مردها و زنان متاهل دوست داشتند که قبل از ازدواج کردن این اصول را می دانستند

مردها و زنان متاهل دوست داشتند که قبل از ازدواج کردن این اصول را می دانستند

ازدواج همانند دانه های برف است، هیچ کدام شبیه هم نیست. برای همین پیدا کردن توصیه های کلیدی برای ازدواج سخت است. اغلب اوقات بهتر است به جای اینکه در کتابها و مجلات دنبال این اصول بگردید خیلی ساده از کسی که می خواهید با او ازدواج کنید بپرسید. در این جا از کسانی که متاهل هستند پرسیده شده که آرزو می کنند چه چیزهایی را قبل از ازدواج کردن می دانستند.
در اینجا جواب سوال ما را می خوانید.

۱- اهمیت مسائل کوچک
نشانه عاشق بودن این نیست که اتاق خواب خود را پر از گل رز کنید. بلکه چیزهای خیلی کوچک تر: مثل وقتی که خانم بدون شکایت کردن لباس های شوهرش را تا می کند، یا مردی که زودتر بیدار می شود و بچه را سرگرم می کند تا همسرش بتواند بیشتر بخوابد، زنی که وقتی نوبت ظرف شستن شوهرش است ظرف ها را می شوید چون که می داند او روز کاری سختی داشته است. این چیزهای ساده ولی مهم نشاندهنده عشق هستند.

۲- اینکه قبل از ازدواج خودمان را بشناسیم
ای کاش قبل از ازدواج کردن اولیت هایم را دسته بندی می کردم و می دانستم از زندگی چه می خواهم. من در دهه ۲۰ زندگی به جای اینکه از دیگران راهنمایی بگیرم، زندگی ام را به بطالت گذراندم. پس الان در حال فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و برنامه ریزی برای آینده هستم. اما من اکنون همسر دارم و ای کاش این کارها را قبل از ازدواج کردن و در زمان خود به اتمام رسانده بودم.

۳- یک ازدواج فقط با عشق و دوست داشتن زنده نمی ماند
نمی توان عشق و محبت را دست کم گرفت. اما زندگی همیشه خوشی نیست و بعضی روزها خیلی سخت می شود. اگر فکر می کنید که می توانید راحت بنشینید و بدون سعی و تلاش ازدواج خوبی داشته باشید، پس باید بدانید که شما طلاق خواهید گرفت.

۴- اجازه ندهید ازدواج کردن و متعهد شدن شما را بترساند
ازدواج کردن آنقدر که بعضی ها می گویند بد نیست! البته گاهی اوقات انسان فکر می کند که کاری از دستش بر نمی آید. اما این مرحله در مورد هر موضوع دیگری در زندگی آدم ممکن است اتفاق بیفتد. شما در اکثر مواقع با ساده گرفتن زندگی می توانید از بودن در کنار کسی که دوستش دارید لذت ببرید. پس تفکرات منفی در مورد ازدواج و ترس از آن را دور بریزید. مطمئنا وقتی به نکات مثبت آن نگاه کنید از زندگی در کنار شریک زندگی خود لذت خواهید برد.

۵- گاهی اوقات دور شدن از هم چیز خوبی است
این جمله اهمیت داشتن زمان تنهایی را می رساند.

۶- سوال های مهم را قبل از ازدواج بپرسید
در مورد هرچیزی که فکر می کنید برایتان مهم است قبل از ازدواج صحبت کنید. تا اینکه بعدا مدام از کلمه ای کاش استفاده نکنید.

۷- آماده باشید که زندگی جلوی پایتان سنگ بیندازد
وقتی که همسر شما ترس یا مشکلی در زندگی دارد اوضاع خیلی وحشتناک می شود. اما اگر یاد بگیرید هیچ وقت یکدیگر را تنها نگذارید همه چیز آسان می شود. پس در سختی های زندگی و وقتی که بهتان نیاز دارد کنارش باشید.

۸- یادتان نرود چه کسی هستید
خیلی مهم است که زندگی خارج از ازدواج نیز داشته باشید. افراد زیادی فکر می کنند دیگر تبدیل به ما شده اند و چیزی به عنوان من وجود ندارد. اما این سریع ترین راه برای متنفر شدن از یکدیگر است.

۹- پذیرفتن زندگی بیشتر از جنگیدن با آن باعث تغییر می شود
زندگی شما در طول سال ها خصوصا وقتی صاحب بچه می شوید خیلی عوض می شود. اما  مهم ترین مساله این است که مطمئین شوید هر دو در یک مسیر حرکت می کنید.

۱۰- زمان صرف کنید تا زبان عشقی شریک آینده زندگی تان را بیاموزید
هر آدمی روش خاص خود برای برقراری ارتباط و ابراز عشق دارد. پس روش برقراری ارتباط با او را بیاموزید. رابطه جنسی نیز اهمیت زیادی دارد. آن را در اولویت قرار دهید. وقتی رابطه جنسی خوب نباشد یعنی مشکلی در زندگی هست. نداشتن رابطه جنسی یک نشانه است نه یک بیماری.

۱۱- یاد گرفتن اینکه جمله «من این کار را انجام می دهم» در زندگی زناشویی خیلی اهمیت دارد
ازدواج و تاهل خیلی چیزها را عوض می کند. پس خود را آماده سازید که مسئولیت پذیر شوید، چون باید کارهایی را انجام دهید که قبلا فکر نمی کردید وظیفه شما باشد.

۱۲- ازدواج یک پایان نیست بلکه یک آغاز است
حتی بعد از ازدواج هر دوی ما به عنوان افراد مجزا تغییر می کنیم. من در گذشته فکر می کردم که با ازدواج به اخرین مرحله از خودم و چیزی که به عنوان من وجود دارد می رسم. اما اینگونه نیست. با ازدواج تغییرات زیادی در انسان ها و در جهت بهتر شدن ایجاد می شود. مثل زمانی که من به انداختن حوله روی زمین توسط شوهرم واکنش نشان می دادم و از او می خواستم آن را آویزان کند، در صورتیکه به اندازه ای عاشق او بودم که می توانستم این کار را خودم انجام بدهم و از او نخواهم. اما نخواستم این رفتار همیشگی او شود.

۱۳- شاد بودن را فراموش نکنید
خنده بهترین دارو است. پس بعد از ازدواج کردن هم داشتن تفریح و شادی را از یاد نبرید.

۱۴- بخشیدن را یاد بگیرید
ارتباط برقرار کردن کلید اصلی زندگی مشترک است، اما بخشیدن نیز یکی از بایدهای زندگی است. اگر نتوانید از خطاهای کوچک هم بگذرید و اشتباهات همدیگر را ببخشید، زندگی تان آرام نمی ماند.

۱۵- ازدواج خود را با دیگران مقایسه نکنید
هر ازدواج و رابطه ای با دیگری متفاوت است.در مورد رابطه خود بر اساس رابطه عشقی دوستانتان یا انچه در فیلم ها دیده اید قضاوت نکنید. همان طور که شما با افراد دیگر فرق دارید، پس رابطه هایتان نیز با یکدیگر فرق دارد.

۱۶- دست برداشتن از خودخواهی موجب خوشبختی می شود
ازدواج یک معامله نیست- در این صورت زندگی دوامی ندارد. ازدواج تفاهم و احترام  متقابل است. ازدواج بدین معنی نیست که چون من از آرزوهایم دست کشیدم پس تو هم باید از خواسته هایت بگذری. در عوض باید تشخیص دهیم که می توانیم به میل خود از برخی از خواسته ها بگذریم چون این کار در نهایت باعث خوشبختی هر دوی ما می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *