۶ چای گیاهی که شما را سالم تر می سازد

۶ چای گیاهی که شما را سالم تر می سازد

نیاز به یک ماده مقوی برای بالا بردن سلامت بدن تان دارید؟یک فنجان چای تسکین دهنده برای بهتر شدن حالت تهوع ، نفخ و دیگر بیماری ها بنوشید..هیچ چیزی لذت بخش تر از نوشیدن یک فنجان چای داغ در یک روز سرد زمستانی نیست. اما در کنار مزه و طعم آن ، گرمادهی آن ، خاصیت کافئین موجود در آن ، چای گیاهی مزایای زیادی برای سلامتی بدن دارد. از آرام کردن و تسکین دهنده یک شکم نفاخ تا درمان بیخوابی و آرام کردن یک ذهن پریشان ، چای های گیاهی تمامی این قدرت های شگفت آور را دارند.
نیاز به یک ماده مقوی برای بالا بردن سلامت بدن تان دارید؟
یک فنجان چای تسکین دهنده برای بهتر شدن حالت تهوع ، نفخ و دیگر بیماری ها بنوشید
هیچ چیزی لذت بخش تر از نوشیدن یک فنجان چای داغ در یک روز سرد زمستانی نیست. اما در کنار مزه و طعم آن ، گرمادهی آن ، خاصیت کافئین موجود در آن ، چای گیاهی مزایای زیادی برای سلامتی بدن دارد. از آرام کردن و تسکین دهنده یک شکم نفاخ تا درمان بیخوابی و آرام کردن یک ذهن پریشان ، چای های گیاهی تمامی این قدرت های شگفت آور را دارند. نوشیدن چای گیاهی می تواند همچنین به عنوان منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی باشد.

چای گیاهی چیست؟

چای گیاهی حتما نباید از چای درست شده باشد- می تواند نوعی از یک گیاه باشد. فرانسوی ها از کلمه تیسانه به معنی تزریقات استفاده می کنند که دقیقتر است . از آنجائیکه این چای ها دم کرده ساقه ، برگ ، دانه ، ریشه یا پوست آنهاست و در آب داغ خیس کرده می شود. در نوشیدن یک چای خوب دم کشیده ما از مزایای این گیاه به طریقی ساده بهره مند می شویم.

مزایای چای گیاهی

در بسیاری از روش ها ما از یک چای گیاهی خیلی بهتر و سریع تر از یک مکمل ویتامین که به صورت کپسول یا قرص استفاده می شود نفع می بریم.یک گیاه شناس به نام ماریانا بیکون از الدربری هربالز در پطرزبورگ می گوید:”شما م یتوانید از مزایای هیدراته آنها استفاده کنید. چای ها دارای اصلی اجتماعی هستند. چای چیزی است که شما با دیگر افراد در نوشیدن آن شریک می شوید. و زمانیکه شما چای گیاهی می نوشید شما همگی در یک زمان آروماتراپی می شوید و این چیزی است که شما از یک قرص بدست نمی آورید.

به این خاطر است که مارسیا دیکسون یک گیاه شناس اهل تورنتو کانادا می گوید چای گیاهی باید در یک ظرف روبسته باشد تا تمامی روغن های حیاتی خود را در آن ظرف حفظ کند. در غیر این صورت ، اتاق شما بوی خوبی میگیرد ولی شما از همه خواص دارویی آن بهره مند نمی شوید.

چگونه یک چای گیاهی انتخاب کنیم؟
زمانیکه نوبت به انتخاب یک چای گیاهی می رسد ، هم دیکسون و هم بیکون موافقند که بسیاری مهم است که به دنبال محصولی غنی باشید که از مواد اولیه با کیفیت بالا تولید شده باشد. اگر شما چای را بخاطر مزایای دارویی آن می نوشید پس قطعا به دنبال چای ای هستید که تمامی روغن های حیاتی را در خود داشته باشند. و برای اینکه تمامی مزایا و فواید این چایی گیاهی به شما برسد مطمئن شوید که آنقدر چای را دم کرده اید یا تی برگ ها را آنقدر در آب داغ خیسانده اید – در برخی موادرد ، این زمان به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می رسد تا تمامی خواص سالم آن از داخلش بیرون آید.
هر زمان که شما چیزی می خورید به بدن تان بلوک های ساختمانی لارم برای ساختن هورمون ها و بافت های آن می دهید. دیکوسن می گوید:اگر هر روز چای بنوشید می توانید تمامی تغییرات قابل توجه را در خلق و خو ، پوست ، حس و انرژی خود ببینید.

در این قسمت چندین نوع چای گیاه معجزه آسا برای شما به عنوان نمونه آورده ایم. اینها چای های معمولی هستند که بیشتر در بین مردم رواج دارند. از امتحان کردن چیزهای تازه هراس نداشته باشید!

۱-چای نعناع (Peppermint tea)

کالین هوسکا پیشنهاد می کند که چای نعناع بنوشید برای خارج شدن گازهای شکمی و نفخ ، برای آزاد سازی اسپاسم های ماهیچه ای نیز می توانید از این چای میل کنید. همچنین این چای برای تهوع بدون استفراغ نیز خوب است همچنین برای بالا بردن دمای بدن و طبیعی ساختن دمای آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر سوء هاضمه یا سوزش معده مشکل شماست دیکوسن پیشنهاد می کند از نوشیدن نعناع با یکدیگر بپزهیزید. چای نعناع می تواند از گیاه تازه که از باغچه کنده شده باشد نیز درست شود و یکی از آسان ترین سبزیجات برای رشد و پرورش است.

۲-چای زنجبیل(Ginger tea)

دیگر چای بسیار مفید برای سلامتی زنجبیل است که می تواند برای جلوگیری از تهوع ، استفراغ و دردهای شکمی و بیمارهای حرکتی مورد مصرف قرار گیرد. یک تکه ریشه زنجبیل بردارید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب داغ آن را دم کنید و بعد از آن چای زنجبیل شما آماده است- سپس کمی آب لیمو ترش تازه و عسل به آن اضافه کنید اگر سرما خورده اید که روش موثری برای مبارزه با میکروب هاست. بیکون نیز پیشنهاد می کند که چای را از پودر زنجبیل نیز می تواند درست کنید.

۳-چای بابونه(Chamomile tea)

چای ملایم و آرامبخش از گل ها درست شده است ، چای بابونه می تواند برای بی خوابی درمان موثری باشد. همچنین برای سوء هاضمه بعد از صرف غذا نیز کاربرد دارد. هوسکا پیشنهاد می کند که بابونه در برخی مواد برای درمان سرفه و برونشیت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد زمانیکه شما سرما خورده اید و یا تب دارید یا آن را برای التهاب دهان قرقره می کنید. مراقب باشید که آن را خوب دم کنید که همه خواص خود را در خود حفظ کند.

۴-چای بادرنجبویه(Lemon balm tea)

این گیاه براحتی رشد و پرورش می یابد و برای اعصاب و روان به کار می رود. برای درمان آه های سرد زمستانی مفید است . دیکوسن م یگوید همچنین می تواند تمرکز را تقویت کند.او اضافه می کند که بارنجبویه برای کودکان نیز چای مناسبی است و از کابوس های شبانه در آنها جلوگیری میکند به شرطیکه آن را قبل از رفتن به رختخواب بنوشند. این گیاه می تواند برای چای سرد نیز مورد استفده قرار گیرد و با کمی لیمو یا شربت افرا مناسب است.

۶-چای گل سرخ(Rosehip tea)

گل سرخ میوه بوته رز است و یکی از بهترین منابع گیاهی برای ویتامین C است که نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. همچنین این ویتامین برای پوست و سلامت بافت ها و عملکرد آدرنال نیز مفید است. دفعه بعد که نیاز به چای یا خوراکی برای تغییر خلق و خوی خود داشتید از دم کرده گیاه گل سرخ استفاده کنید.

۷-چای قاصدک( dandelion tea)

هنگامیکه به عنوان چای مورد استفاده قرار می گیرد خارشیر یا قاصدک تصفیه کننده های کبد هستند. آنها به کبد کمک می کنند که احیا شده و ظرفیت بیشتری داشته باشد. هوسکا می گوید:”همچنین آنها به تولید بایل نیز کمک می کنند که به فرایند هضم ما کمک می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *