پوست بهاری در گرمای تابستانی

پوست بهاری در گرمای تابستانی

۷ نکته برای فرار پوست از نابودی به وسیله گرما

رمز داشتن پوست سالم و شاداب صرفا در انتخاب صابون مناسب خلاصه نمی‌شود. کیفیت و سلامت پوست شما با آنچه می‌خورید، محیطی که در آن قرار دارید، با ورزش‌هایی که انجام می‌دهید و این‌که چه میزان استرس را متحمل می‌شوید هم ارتباط دارد. نقش محیطی که در آن زندگی و کار می‌کنید در این میان اصلا کم نیست.

تابستان تاثیرگذارترین فصل روی پوست اکثر انسان‌ها در مناطق مختلف زمین است، برای کم‌کردن تاثیرات مضر این فصل این ۷ نکته را به‌خاطر داشته باشید.
۱- از تمام میوه‌ها و سبزی‌های فصل استفاده کنید و یک رژیم غذایی متنوع داشته باشید

مطالعات و تحقیقات نشان داده که رژیم‌هایی که در آن‌ها میزان چربی‌های اشباع بالا باشد (مثلا رژیم‌هایی که در آن‌ها گوشت قرمز، کره و لبنیات و پرچرب زیاد است) همراه با مصرف بیش از حد شیرینی و کیک‌ها، باعث آسیب‌رسیدن به پوست و تسریع روند چروک شدن پوست می‌شود بهتر است برای داشتن یک پوست خوب و با طراوت از رژیم‌های غذایی آکنده از ویتامین‌های A و E و C و اسیدهای چرب ضروری استفاده کنید.
۲- حتما همراه غذا یک لیوان بزرگ آب بنوشید

همان طور که بارها گفته شده نوشیدن بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز هم برای سلامت بدن و هم برای شادابی پوست لازم است.
۳- ورزش کنید

ورزش باعث می‌شود که پوستی مناسب‌تر و جوان‌تر داشته باشید، ورزش باعث ترشح بیشتر سبوم یا روغن پوستی می‌شود. سبوم فرم طبیعی مرطوب‌کننده پوست است. در عین حال ورزش باعث افزایش جریان خون در پوست هم می‌شود.
۴– سیگار نکشید،… سیگار نکشید

سیگار باعث انقباض عروق خونی می‌شود که این باعث کم‌شدن جریان خون پوست می‌شود. در عین حال سیگار سطح ویتامین‌های آنتی‌اکسیدان «مثل ویتامین A» در خون را کاهش می‌دهد و با این اتفاقات باعث کاهش فرم الاستیته پوست می‌شود.
۵- از اشعه‌های مضر فرار کنید

بیشترین صدمه به پوست با تابش اشعه‌های ماورای بنفش ایجاد می‌شود. اهمیت استفاده از ضدآفتاب با SPF مناسب بارها و بارها گفته شده است اما باز هم باید در مورد آن تاکید کرد. حتما هر چند ساعت یک بار ضدآفتاب خودتان را تجدید کنید، اگر شنا می‌کنید یا تعریق زیادی دارید فاصله تجدیدکردن ضدآفتاب را از این هم کمتر کنید.
۶- برنزه‌شدن را فراموش کنید

فکر می‌کنید که برنزه‌شده با سولاریوم بی‌خطر یا کم‌خطرتر از آفتاب است؟ در افکار خود تجدید نظر کنید، میزان اشعه سولاریوم هم به اندازه نور آفتاب مضر است و حتی در برخی دستگاه‌ها که میزان اشعه بالا است و دستگاه خوبی کالیبره‌نشده. میزان اشعه مضر ۲۰ برابر اشعه مضر نور خورشید است.
۷- پوست شما تابع مغز شما است

هر استرس تاثیر مستقیمی روی وضعیت پوست شما دارد. روزهای داغ تابستان استرس و مشکلات عصبی بیشتری را رقم می‌زند و برای همین باید برای مقابله با آن‌ها آماده بود. تکنیک‌‌های ریلکسیشن و بیوفیدبک و تمرینات تنفس‌ عمیق را یاد بگیرد و سعی کنید کارهایی بکنید که استرس و اضطراب از شما دور شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *