دستورالعمل‌های خانگی برای تهیه دارو‌های زیر چشم

دستورالعمل‌های خانگی برای تهیه دارو‌های زیر چشم

چروک‌های زیر چشم خیلی زود به‌وجود می‌آیند چون ظریف‌ترین و حساس‌ترین پوست در این قسمت است و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد.

چروک‌های زیر چشم خیلی زود به‌وجود می‌آیند چون ظریف‌ترین و حساس‌ترین پوست در این قسمت است و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد. خیلی از خانم‌ها از کرم‌های ضدچروک استفاده نمی‌کنند ولی واقعا پیشنهاد می‌کنیم پوست زیر چشم‌ را به حال خود رها نکنید، اگر هم فکر می‌کنید کرم‌های زیرچشم گران هستند، دست به کار شوید و خودتان کرمی مناسب در خانه بسازید. کافی است به نزدیک‌ترین عطاری مراجعه کنید و مواد لازم را بخرید و در خانه یک کرم طبیعی و موثر بسازید، البته کرم‌های طبیعی مواد نگهدارنده ندارند و به همین دلیل زودتر خراب می‌شوند و باید زود به زود تجدید شوند.

اگر زیر چشم‌تان کبود است
مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک عدد سیب‌زمینی پخته شده کوچک (به‌صورت رنده و کاملا سرد)
۲ قاشق غذاخوری شیر

روش تهیه: تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و بعد زیر چشم‌های‌تان بمالید. بعد از نیم ساعت چشمان خود را با آب ولرم و صابون به آرامی بشویید. اگر چربی‌ها از دور چشم‌تان پاک نشد نگران نباشید.

در شست‌وشوی بعدی حتما تمام چربی‌ها از بین خواهد رفت. این ماسک به شما کمک می‌کند تا سیاهی دور چشمان‌تان از بین برود.

کرمی برای از بین بردن چروک‌های چشم
مواد لازم:

۳ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا
۳ قاشق غذاخوری روغن زردآلو
یک قاشق غذاخوری موم عسل
۵ قاشق غذاخوری گلاب
یک‌چهارم قاشق غذاخوری براکس

روش تهیه: روغن جوجوبا، روغن زردآلو و موم عسل را در یک شیرجوش بریزید و بعد شیر جوش را به طور غیرمستقیم روی آب‌جوش حرارت دهید. بعد از مدتی، از روی حرارت بردارید و کاملا همه موادرا با هم مخلوط کنید. هنگامی که مواد در حال خنک شدن است، در شیرجوش دیگری گلاب را به همراه براکس بریزید و همانند روش قبل حرارت دهید و آرام هم بزنید تا براکس کاملا حل شود.(در این کرم از براکس به‌عنوان نگهدارنده استفاده می‌کنیم به همین دلیل اگر نباشد مشکلی پیش نمی‌آید.) بعد از این‌که هر ۲ ظرف‌تان خنک شد، آن‌ها را با هم مخلوط کنید، تا کاملا مخلوط یک‌دستی به دست آید. اکنون کرم شما آماده است.

این کرم را باید به پوست زیر چشم بمالید و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، اضافه کرم را با دستمالی پاک کنید، هر صبح و بعدازظهر قبل از مرطوب‌کننده به زیر چشم بمالید.

سرمی برای همیشه جوان بودن
مواد لازم:

۳۰ گرم روغن جوجوبا
۵ قطره گلاب
۵ قطره اسانس بابونه

روش تهیه: تمام این مواد را با هم مخلوط کنید و بعد در یک ظرف دربسته که دهانه تنگی دارد نگهداری کنید. برای استفاده، یک قطره از آن را روی انگشت‌تان بمالید و آرام روی پوست زیر چشم و پوست استخوان ابرو ماساژ دهید، حواس‌تان باشد که این روغن را نباید به‌طور مستقیم روی پلک‌ها بمالید.

کرم چشم آلوورا بسازید
مواد لازم:

یک قاشق چای‌خوری روغن زردآلو
یک قاشق چای‌خوری اسانس هسته یکی از مرکبات
یک قاشق چای‌خوری موم عسل
یک‌دوم قاشق چای‌خوری ژل آلوورا
یک قرص ویتامین E(پودرشده)

روش تهیه: روغن‌ زردآلو و موم عسل را با هم مخلوط کنید و بعد در شیرجوشی بریزید و شیر جوش را به‌طور غیرمستقیم روی آب‌جوش حرارت دهید تا موم کاملا ذوب شود و مواد آن با هم مخلوط شوند. بعد ظرف را از روی حرارت بردارید و ژل آلوورا را با یک قاشق چوبی به آن اضافه کنید، وقتی مخلوط ولرم شد، اسانس و پودر قرص ویتامینE را به آن اضافه کنید. همه را با هم خوب مخلوط کنید، بعد در یک ظرف شیشه‌ای کوچک‌ بریزید. این کرم را می‌توانید شب‌ها قبل از خواب استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *