۱۰ روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

۱۰ روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها

احتمالاً برای شما نیز اتفاق افتاده است که از نگاه کردن به عکس‌های خود ناراحت شوید. ممکن است کمی اغراق‌آمیز باشد، اما به نظر می‌رسد همه‌ی ما اگر بخواهیم در عکس‌ها خوب به نظر برسیم، می‌توانیم از چند نکته کوچک استفاده کنیم. به برخی از ما می‌گویند که فوتوژنیک هستیم، اما این مسئله، خیلی به چگونگی عکس‌العمل نشان دادن جلوی دوربین بستگی دارد. چراکه همه‌ی ما در مقابل فلش عکس‌العمل نشان می‌دهیم. در اینجا چند راهنمایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در بهترین حالت خود به نظر برسید.

۱- مدل ایستادن برای لاغر به نظر رسیدن

868 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
مدلی که می‌ایستید، می‌تواند به وزن شما اضافه و یا از آن کم کند. اگر شما با عرض باسن و شانۀ یکسان و در حالیکه وزنتان بر روی پای عقبیتان است و پای عقبیتان کمی خم شده است، بایستید، شما در عکس لاغرتر نشان داده می‌شوید!

۲- از شلخته به نظر رسیدن جلوگیری کنید

874 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
این منطقی است. ایستادن مستقیم در مقابل دوربین، می‌تواند باعث شود که شما شلخته به نظر برسید. ایستادن سه‌رخ و یا حتی با ایستادن در گوشه‌ای باعث می‌شوبد که تحسین برانگیز به نظر برسید، بخصوص اگر شما با گروهی از افراد باشید. این حالت سایز شما را به نصف کاهش می‌دهد.

۳- پیشانی به جلو، چانه را به پایین متمایل کنید

875 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
هر کاری که برای فوتوژنیک‌تر شدن شما وجود دارد را انجام دهید! به طور مثال اگر یک غبغب برای پنهان کردن دارید، این کار خط فک شما را برجسته می‌کند. همچنین پیشنهاد می‌شود که شما را به آرامی از گوشۀ چشم نگاه کرده و چشم‌هایتان را به سمت چپ منحرف کنید.

۴- دور نگه داشتن دست‌ها

872 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
شما شاید این مورد را هزاران بار در فرش قرمز دیده‌اید و مشاهیر یک دلیل خوب برای این کار دارند. بازوانتان را دور از نیم‌تنۀ خود قرار دهید. این کار دید بیشتری به آن‌ها می‌دهد و باعث می‌شود که آن‌ها کوچکتر به نظر بیایند. این کار همچنین کمرتان را بیشتر نمایان می‌کند. یک دست بر روی مفصل ران که نزدیکتر است به دوربین، جالب می‌باشد، اما اگر با این حالت راحت نیستید، فقط از چسباندن آنها به نیم‌تنه‌تان پرهیز کنید.

۵- آرامش

870 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
یک لبخند غیرطبیعی، ساده‌ترین راه برای خراب کردن یک عکس می‌باشد، که باعث می‌شود شما خشک و جدی به نظر برسید. اگر شما با این حالت مشکل دارید، در اینجا یک ترفند ساده وجود دارد: زبان خود را پشت دندان‌های بالاییتان قرار دهید و لبخند بزنید. به افکار شاد فکر کنید و فراموش نکنید که نفس بکشید!

۶- استفاده از آرایش مناسب

879 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
از آنجاییکه دوربین دوبعدی می‌باشد، آرایش شما در جلوی دوربین متفاوت به نظر خواهد رسید. در اینجا یک لیست ضروری از آرایشی که برای عکس‌ها نیاز است، وجود دارد:

  • از آرایش مات استفاده کنید، نه چیزهای درخشان یا براق. برای کاهش درخشش و حتی بیشتر، با دستمال یا کاغذ بلات صورت، به نرمی روی صورتتان بکشید و یک کمی پودر را بر روی بینی خود بزنید! حتی آقایان در جلوی دوربین، نیاز به آرایش دارند.
  • از آرایش کمی تیره‌تر از حد نرمال استفاده کنید، بخصوص در اطراف چشم‌ها. یک خط چشم، مداد و ریمل مشکی کمک می‌کند تا چشم‌ها جذاب‌تر به نظر برسند!
  • از یک رژلب که چند درجه‌ای تیره‌تر از پوست شما می‌باشد، استفاده کنید. یک کمی براقی هم خوب می‌باشد.
  • مژه مصنوعی: این ممکن است چیزی نباشد که شما معمولاً استفاده می‌کنید، اما آن‌ها کاملاً چشم‌های شما را در عکس‌ها تغییر شکل داده و دگرگون می‌کند.
  • از استفادۀ برنزه‌کننده‌ و رژگونه‌تان که کمی تیره‌تر از نرمال است، نترسید. آن استخوان‌های گونه را برجسته خواهد کرد و به شما یک تب‌و‌تاب، گرمی و سرحالی می‌دهد.
  • کانسیلر و کرم پایه نیز برای یک ظاهر بی‌عیب‌و‌نقص، مهم می‌باشند. از آن آزادانه استفاده کنید. اینکار جلوی دوربین دیده نمی‌شود، اما به صاف و هموار کردن پوست شما کمک خواهد کرد.

۷- ارتفاع و حجم بیشتری را به موهایتان اضافه کنید

869 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
در کنار استایلی که صورت شما را جذاب می‌کند، کمی ارتفاع را به فرق سرتان و حجم را به گیسوانتان اضافه کنید. موها تمایل دارند که درعکس‌ها، یکدست‌تر، شلخته‌تر و کسل‌کننده‌تر به نظر برسند، بخصوص در ناحیۀ فرق سر. این موضوع همچنین کمک خواهد کرد که صورت شما خوبتر به نظر بیاید.

۸- لباس‌های مطلوب و مناسب را جلوی دوربین بپوشید

871 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
اگرچه بسیاری از مردم دوست دارند که در لباس‌های شُل و ول و بَگی پنهان شوند، اما این لباس‌ها می‌توانند باعث شوند که شما بزرگتر به نظر برسید، به‌ویژه در عکس‌ها. لباس‌های لاغرکننده با رنگ‌های تیره را انتخاب کنید.

۹- زمان مناسبی از روز را انتخاب کنید

877 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
برای عکس‌های در فضای باز، زمانیکه خورشید در بالای سر قرار دارد، منجر به پخش سایه‌ها در مکان‌های نامساعد و نامطلوب می‌شود و به خطوط روی صورت و کیسه‌های زیر چشم، شدت می‌دهد. بهترین زمان روز برای عکس گرفتن، هنگام سپیده‌دم (سحرگاه) می‌باشد، زمانیکه خورشید در آسمان کم است. فراموش نکنید که به طرف نور بایستید!

۱۰- ایستادن روبروی آینه

880 10 روش برای بهتر به نظر رسیدن در عکس‌ها
در مقابل آینه بایستید و لبخند بزنید، لبخند بزنید، لبخند بزنید. صورتتان را در موقعیت‌های مختلف کج کنید، تا ببینید که کدام برای شما بهتر است. این ممکن است عجیب‌و‌غریب به نظر برسد، اما اثر داشته و کار می‌کند! همۀ ما یک زاویه و طرف خوب داریم، شما فقط باید آن زاویه و طرف خود را پیدا کنید و سپس با آن کار کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *