ناگفته هایی در مورد زندگی بعد از فارغ التحصیلی

ناگفته هایی در مورد زندگی بعد از فارغ التحصیلی

۱- قطع شدن رابطه تان با دوستان سریع تر از آن چیزی که فکر می کردید اتفاق می افتد. شما همیشه می دانستید که نمی توانید تا ابد با دوستانتان در تماس باشید. ولی این روند زیاد کند صورت نمی گذرد. بعضی از روابط خصوصا جنس مخالف حتی تا دو هفته بعد از فارغ التحصیلی پایان می یابد و این خوب است! چون شما وارد روابط جدیدی شده و بهتان سخت نمی گذرد.

۲- فاصله ها آنطور که به نظر می رسد بد نیست. البته بهترین دوستان شما حتما از جاهای مختلف کشور هستند. و سخت ترین چیز بعد از فارغ التحصیلی این است که دیگر نمی توانید در عرض چند دقیقه به دیدن کسانی که بهشان نیاز دارید بروید. اما چیزی که بهتان نگفته اند این است که فاصله لزوما چیز بدی نیست. بعد از این هر زمان ممکن است یاد خاطرات شیرین خوابگاه بیفتید، زمانی که با هم شام درست می کردید و به گردش می رفتید. بعد از این می توانید با درآمد خود سفرهای دورهمی با دوستان قدیمی را تجربه کنید.

۳- دیگر مهمانی گرفتن زیاد راحت به نظر نمی رسد. دیگر مثل قبل کافی شاپ یا رستوران نزدیک همه شما وجود ندارد! هرکس در یک قسمت شهر زندگی می کند! . از این به بعد این شمایید که باید برای دور هم جمع کردن و نوشیدن یک قهوه به بقیه التماس کنید.

۴- شما در مرحله بین جوانی و بزرگسالی گیر می کنید. به محض فارغ التحصیل شدن شما فورا دچار تحول و دگرگونی می شوید. به جای گفتن جمله  چه کار می خواهم بکنم دیگر باید از جمله دقیقا چه کاری می خواهم بکنم استفاده کنید.  شما در سن ۲۲ سالگی به اندازه کافی بزرگ شده اید که تصمیم جدی در مورد زندگی خود گرفته و به این سوال جواب درستی بدهید. درسته شما جوان هستید و می توانید ۴ روز در هفته به کلاب و گردش بروید. اما وقتی از سر کارخسته برگشته اید و به فکر کرایه عقب افتاده آپارتمانتان هستید احساس ورود به مرحله بزرگسالی را دارید. و زمانی که در سر کار همکاران مسن تر در مورد موسیقی و چیزهایی صحبت می کنند که اطلاعی در موردش ندارید فکر می کنید از انها عقب هستید و در نتیجه دچار تناقض می شوید گویی که در مرحله جوانی و بزرگسالی گیر کرده اید. ولی ناراحت نباشید این را بدانید که همکارانتان به سن و سال کم شما حسودی می کنند!

۵- از اینکه درس خواندن تمام شده خوشحال خواهید بود. از روزهای آخر لذت ببرید! شاید فکر کنید دوران دانشجویی خوش می گذرد، اما آخرین ترم دانشگاه همیشه خیلی فوق العاده است. درحالیکه از روزهای آخر لذت می برید خودتان را برای وارد شدن به دنیای بزرگ سالان و تفریح های جدید اماده کنید.

۶- منظم و سازمان یافته شدن چیز خوبی است. دانشگاه یک محل جادویی است، جایی که شما می توانید ساعت ۱۱ درحالیکه جلوی تلویزیون در خوابگاه دراز کشیده اید ساندویچ خود را گاز بزنید. اما بعد از این بی انظباطی ممنوع است، شما مجبورید هر روز ساعت خود را راس یک ساعت کوک کنید، چون قطعا بعد از این به سر کار می روید. نظم و انظباط بهتان هدف می دهد و تبدیل به یک انسان بالغ واقعی می شوید.

۷٫ دیگرماندن در خانه بدترین گزینه ممکن نیست. اگرچه برگشتن به خانه پیش پدر و مادر یک اتفاق عادی است، اما شاید حس خوبی نسبت به آن نداشته باشید. اما هنوز هم خانه برای شما مزایایی دارد. دیگرمجبور نیستید غذا درست کنید و لباس هایتان را بشویید. گاهی اوقات بعد از یک روز کار سخت فقط نیاز دارید به خانه والدین تان بازگردید.

۸٫ از این به بعد صورت حساب تلفن به خاطر تلفن های شخصی با افراد غیر از خانواده گران تمام می شود. اما از این بعد می توانید خودتان قبض موبایل خود را پرداخت کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *