اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد

اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد

ساعت های ضد آب برای اولین بار در سال ۱۹۲۶, توسط رولکس ساخته شد .

۱۹۰۵
تاریخچه شرکت رولکس و “هانس ویلسدورف” بنیانگذار آن، به طور جدایی ناپذیری با هم در ارتباط است.
هانس در سال ۱۹۰۵ و در سن ۲۴ سالگی شرکتی را در لندن تاسیس کرد که متخصص توزیع ساعت های  رولکس بود . فعالیت‌های رولکس بر پایه  شور و اشتیاق مردی در گردش بوده است که آن را به نامی جهانی تبدیل کرده است وحتی پس از درگذشت هانس ویلسدورف، رولکس هنوز هم جایگاه خود را به عنوان نامی مطرح در صنعت ساعت‌سازی و ساخت زیباترین ساعت های جهان حفظ کرده است و بعدها با تغییراتی از سوی شرکت ساعت سازی سوئیس مواجه شد .

hans 300x187 اولین شرکتی که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد

۱۹۰۸
هانس ویلسدورف تصمیم گرفت که نامی مختصر و کوتاه و در عین حال زیبا و کوتاه را برای این برند انتخاب کند و در نهایت تصمیم گرفت از چند حرف زیبا در کنار یکدیگر که معنی خوبی را هم برساند استفاده کند .سرانجام نام رولکس را برای این ساعت های زیبای سوئیسی انتخاب کرد که در کل  رولکس به نوعی نماد ثروت، شهرت و موفقیت بوده است.

۱۹۱۰
رولکس اولین حرف خود را در کیفیت می زند . کیفیت به عنوان مهمترین مساله در ساخت این ساعت ها در نظر گرفته شد .در نهایت در سال ۱۹۱۰ اولین ساعت های مچی رولکس در سوئیس و با گواهی اعطا شده از سوی سازمان رسمی تولید و عرضه شدند.

۱۹۱۴
چهار سال بعد، در سال ۱۹۱۴، در بریتانیا به ساعت مچی رولکس گواهی کلاس “A” اعطا شد. در همین سالها بود که  نام رولکس به صورت رسمی برای این شرکت انتخاب شد. این اقدام با هدف محبوبیت هر چه بیشتر و عامه پسند کردن ساعت‌های مچی انجام گردید.

۱۹۱۹
از آن زمان تاکنون، مقر اصلی رولکس در شهر ژنو بوده است با اینکه  در شهرها و قاره‌های دیگر هم شعبه دارد . در نهایت رولکس در ژنو در سال ۱۹۲۰ به ثبت رسید.

۱۹۲۶
ساعت های ضد آب برای اولین بار در سال  ۱۹۲۶, توسط رولکس ساخته شد .ساعت هایی که به دلیل این ویژگی که از حفاظت بالایی به دلیل ضد آب بودن برخوردار هستند بسیار منحصر به فرد و خاص معرفی شدند.

۱۹۲۷
رولکس نخستین شرکتی بود که ساعت ضد آب واقعی را تولید کرد که نقطه عطف دیگری در صنعت ساعت سازی جهان محسوب می شد و در نهایت در سال ۱۹۲۷ ضدآب بودن این ساعت توسط یک شناگر که بیش از ۱۰ ساعت با این ساعت  زیر آب  بود به اثبات رسید.
در همان سال ۱۹۲۷ بود که سرانجام ضد آب بودن رولکس به ثبت رسید و از موفقیت های رولکس محسوب شد.

۱۹۳۱
نخستین ساعت خود کوک رولکس در سال ۱۹۳۱ به بازار عرضه شد. این ساعت نیروی خود را از طریق مکانیزم داخلی و حرکت های  دست که ساعت را می بست، تامین میکرد. به این ترتیب  نه تنها نیاز به کوک کردن ساعت نبود، بلکه مشکلات کوک کردن و آسیب رسانی های بعد از آن هم برطرف گردید.

۱۹۳۳
در این سال بود که دیگر ساعت های رولکس بالاترین  حرف را میان ساعت های جهانی زد و عملکرد های راضی کننده ای را عرضه کرد.

۱۹۳۵
رولکس در سال ۱۹۳۵ در عرصه های مختلف به رسمیت شناخته شد و مشخصات فنی بی شماری برای آن تشخیص داده شد و در نهایت از محبوبترین ساعت ها رقم خورد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *