۱۰ جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۱۰ جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

اگر به بازی گلف علاقه دارید، پس عاشق این محل می شوید. زمین شناور گلف که تغییر مکان می دهد. بازی کردن در این زمین های سبز چالش برانگیز است…

۱- سکوی اسکیت بورد چوبی (رشته کوه های نودا، آمریکا)
چرخیدن روی این سکوی اسکیت بورد شناور مجانی نه تنها هیجان انگیز تر از رفتن به پارک اسکیت محلی تان است، بلکه خطرناک تر هم هست چونکه این منطقه بر بالای دریاچه Tahoe شناور بوده و روی یک دریای باز قرار ندارد.
این سکوی اسکیت بورد چوبی ایده اسکیت کار حرفه ای باب برن کوئیست بود، او مدت ها پیش به این نتیجه رسید که سکوهای معمولی خیلی خسته کننده اند، پس با همکاری جری بوهم و جف کینگ معمار سکویی خلق کرد که با الوارهای شناوردر آب پوشیده شده است.

1 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان


۲- جنگل شناور (استرالیا)

این جنگل شناور ۱۰۲ ساله نتیجه ۴۰ سال رشد درختان خانواده شاه پسند در خیلج کوچک همبوش، سیدنی است. این SS Aryfield یک کشتی متروکه است که در جنگ جهانی دوم استفاده شده و بعد از بسته شدن محوطه حیاط کشتی در این خلیج کوچک رها شده تا خراب شود. این کشتی (که در شروع کار نام SS Corrimal داشت) یک کشتی ذغال گیری بود که سال ۱۹۱۱ در انگلیس ساخته شد و در جنگ جهانی دوم مورد استفاده دولت کشورهای مشترک المنافع قرار گرفت تا برای سربازان آمریکایی در اقیانوس آرام آذوقه ببرد. کشتی در سال ۱۹۵۰ فروخته شد و به عنوان کشتی ذغال سنگ در ۶۰ مایلی مسیر بین نیوکستل و سیدنی به کار گرفته شد، تا سال ۱۹۷۲ که دوره ثبت نام این کشتی به اتمام رسید و به آخرین منزلگاهش یعنی خلیج هومبوش فرستاده شد.
حالا رشد درختان در این کشتی تقریبا فرسوده باعث شده به آن نام خانه ارواح را بدهند و آن را تبدیل به یک جاذبه توریستی جدید و منحصر به فرد کرده که عکاسان را از سرار جهان به سویش می کشاند.

2 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۳- استخر شناور (آلمان)
استخر شنا بر روی یک رودخانه، چیزی است که همیشه آن را نمی بینید. استخر Arena Badeschiff شناور در برلین (در زبان آلمانی به معنای کشتی حمام) یک مکان فوق العاده برای گذراندن روزهای گرم در پایتخت پرهیاهوی آلمان است. استخر با دارازای ۱۰۵ فوت  بر روی رودخانه Spree شناور است و از عموم مردم برای آرامش، استراحت، حمام آفتاب، یوگا و شنا دعوت می کند. موسسان آن AMP Arquitectos، Wilk Salinas، Thomas Freiwald و سوزان لورنز هنرمند هستند.

3 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۴- زمین گلف شناور (آیداهو، آمریکا)
اگر به بازی گلف علاقه دارید، پس عاشق این محل می شوید. زمین شناور گلف که تغییر مکان می دهد. بازی کردن در این زمین های سبز چالش برانگیز است، نه فقط به خاطر اینکه روی یک دریاچه است، بلکه به خاطر اینکه این زمین حرکت می کند.
روی این جزیره قدم بگذارید و اکنون شما یک قهرمان هستید. وگرنه شما هم مثل هزاران نفری می شوید که با هر سال با غواصی در آب ها ذخیره ماهی ها را تمام می کنند. این زمین گلف شناور در منطقه Coeur d’Alene در آیداهو، آمریکا واقع شده است.

4 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان


۵- سینمای شناور (تایلند)

چقدر می تواند جالب باشد؟! در حالی به تماشای فیلم می نشینید که با آب های فیروزه ای در سینمای شناور احاطه شده اید.
این سینمای مجمع الجزایری یک تالار شناور بر روی دریاست و معماری به نام Ole Scheeren کار طراحی آن را انجام داده است.

5 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۶- استادیوم شناور (سنگاپور)
این استادیوم شناور بر روی خلیج مارینا که با نام استادیوم شناور خلیج مارینا معروف است، بزرگ ترین منطقه شناور درجهان است. استادیوم در آب های مخزن آب مارینا در خلیج مارینا در سنگاپور واقع شده است.
این سازه تماما از استیل درست شده، سطح شناوری با اندازه ۱۲۰ متر درازا و ۸۳ متر عرض است که ۵ درصد بزرگ تر از زمین فوتبال در استادیوم ملی است. وزن این زمین وزن معادل ۱٫۰۷۰ است، وزنی معادل ۹۰۰۰ نفر آدم بزرگسال، و همین طور وزن پایه های آن ۲۰۰ تن بوده و سه عدد وسیله نقلیه ارتشی ۳۰ تنی را در خوود جای داده است. جایگاه تماشاچیان گنجایش ۳۰٫۰۰۰ نفر را دارد.

6 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان


۷- سال اپرای شناور (استرالیا)

جشنواره هنری Bregenzer در استرالیا یک صحنه نمایش شناور عظیم بنا می کند که شبیه هرچیزی است به جز صحنه تئاتر. این سالن با ۷۰۰۰ صندلی در کناره آب های دریاچه Constance شناور است. طراحی ها در گذشته شامل سرهای انسان، ماشین های بخار، و کوه های پوشیده از یخ بود.

7 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۸- بازار شناور (اندونزی)
Banjarmasin، کالیمانتان جنوبی در اندونزی، شهری است که به نام شهر هزار رودخانه معروف است. در اینجا می توانید  بازارهای مخصوص و سنتی شان که بازار شناور Muara Kuin نام دارد را ببینید که بین آب های رودخانه Barito در دهانه رود Muara Kuin واقع شده است.
قایق های کوچک به نام jukung کالا هایی مثل، سبزیجات، انواع ماهی، میوه جات، و کالاهای خانگی را برای فروش به این بازار شناور می آورند.

9 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۹- بزرگ ترین جزیره مصنوعی شناور جهان (کره جنوبی)
جدیدا بزرگ ترین جزیره مصنوعی شناور جهان در سئول پایتخت کره جنوبی بازگشایی شده است. این جزیره روی رود هان قرار دارد و اولین مرکز روی آب است که برای کنسرت ها، مجمع ها، نمایشگاه ها و ورزش های آبی استفاده می شود.
این جزیره شناور از سه جزیره کوچک متصل به هم ساخته دست انسان درست شده است. جزیره اول که بزرگ ترینشان است، سه طبقه بوده و اندازه اش ۱۰٫۸۴۵ متر مربع است. سالن مجمع جزیره بزرگ دارای ۷۰۰ صندلی است. جزیره دوم یک سازه ۳ طبقه ای با ابعاد ۵٫۳۷۳ متر مربعی است، و این جزیره بیشتر برای بهبود بخشیدن به فعالیت هایی در مورد وقایع هنری مورد استفاده قرار می گیرد. جزیره سوم ۲ طبقه بوده و ۴٫۱۶۴ مترمربع اندازه دارد و به ورزش های آبی مثل قایق رانی اختصاص داده شده است. مجموع صندلی ها برای نمایشگاه ها و مجمع ها ۱۴۰۰ صندلی است. این جزایر می توانند ۶۲۰۰ نفر را در خود جای دهند و رود هان را که سالانه ۵۹ میلیون نفر بازدید دارد را باز هم مشهورتر کرده است.

8 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

۱۰- هتل دوستدار محیط زیست شناور (پرو)
کسانی که آرزو داشتند رود آمازون را کشف کنند، حالا می توانند این کار را انجام دهند و با اجاره اتاق در هتل شناور پرو مطمئن باشند تعطیلاتی دوستانه با محیط زیست خواهند داشت. Jordi Puig معمار اهل پرو این پناهگاه ابتکاری را طراحی کرده است. هتلی که هم توریست ها را به یک تعطیلات لذت بخش دعوت می کند و  هم با دیده بانی مداوم از محیط زیست محافظت می کند.
این هتل می تواند ۳۲ مهمان را در خود جای دهد (۲ نفر در هر یک از ۱۶ اتاق هتل). یک سالن استراحت با شکوه، اتاق ورزش و یک جکوزی در فضای بیرون نیز به این مجموعه اضافه می شود.
این کشتی کوچک با ابعاد ۱۴۷  مهمانان را به مناطق دوردست و زیبای Pacaya Samiria یک مکان محافظت شده خاص نیز می برد. این هتل متحرک در امتداد رود آمازون توریست ها را به این مکان های بومی می برد و تلاش های محافظت از محیط را تشویق می کند.

10 10 جاذبه توریستی شگفت انگیز شناور جهان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *