۱۱ نکته نهفته در ازدواج که نمی دانستید

۱۱ نکته نهفته در ازدواج که نمی دانستید

اگر درباره ی ازدواج ترس دارید و نگرانید در این لحظه پیشنهاد می کنیم چند نفس عمیق بکشید و مطالب زیر را با آرامش بخوانید و با فهمیدن نکات مثبتی که در ازدواج حاصل می شود، لذت ببرید.

بن افلک زمانیکه در مراسم اسکار سال گذشته در مورد ازدواج خود با جنیفر گارنر صحبت می کرد گفت: ازدواج خوب است. ازدواج بهترین کاری است که هر شخصی باید در زندگی اش انجام دهد.
ازدواج هم یکی از کارهای ضروری در زندگی می باشد که همه به آن احتیاج دارند. مردم ازدواج را سخت گرفته اند درحالیکه ازدواج کاری بسیار جذاب می باشد.
اگر درباره ی ازدواج ترس دارید و نگرانید در این لحظه پیشنهاد می کنیم چند نفس عمیق بکشید و مطالب زیر را با آرامش بخوانید و با فهمیدن نکات مثبتی که در ازدواج حاصل می شود، لذت ببرید.

۱ – کسی است که همیشه در فکر او باشید
در هر حالتی از زندگی مطمئن هستید که یک نفر است که همیشه به فکر شما می باشد و شما را دوست دارد و دغدغه ها و زیبایی های زندگی تان را دوست دارد و به شما و مسائل شما فکر می کند.

۲ – شما تله پاتی ذهنی برای انتقال احساس واقعی اتان  دارید
با یک نگاه همسرتان متوجه خواهد شد که مثلا شما گرسنه هستید و یا اینکه متوجه می شود شما از چیزی که خانواده و دیگران به او گفته اند ناراحت است و تمامی رویدادهای شخصی اتان را می تواند بدون آنکه با او در میان بگذارید درک کند.

۳ – زمان در ماشین و در کنار همسرتان به تندی می گذرد
حتی یک راه و مسیر طولانی بر شما آسان می گذرد زمانیکه همسرتان در کنارتان باشد و موسیقی ملایمی را با یکدیگر گوش دهید.

۴ – هنگامی که مریض هستید، کسی است که از شما مراقبت کند
تنها کسی که در هر لحظه در کنار شما می تواند بماند و به مانند یک دکتر برای شما آرام بخش باشد و دوای دردتان به هنگام بیماری است همسرتان می باشد. او برایتان دارو و چیزهای لازم برای درمان سرماخوردگی را آماده می کند و در نهایت ناجی شما می باشد .

۵ – شما به کودک درون خود اجازه رشد می دهید
من در سن سی سالگی هم هنوز به مانند کودکی ام عاشق کارتون هایی چون یخ زده (frozen) می باشم و تنها همسر من است که می تواند مثلا برای جشن تولد من یک سی دی کارتون هدیه دهد. من ۱۲ سال است که با همسرم ازدواج کرده ام و یکبار برای من یک سی دی کارتون مورد علاقه ام را خرید که هنوزم بهترین کادوی زندگی ام می باشد.

۶ – شما در کنار بزرگترین آرامش و امید زندگی اتان هستید
چند روزی است که شما احساس بدی پیدا کرده اید و همه چیز برایتان وحشت زده می باشد و حوصله کار کردن هم ندارید و اکنون شوهر شما تنها کسی است که می تواند به شما امیدواری دهد و با شما صحبت کند و آرام بخش روحتان باشد. او تنها امید شما می باشد.

۷ – شما کارهای خانه را با یکدیگر انجام می دهید
تا قبل از ازدواج شاید از انجام خیلی کارها چون ظرف شستن و تمیز کردن و پخت و پز رنج ببرید و نفرت داشته باشید اما به صورتی ناگهانی بعد از ازدواج  کارهای خانه را به صورتی لذت بخش و از روی علاقه در کنار همسرتان و به صورت مشترک انجام می دهید و از زندگی لذت می برید.

۸ – شما تاریخ مشخصی برای خیلی روزها دارید
نه تنها روزهای خاصی مانند روز ولنتاین… که بین همه ی مردم مشترک می باشد، بلکه شما زمانی که ازدواج می کنید روزهای زیبایی که فقط مخصوص خود و همسرتان می باشد را رقم می زنید و این روزها را جشن می گیرید و لذت می برید.

۹ – شما حق این را دارید که زندگی اتان را با کسی دیگر تقسیم کنید
ازدواج را می توان دوست داشتنی، اما با برخی حقایق مهم مرتبط دانست. مقاله نویس معروفی به نام دن ساواگ می گوید: یکی از مهمترین نکات زیبای زندگی مشترک این است که زندگی تان را با کسی دیگر تقسیم می کنید و در نهایت تمامی لحظات زندگی و مهم تر از همه مواقع بسیار اضطراری که احتیاج به آرامش دارید می توانید این لحظه و سختی های آن را با کسی دیگر قسمت کنید. او می گوید زن و شوهر باید تمام زندگی اشان را با هم نصف کنند.

۱۰ – شما کسی را دارید که زمانی که خوابی ترسناک دیدید در کنارتان باشد
در اواسط شب ناگهان خوابی وحشتناک می بینید و تمام بدنتان عرق کرده و فکرتان به هم ریخته است و این زمان است که زن و شوهر به درد هم می خورند.

۱۱ – شما با بهترین دوستتان هستید
شوهرم بهترین دوست من است. اکنون که با یکدیگر ازدواج کرده ایم عشق میان ما ابدی شده است و خوشحالم از اینکه این عشق بعد از ازدواج بین ما به وجود آمد و حال ادامه زندگی را با عشق می گذرانیم. زندگی که قبل از ازدواج تنها با دوست داشتن همراه بود و اکنون او نه تنها همسرم است بلکه بهترین دوست من نیز می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *