سه‌فعالیتی که موجب جلب اعتماد می‌شود

سه‌فعالیتی که موجب جلب اعتماد می‌شود

چکیده: ما در جهانی زندگی می‌کنیم با داده‌های انبوه که در هر لحظه به سمت ما می‌آیند. از این رو از نظر اطلاعات غنای زیادی داریم و از نظر زمان فقیر هستیم.

اگرچه به نظر می‌رسد در چنین جهانی حتما باید وظایف متعددی را بر عهده داشت اما بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که تک وظیفه بودن پرسنل، کارآترین شیوه برای انجام کارها است.
تک وظیفه بودن وقتی کارآیی خود را نشان می‌دهد که مدیران تلاش کنند تا اعتماد واقعی را در پرسنل ایجاد کنند. این اعتماد وقتی به‌دست می‌آید که اعضای گروه بتوانند پاسخ دهند که:
آیا هریک از آنها به عنوان یکی از اعضای گروه برای شما ارزشمند هستند؟ آیا به آنها اعتماد می‌کنید و آنها قابل اعتماد هستند؟
این سوالات به نظر جواب‌های ساده‌ای دارند اما پاسخ به آنها نتایج شگفت‌انگیزی به همراه دارد. زیرا پاسخ به این سوالات است که می‌تواند باعث شود افراد با میل خود برای رسیدن به اهداف گروه نهایت تلاش خود را به‌کار ببرند.
ممکن است شما به اعضای تیم‌تان اعتماد داشته باشید اما آیا اعضای تیم نیز چنین باوری دارند؟ برای ایجاد اعتماد در اعضای گروه وقتی یکی از آنها برای حرف زدن پیش شما می‌آید این موارد را مد نظر داشته باشید:
۱- حذف عواملی که باعث حواس پرتی می‌شوند
• زنگ تلفن‌هایتان را خاموش کنید (تلفن ثابت و تلفن همراه) همین‌طور زنگ اعلام دریافت ایمیل و یادداشت‌های متنی.
• اگر مقررات شرکت اجازه می‌دهد در اتاقتان را ببندید.
• از صفحه نمایش کامپیوتر و صفحه کلید آن فاصله بگیرید به این ترتیب آنها حواس شما را پرت نمی‌کنند. حالت ایده‌آل خاموش کردن هر نوع وسیله ارتباطی است.
• اگر احتمال می‌دهید که طی جلسه کسی وارد اتاق و باعث وقفه افتادن در گفت‌وگو شود از قبل به او اطلاع دهید و عذرخواهی کنید.
۲- زمان مد نظر را از قبل تعیین کنید
• به اعضای تیم‌تان بگویید که شما فلان مقدار دقیقه زمان برای صحبت دارید، آنگاه بپرسید که آیا فکر می‌کنند این مقدار کافی است؟
• اگر کافی نیست، خیلی عالی می‌شود که دوباره برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید تمام توجهتان را روی صحبت‌های آنها متمرکز کنید.
۳- بپرسید، آنگاه گوش دهید
• با پرسیدن برای پی بردن به ریشه مساله علاقه خود را به موضوع نشان دهید.
• تعبیر و تفسیر چیزی را که شنیده‌اید بیان کنید تا مطمئن شوید اعضای تیم شما دقیقا همان چیزی که مد نظرشان بوده را منتقل کرده‌اند.
• به نکات غیر کلامی گفت‌وگو توجه داشته باشید و با ارزیابی آنها نگرانی واقعی افراد را کشف کنید یا به آنها اطمینان بدهید که متوجه احساسات‌شان هستید.
قدر و ارزش زمان را بدانید تا بتوانید اعتماد اعضای تیم‌تان را جلب کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *