با والدین همسرتان رابطه دوستانه داشته باشید

با والدین همسرتان رابطه دوستانه داشته باشید

اگر مادرزن یا مادرشوهرتان از مسائلی مثل ظاهر، دکوراسیون منزل و یا آشپزی شما ایراد گرفت مخالفتی نکنید و از وی راهنمایی بخواهید. البته این کار آسان نیست ولی باعث می شود والدین همسرتان نرم تر شده و روحیه پرخاشگرانه خودرا کنار بگذارند. البته لازم نیست شما به تمام توصیه های آنها عمل کنید!

 هرگز از همسر خود انتقاد نکنید

هرگونه انتقاد از همسرتان باعث می شود پدر و مادر او در مقابل شما جبهه گیری کنند. یادتان باشد اعضای یک خانواده در برابر تهدیدات خارجی متحدتر می شوند.
هرگز مقابل والدین همسرتان با او مشاجره نکنید.

 تماس تلفنی را از یاد نبرید

هفته ای یک بار ترجیحاً در یک روز مشخص به والدین همسرتان تلفن بزنید. این کار فقط پنج دقیقه از وقت شما را می گیرد. فراموش نکنید در این تماس ها راجع به مسائل مورد علاقه آنها صحبت کنید.

 از والدین همسرتان برای تربیت نوه های شان کمک بخواهید

والدین همسر شما به خصوص اگر بازنشسته باشند فرصت کافی برای نوه های خود در اختیار دارند و سهیم شدن در تربیت کودکان آنها را خوشحال می کند. مادربزرگ ها و پدربزرگ ها علاقه زیادی به نوه های خود دارند ولی از یاد نبرید که یک زن ۶۰ ساله نمی تواند تمام روز مراقب یک کودک دو ساله باشد!

 در حضور والدین همسرتان به تمجید از والدین خودتان نپردازید

کاملاً روشن است که والدین تان برای شما در اولویت قرار دارند ولی شما نباید این مسأله را به رخ دیگران بکشید! یادتان باشد همسر شما هم درمورد والدین خود احساسی همانند شما دارد بنابراین در توجه کردن به والدین خود و همسرتان انصاف را رعایت کنید.

 خود را درگیر مسائل مالی نکنید

بهتر است به والدین همسرتان پول قرض ندهید و از آنها پول هم قرض نگیرید. گاهی این کار اجتناب ناپذیر است ولی شما باید قبلاً از وجود برنامه ای برای بازپرداخت قروض مطمئن شوید.

تا حد امکان از شریک شدن با والدین همسرتان خودداری کنید زیرا این کار مشاجرات بی پایانی را به دنبال دارد.

 هراز گاهی با والدین همسرتان بیرون بروید

اگر زمانی را به والدین همسرتان اختصاص دهید آنها کمتر شما را تحت فشار قرار می دهند و در عوض برای رسیدن آن روز لحظه شماری می کنند! در پختن غذا از مادر همسر خود راهنمایی بخواهید. در این صورت او کمتر از شما ایراد می گیرد!

 برای جلب توجه همسرتان با والدین او رقابت نکنید

شما باید والدین همسرتان را به متحد خود تبدیل کنید. اگر همسرتان را مجبور کنید میان شما و والدین اش یکی را انتخاب کند ضرر خواهید کرد.
سعی کنید رفتار مودبانه ای با والدین همسرتان داشته باشید.

 به والدین همسرتان کمک کنید

منظور ما از کمک کردن این نیست که مدام در خدمت والدین همسرتان باشید ولی چه اشکالی دارد قبل از رفتن به خرید از آنها بپرسید که آیا به چیزی احتیاج دارند یا خیر. این کار زحمتی برای شما ندارد. شما می توانید به طرق مختلف به والدین همسرتان کمک کرده و در دل آنها جا بازکنید!

 فاصله ها را حفظ کنید

اگر والدین همسرتان بسیار غیرقابل تحمل هستند و در زندگی شما دخالت می کنند بهتر است از آنها فاصله بگیرید. البته قبل از این کار حتماً از حمایت همسرتان مطمئن شوید. اگر کنترل اوضاع از دست شما خارج شده با یک مشاور تماس بگیرید. شاید لازم باشد که رابطه ها را به حداقل برسانید و یا درصورت لزوم قطع رابطه کنید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *