۱۲ چیز گرانبها که به کسی که دوستش دارید, می توانید هدیه بدهید

۱۲ چیز گرانبها که به کسی که دوستش دارید, می توانید هدیه بدهید

اعیاد و روزهای مبارکی در راه است. عزیزانتان توقع دریافت هدیه دارند, هدیه هائی که دوست دارند داشته باشند.

چرا از تلاش و تکاپو برای خرید هدیه دست بر نمی دارید و برای یکمرتبه هم که شده از این هدایای مادی صرفنظر نمی کنید. این ۱۲ چیز ارزشمند هیچ هزینه ای برایتان ندارند — پشت ویترین هیچ مغازه ای یافت نمی شوند, از هیچ فروشگاهی نمی توانید آنها را بخرید, فقط می توانید آنها را از اعماق قلبتان هدیه بدهید.
۱- از آنها صادقانه تعریف بکنید

وقتی انگیزه دارید که خوبیهای دیگران را ببینید, تعریف و تمجید از خصوصیت های دیگران می تواند مانند قدم زدن در پارک برایتان لذت بخش باشد. خودداری از اظهار نظر در مورد خصوصیات بارز شخصی می تواند سطحی نگری و از روی کوته فکری باشد. در عوض, بروی خوبی ها و خصوصیات بارز عزیزانتان تمرکز کنید.
۲- زمانتان را با کسی که دوستش دارید تقسیم کنید

در دنیای شلوغ امروز, قابل درک است که کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید. من زمان را برای دادن به کسی که دوستش دارید انتخاب کردم زیرا بسیار ارزشمند است: این هدیه ای ارزشمند و در عین حال کمیاب است, پس آنرا با افرادی به اشتراک بگذارید که واقعا دوستشان دارید.
۳- کمی شفقت و گذشت داشته باشید

یکی از بهترین (و سخت ترین!) کارهایی که می توانید برای عزیزانتان بکنید بخشیدن است. اگر دیدگاهتان را عوض کنید می توانید آنها را از صمیم قلب ببخشید و دلیلشان را برای تصمیمی که گرفتند درک نمایید. یکبار برای همیشه سعی کنید شخصیت بزرگی داشته باشید. به این نکته پی خواهید برد که کسی که از اینکار منفعت می برد فقط طرف مقابل شما نیست — شما نیز چیزهای بسیار زیادی دربارۀ خودتان خواهید آموخت.
۴- لبخندتان را هدیه کنید

از اخم کردن دست بردارید و به کسانی که دوستشان دارید لبخند تان را هدیه کنید. یک رابطۀ عاشقانه و شاد با آنها برقرار کنید. اینکار همچنین به شما نیز کمک زیادی خواهد نمود, در مطالعه ای در Psychological Science, کشف شد که خندیدن در طول دورۀ استرس کوتاه می تواند به شدت سطح استرس بدنتان را پایین بیاورد.

لبخند بزنید و لبخند دریافت کنید. در هر صورت, می تواند به شما و کسی که دوستش دارید احساس خوبی بدهد. لبخند زدن هدیه ای گرانبها برای عزیزانتان می تواند باشد.
۵- مقدار کافی اعتماد بدهید

اعتماد چیزی نیست که بتوانید به آسانی ببخشید, پس شخصی که اینکار را برایش می کنید باید خیلی خاص باشد. اجازه بدهید بدانند که به آنها اعتماد دارید. بگذارید درک کنند که شما بخش حساس خودتان را بجای قضاوت کردن خشک و سطحی در موردشان با اعتماد کامل به آنها به اشتراک گذاشته اید.
۶- به آنها فرصت بالا بردن توانمندی هایشان را بدهید

زمانی را برای خود و کسی که دوستش دارید برای کمک به مردم با حضور در فعالیت های بشر دوستانه اختصاص بدهید. اجازه بدهید عزیزانتان مفید واقع شوند و احساس بودن بکنند. فرصت کمک به دنیا و تبدیل کردن آن به محیطی بهتر را به آنها ببخشید.
۷- عشقتان را بیش از اندازه ابراز کنید

یادتان نرود که به کسی که دوستش دارید این مطلب را عنوان کنید. با بوسه, با توجه و یا با در آغوش گرفتن. همیشه احساسات آنها را در نظر بگیرید و اجازه ندهید مسائل کوچک زندگی تان را خراب کند.
۸- به مقدار کافی پذیرا باشید

اجازه بدهید بداند که شما آنرا همانگونه که هست پذیرفته اید. بله, توجه نمودن به او را اولویت اولتان قرار بدهید, به یاد داشته باشید که او تنها کسی است که می توانید چیزهایی را که در زندگی می خواهید در وجودش کشف کنید. پذیرفتن بدون قید و شرط, قضاوت نکنید.
۹- هر روز کم کم خوش بین تر شوید

از اینکه تمام انرژی خود را بروی جنبه های منفی زندگی تان بگذارید دست بردارید, زندگی بسیار کوتاه و گرانبها است. اجازه بدهید بداند که بهترین لحظات زندگی تان را با او سپری می کنید. بگذارید آنها این را باور را داشته باشند و همیشه مثبت باشید.
۱۰- باورتان را هدیه کنید

شاید کسی که دوستش دارید رویایی در سر دارد, اما می ترسد و یا باورش را از دست داده است. کارشان را ساده کنید بگذارید بدانند که باورشان دارید. آنقدر به آنها باور بدهید تا کارشان را با انرژی انجام بدهند. صادقانه به آنها بگویید و در عملتان هم نشانشان بدهید.
۱۱- شنوندۀ خوبی باشید

در طول مکالمه سکوت کنید و اجازه بدهید حرف هایش را راحت بزند. استدلال نکنید. چیزهای کلیشه ای را بر زبان نیاورید. صحبت نکنید. فقط گوش کنید.
۱۲- حضورتان را هدیه کنید

فقط زمانتان را هدیه نکنید — حضورتان بسیار مهم تر است, حضورتان با ارزشترین چیزی است که می توانید به عزیزانتان بدهید. به این معنی است که تمام توجه و فکرتان آنجا باشد: اگر با گوشی تان بازی می کنید و یا دارید کتاب می خوانید حساب نیست!

همه چیز را بیرون بریزید و تمام توجه و علاقه تان را بگذارید. کاملا آنجا باشید. کاملا از در کنار هم بودن لذت ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *