آیا گفتگوهای عمیق ما را شادمان تر می سازد؟

آیا گفتگوهای عمیق ما را شادمان تر می سازد؟

آیا گفتگوهای عمیق ما را شادمان تر می سازد؟

آیا شما شادتر هستید اگر هر روز گفتگوهایتان را بر حول موضوعات عمیقی در مورد معنای زندگی، طبیعت جهان، اهمیت جهان هستی و وقایع آن بپردازید؟اغلب مردم فورا تصور می کنند که پاسخ به این سئوال منفی است. بعد از همه اینها، زمانیکه ما وقت بسیاری را در مورد سئوالات بزرگی در مورد معنای زندگی و حیات می کنیم، کمتر احساس ناخوشی و بیماری می کنیم و این به طور آشکار برای سلامت معنوی و درونی ما مفید است.

این تحقیق که موضوعات ۷۹ فرد مختلف را تحت بررسی خود قرار می داد، کشف کرد که آنهایی که با صحبت های کوتاه درگیرند کمتر شادمان هستند، اما آنهایی که با موضوعات عمیق تر و شادمان تری خود را مشغول می کنند بسیار شادتر و خوشحال ترند. در حقیقت، نتایج حتی نزدیک به هم هم نیست. صحبت کنندگان در مورد موضوعات عمیق و مسائل و الگوهای پیچیده تر، سلامت روحی و روانی بهتری دارند.

حال ما چگونه باید این یافته ها را تفسیر کنیم؟راه های مختلفی برای نگاه کردن به این قضیه وجود دارد:

۱- گفتگوهای عمیق رابطه ها را عمیق تر می کند:زمانیکه شما با کسی در مورد موضوع مهم و عمیقی صحبت می کنید نشان دهنده این است که شما با آن فرد به اندازه کافی راحت هستید که در مورد موضوعات پیچیده درگیر شده با ذهن تان با وی صحبت کنید. این موضوع ثابت می کند که شما نزدیکی خاصی با رابطه اجتماعی نزدیکی با فرد طرف صحبت تان دارید. به هر حال، گفتگوهای عمیق می تواند این رابطه ها را قوی تر نیز سازد.

۲- صحبت کردن در مورد موضوعات عمیق باعث می شود ما کمتر احساس تنهایی کنیم:گفتگوهای کوتاه می تواند پیوستگی ثابتی بین افراد را بیان کند اما این پیوستگی به اندازه ای قوی است که باعث ایجاد گفتگوهای عمیق بین طرفین شود. زمانیکه شما می توانید در مورد همان موضوعی که طرف مقابل شما فکر می کند صحبت کنید به معنی آن است که تنها نیستید. شما می دانید که دیگرانی وجود دارند که همانطور که شما فکر می کنید فکر می کنند و همانطور که شما احساس می کنید احساس می کنند و این هدیه بزرگی است.

۳- گفتگوهای عمیق به ما کمک می کنند تا افکارمان را دسته بندی کنیم: زمانیکه صحبت در مورد معنای جهان هستی است، تنها جایی است که ما می توانیم از طریق خودمان پی به معنای آن ببریم. بهترین پیشرفت تمایل به مشترک بودن دارد. به عنوان نتیجه، هرچه شما بیشتر گفتگوهای مهم و عمیق داشته باشید بهتر می توانید در جایگاهی که هستید با جهان هستی رابطه برقرار کرده و احساس راحتی داشته باشید. این گفتگوها به هدف و مسیر مشخصی می دهند و باعث می شوند در این جهان هستی احساس خوشایندی داشته باشیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *