چگونه تعجب را بر روی صورت مهمانانتان ببینید

چگونه تعجب را بر روی صورت مهمانانتان ببینید

می خواهید از این اجناس زرق و برق دار خلاص بشوید و یک خانه ی خلوت ولی دلنشین داشته باشید؟ ما می توانیم با چند توصیه ی کلیدی و خلاقانه به شما یک میانبر نشان دهیم, با هم به این نکات توجه کنیم. هر اتاقی برای این که به چشمان شما استراحت بدهد به مقداری فضای آزاد احتیاج دارد داشتن این ویژگی ها قوی به طور خودکار در اتاق این حس را تداعی می کند که اتاق به خوبی طراحی شده است.

محیط خانه ی ساده ولی با احساس

به اطراف ساده نگاه کنید

در خانه های سنتی، این می تواند در این حد ساده باشد که شومینه را تبدیل به یک آینه بزرگ آویزان کرد و چند شمع که روی تاقچه قرار داده شده، یا اگر یک منظره بزرگی به بیرون از محیط خانه تان دارید، می توانید آن را با یک قاب ساده ی  پنجره تزئین کنید.

اما اگر شما چیزی نداشتید که برای طراحی به کارتان بیاید چی؟ شما برای این که یک محیط زیبا و غنی داشته باشید مجبور نیستید که فقط با این اقلام و یا یک منظره بسیار خوب آن را فراهم کنید. با چند ترفند طراحی و کمی خرید شما می توانید حتی یک جعبه شیرینی را تبدیل به چیزی که باعث تعجب همگان شود کنید.

با رنگ ها خلاقانه کار کنید

طرح یک دیوار جذاب با رنگ و یا کاغذ دیواری می تواند یکی از راه های ساده و همینطور کم هزینه برای خلق محیطی دلنشین باشد. هنگامی که شما طرح دیوار را تغییر دادید، کمی آن را با نصب یک آینه ی و یا اشیاء ارزشمند آرایش کنید، و حتی کمی هم به این محجون زیبا “نور افشانی” اضافه کنید.

برای یک دکوراسیون هماهنگ، “قانون ۳-رنگ” را همیشه به یاد داشته باشید. رنگ اصلی در یک اتاق باید در ۷۰ درصد از عناصر (مانند دیوارها و کف) ظاهر شود، ۲۰ در صد در رنگ مکمل (در عناصر چاپی مثل قاب عکس ها و پارچه ها) و ۱۰ درصد (لوازم جانبی) در یک سایه پر جنب و جوش که این طرح را احیا کند.

یک طرح با الگو ها بسازید

طرح نقش و نگاری که با دقت انتخاب شده می تواند ظاهر یک اتاق را به کل عوض کند و جلوه ی خاصی به پنجره و تختخواب و یا مبلمان بدهد. باز هم، لازم نیست که شما به دنبال رنگ های تند بروید. برای یک نگاه نافذ، استفاده از پارچه، پرده، کوسن و آباژوربسیار راهکار مناسبی است.

بهتر است که  از اجسام بزرگ و متوسط و یا متوسط و کوچک استفاده کرد. هرگزاز اجسام بزرگ و کوچک با هم استفاده نکنید.

یک منبع روشنایی اضافه کنید

گاهی یک آباژور، شمع و یا حتی یک لامپ ساده می تواند به کل فضا یک حس آرامش دهنده ببخشد.

شمع ها با نور کم و با آباژور هایی با نور ملایم کمک بزرگی به جلوه دادن تمام دکوراسیون می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *