دکوراسیونی که عمر شما را زیاد میکند

دکوراسیونی که عمر شما را زیاد میکند

با اجرای این نکات در طراحی اتاقها و فضای خانهتان به تاثیر معجزه آسای دکوراسیون در سلامت جسم و روح اعضای خانوادهتان پی خواهید برد چه تاثیر شگفت انگیزی بر تندرستی و سلامت جسم و روح تکتک اعضای خانواده داشته باشد.

شما با اجرای این متدهای نه چندان دشوار میتوانید علاوه بر تامین نیازهای اولیه فرزندانتان به شادابی و نشاط نسبت به داشتن نسلی سالم و تندرست اطمینان خاطر پیدا کنید.
چرا آشپزخانه باید گرم باشد

شاید از دیدگاه شما ارتباط اشتها با طراحی داخلی و دکوراسیون خانه چندان منطقی نباشد. اما درمانگران شیوه طبیعی رنگ درمانی بارها به اهمیت و ضرورت این مورد اشاره کردهاند و از تاثیر رنگها در افزایش اشتهای اعضای خانواده صحبت کردهاند. این درمانگران بر این باورند که استفاده از رنگهای گرم مانند نارنجی، کرم و زرد میتواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه باشد و تاثیر زیادی در افزایش اشتهای اعضای خانواده دارد و میتواند به بچههای بیاشتها کمک کند تا میل بیشتری به خوردن غذا پیدا کنند. فراموش نکنید استفاده از رنگ تیره ب?ای دیوارها، کابینت و وسایل آشپزخانه به هیچ وجه انتخاب خوبی نیست و موجب کاهش میل و اشتهای آنها میشود.
نور افسردگی را دور میکند

یکی از مواردی که اهمیت نورپردازی اتاقها و محل زندگی خانواده را تقویت میکند، پیشگیری از ابتلا به بیماریهایی مانند افسردگی، پرخاشگری و بیحوصلگی میان افراد خانواده است. تحقیقات مختلفی این موضوع را تایید میکند. فضاهای تاریک و کم نور و اتاقهایی که بهطور مناسب نورپردازی نشده باشند میتوانند تاثیر زیادی در سلامت اعضای خانواده داشته باشند. مقصود از نورپردازی آن است که اتاقها قابلیت تنظیم نور در طول روز و شب را داشته باشند. مثلا اگر اتاق خواب در طول شب نورپردازی زیاد و بیقاعده داشته باشد ترشح ملاتونین را د? بدن مختل کرده و موجب بیخوابی در فرد میشود. به این ترتیب با ادامه این روند ممکن است اعضای خانواده بهویژه کودکان و نوجوانان دچار پرخاشگری و سرکشی شوند. از طرفی درصورتی که اتاق پذیرایی و نشیمن خانه نورپردازی مناسب نداشته باشد و تاریک یا کم نور باشد میتواند دلیل ابتلا به افسردگی در دراز مدت باشد.
اتاق نشیمن را جدی بگیرید

یکی از مهمترین نکاتی که در بهداشت روانی اعضای خانواده بهویژه فرزندان مهم است تقویت روابط و بنیانهای خانواده با کمک طراحی داخلی و دکوراسیون خانه است. به این ترتیب که چینش مبلمان در فضای اتاقنشیمن باید بهگونهای باشد که یک فضای صمیمی را برای اعضای خانواده ایجاد کند بهگونهای که وقتی اعضای خانواده روی صندلیها یا مبلها مینشینند به دور یک محور گرد هم آیند و امکان ارتباط چشم در چشم و صورت بهصورت را داشته باشند. علاوه براین، اختصاص دادن فضایی روی دیوارها یا یک میز برای قاب عکسهای خانوادگی نیز بسیار پر ?همیت است. وجود عکسهای دسته جمعی و عکسهایی که تکتک فرزندان را در کنار پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ و دیگر بستگان نشان میدهد به عمیق شدن ریشههای خانوادگی بچهها کمک میکند.
خوابی به رنگ روشن

اگر داشتن خوابی آرام و عمیق در طول شب برایتان مهم است و دوست دارید هر روز صبح با انرژی و نشاط کافی برای انجام برنامههایتان بیدار شوید به توصیه ما عمل کنید. پیش از هر چیز توصیه میکنیم از رنگهای قهوهای روشن، کرم شکلاتی یا نسکافهای برای دیوارهای این اتاق یا پردهها استفاده کرد و پس از آن وسایل ارتباط جمعی مانند تلفن، کامپیوتر و تجهیزات ورزشی را از این اتاق خارج کنید. این وسایل یا هر وسیلهای که به نوعی به کار، تفریح یا ورزش مرتبط است مانع از تمرکز شما بر خواب شده و به این ترتیب انرژی خواب را از فضای اتاق?خوابتان دور میکند. آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملی است که در داشتن خوابی آسوده و عمیق به شما کمک میکند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *