چند نکته آرایشی برای وقتی‌ که چهره ‌ای مات داریم

چند نکته آرایشی برای وقتی‌ که چهره ‌ای مات داریم

چهره زمانی جذاب‌تر می‌شود که آرایشی هماهنگ و طبیعی داشته باشیم. پس دوباره به چهره برنزه‌تان شکوه و درخشش ببخشید و جذابیت و درخشش یک چهره طلایی را به‌خوبی نشان بدهید.
انتخاب زمینه رنگ چهره برای آرایشی بی‌نظیر

انتخاب زمینه در انجام آرایش ضروری است. هدف این است که رنگ زمینه کاملا مبتنی بر رنگ پوست شما باشد. برای جلوگیری از مصنوعی شدن، زمینه‌ای هم‌رنگ پوست خود یا کمی روشن‌تر از پوست‌تان انتخاب کنید. برای حرفه‌ای‌ها هر دو رنگ قابل استفاده است؛ کافی است رنگ (زمینه) روشن را روی قسمت‌های میانی و رنگ تیره‌تر را روی بقیه صورت بزنید.برای داشتن یک چهره خیره‌کننده و درخشان، رنگ‌های طلایی، نارنجی و زرد متمایل به نارنجی که یک چهره زیبا و پوستی صاف (هلویی) را ضمانت می‌کند، انتخاب کنید. این رنگ‌ها مناسب پوست‌های مات و برنزه هستند.
شیوه

رنگ چهره، پایه آرایش است و باید کامل،‌ هموار و مخملی(نرم) باشد.اگر پوستی مات دارید، این سه مرحله را برای داشتن چهره‌ای درخشان بخوانید:

مرحله ۱: ضدکبودی

ورای پنهان کردن کبودی‌ها، مخفی‌کردن نقص‌های کوچک و لکه‌های سرخ پوست نیز بسیار سودمند است.

روش انجام کار: برای تاثیر گذاشتن پوشاننده، لایه‌های کوچک رنگ را روی کبودی‌ها و قسمت T صورت بزنید سپس با انگشت به سمت بیرون صورت مکرر بمالید تا زمانی که کاملا روی پوست جذب شود.

مرحله ۲: رنگ زمینه چهره

زمینه چهره آرایش را یکدست می‌کند. این ظاهر آرایش است که درخشش چهره را نشان می‌دهد.

روش انجام کار: مقداری رنگ را روی ناحیه میانی صورت بگذارید و سپس با انگشت با حرکتی نرم آن‌را به سمت بیرون صورت بمالید (ماساژ دهید). نتیجه باید یکسان و شفاف شده و یک اثر طبیعی خوب ایجاد کند.

مرحله ۳: رژگونه

رژگونه مکمل فوق‌العاده‌ای برای آرایش است که درخشش چهره را همراه دارد.

روش انجام کار: رژگونه را با قلم‌موی درشت روی برجستگی گونه بزنید.

برای حرفه‌ای‌‌ها: برای فرم دادن به صورت با کنتراست بازی ‌کنید، رژگونه روشن را بالای گونه بزنید و رژگونه تیره را زیر گونه بزنید.
رنگ‌ها

برای زیبا کردن چهره مات باید رنگ‌های هماهنگ که موجب جذاب‌تر شدن چهره می‌شود را انتخاب کرد. یک پالت (تخته رنگ) بزرگ این امکان را به شما خواهد داد.
رنگ زمینه چهره

بژ ملایم با بازتاب‌های درخشان و رنگ‌هایی که دارای تن هلویی هستند را انتخاب کنید که موجب چهره‌ای زیبا می‌شوند و نیز اخرایی و طلایی که چهره را درخشان می‌کنند. از رنگ‌های متمایل به زرد یا تیره اجتناب کنید.
رنگ‌های لوازم آرایش

برای اینکه چهره‌ای درخشان داشته باشید، با بازتاب‌های طلایی که روی پوست مات ساطع می‌شوند، بازی کنید. بژ و عاجی رنگ درخشش به همراه دارند. یاسی و صورتی رنگ‌های ملایم و ابریشمی هستند و برای رمانتیک‌ها ایده‌آل‌اند و در آخر برای هماهنگی چهره‌ای بی‌نظیر «صورتیِ رنگین‌کمانی» نور را منعکس می‌کند.
ظاهری فریبنده

برای داشتن چهره ماتی که بدرخشد، یک پودر درخشان روی کل صورت آرایش‌شده با قلمی درشت بزنید. رنگ پوست‌تان درخشان می‌شود و بله…

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *