نکاتی دربارۀ خودآرایی قبل از مهمانی

نکاتی دربارۀ خودآرایی قبل از مهمانی

با یادگیری نکاتی ساده می‌توانید برای رفتن به میهمانی یا مراسمی خاص، آرایشتان را خودتان برعهده بگیرید و با خیالی راحت از ماندگاری آرایشتان از مهمانی لذت ببرید.

نکاتی دربارۀ خودآرایی قبل از مهمانی

۱- از یک پریمر استفاده کنید
برای اطمینان از اینکه کرم‌پودر شما در تمام طول روز ماندگار باقی بماند، استفاده از یک پریمر (کرم یا لوسیونی که قبل از استفاده از لوازم آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا ماندگاری لوازم آرایش را بر روی پوست بیشتر کند)، به عنوان پایۀ آرایش ضروری است. این کار پوست را برای آرایش آماده می‌کند، و یک زمینۀ محافظ بر‌روی پوست ایجاد می‌کند، تا کرم‌پودر روی آن بنشیند. یکی از آرایشگران معروف متعهد شده، و قول می‌دهد که “پوست بسیار زیبا و درخشان باقی خواهد ماند و هرگونه روزنه یا خطی از روی آن پاک خواهد شد، و یک سطح صاف، هموار، کامل و بی‌عیب باقی می‌گذارد”.

۲- از کرم‌پودری استفاده کنید که با رنگ پوست شما جور دربیاید
کلید پیداکردن یک کرم‌پودر مناسب برای مطابقت با رنگ پوست شما این است که رنگ آن را در نور و روشنایی روز طبیعی بررسی کنید. بعد از همه، در روز به احتمال زیاد شما یک مقدار زیادی از آن را در نور طبیعی مصرف می‌کنید. به یاد داشته باشید که برای تضمین اینکه شما خط‌های صورت (منظور: خط گردن، زیر گونه و بالای پلک‌ها و…) را رها نکرده، و آنها را به طرف گردن ادامه دهید، همیشه کرم‌پودر را در امتداد خط فک بررسی کنید. هر آرایشگری به شما خواهد گفت که تنها راه استفاده صحیح از کرم‌پودر، استفاده از یک قلم‌موی مخصوص کرم‌پودر است.

۳- کانسیلر را فراموش نکنید
با اینکه کرم‌پودر پوششی که شما نیاز دارید را به شما می‌دهد، که حتی لک‌ها و قسمت‌هایی از پوست که دارای رنگ غیر واضح یا خال هستند را محو کنید، استفاده از کانسیلر هنوز یک باید برای آرایش شما است. برای خلاص‌شدن از شر سایه‌های ناخواسته که ممکن است با سماجت بعد از استفاده از کرم‌پودر باقی بمانند و برای محو‌کردن دایره‌های تیره از یک قلم‌موی کانسیلر کوچک استفاده کنید.

۴- از پودر برای نشاندن و قرار دادن کرم‌پودر برروی پوست استفاده کنید
ممکن است آرایش شما بیشتر از آنچه استفاده می‌کنید، به نظر برسد، ولی به یاد داشته باشید که در بحث عکس‌ها و ماندگاری در تمام طول روز، پودر برای نشاندن کرم‌پودر و کانسیلر برروی پوست ضروری است. یکی از مدیران هنری آرایش می‌گوید: “کرم‌پودر و پودری که شما استفاده می‌کنید، باید سایه‌های یکسان و مشابه داشته باشند. از یک قلم‌موی پودر بزرگ استفاده کنید، و به آرامی آن را روی صورت خود بپاشید.”

۵- از رژگونه استفاده کنید
برای جلوگیری از اینکه درعکس‌هایتان شسته‌رفته به نظر برسید، مطمئن شوید که از یک رژگونه ظریف برای سیب‌های روی گونه‌هایتان استفاده کرده‌اید. در جلوی آینه بخندید، تا تضمین کنید که به درستی و با دقت به سیب اشاره کرده اید، و به آرامی رژگونه را به سمت بالا و به طرف خط مو بکشید.

۶- از سایۀ روشن برای پایۀ آرایش چشم استفاده کنید
آرایش چشم خود را با استفاده از سایۀ روشن در سرتاسر پلک خود شروع کنید. این بهترین راه برای بازکردن چشم است، و اینکه باعث می‌شود تا آنها در عکس‌ها بهتر دیده شوند. سپس شما می‌توانید از سایه با رنگ دلخواه خود از خط مژۀ بالایی تا خط پلک زیر ابروی خود استفاده کنید. ترکیب و مخلوط کردن، کلید آرایش خوب می‌باشد، بنابراین مطمئن شوید که خطوط خشن و زننده‌ای باقی نمی‌گذارید.

۷- برای نگاه دراماتیک، سایه‌های تیره‌تر را برای چشم انتخاب کنید
برخی‌ها از یک سایه چشم تیره‌تر در امتداد خط بالایی مژه‌شان استفاده می‌کنند، و آنها را در حدامکان به مژه‌ها نزدیک می‌کنند. شما اگر بخواهید، می‌توانید این سایه را به خط مژۀ پایینی خود بزنید. همچنین از یک مداد چشم تیره در لبۀ داخل چشم استفاده کنید.

۸- از دو لایه ریمل استفاده کنید
سایه زدن چشم‌ها را با گرد کردن مژه‌هایتان برای یک نگاه مسحورکننده و نافذ ادامه دهید، و سپس از دو لایۀ زیاد ریمل مشکی ضدآب  برروی آنها بزنید.

۹- از خط لبی که به سایۀ رژلب شما می‌آید، استفاده کنید
هیچ قانون سخت و سریعی برای انتخاب رژلب جامد، مایع  و یا برق لب وجود ندارد. برخی به سادگی یکی را به دیگری ترجیح می‌دهند. هر کدام که شما به سمت آن تغییر جهت می‌دهید، مطمئن شوید که از یک خط لب که رنگش مشابه با انتخاب شماست، استفاده نموده است. همچنین از یک تکه پنبه برای جلوگیری از چکه کردن و ناهموار شدن رژلب استفاده کنید.

۱۰- با دستمال روی لب‌های خود بزنید
زمانیکه رژلب می‌زنید، بعد از یکبار زدن، با یک دستمال برروی لبهای خود بزنید، و سپس مجدد رژ بزنید برای تضمین اینکه اثر ماندگارتری داشته باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *