۸ راهکار برای پس انداز پول در بلند مدت

۸ راهکار برای پس انداز پول در بلند مدت

من همیشه دوست داشتم پول هایم را پس انداز کنم, شما هم همینطور هستید؟ بسیاری از ما به دنبال راه هایی برای صرفه جویی پول در دراز مدت و بازنشستگی مان هستیم, به خصوص در این شرایط عدم ثبات اقتصادی. پس بیایید با هم این ۸ روش پس انداز پول در بلند مدت را مرور کنیم.

۱- پول هایتان را هدر ندهید.
هر مبلغی که برای خرید چیزهایی که نیاز ندارید صرف می کنید (لباس و یا تلویزیون بزرگتر) مبالغی هستند که دیگر نمی توانید برای آینده تان پس انداز کنید. این ولخرجی های اضافه تان را لغو کنید. مثلا بجای پرداخت عضویت باشگاه بیرون تمرین کنید.

۲- برای دوران بازنشستگی تان برنامه ریزی پس انداز داشته باشید.
برنامه ای برای پس انداز پول برای بازنشتگی تان داشته باشید. داشتن برنامۀ مکتوب اولین و مهم ترین قدم برای رسیدن به موفقیت های بلند مدت است.

۳- در اسرع وقت از شر بدهی تان خلاص شوید!
پرداخت بدهی ها برای شروع پس انداز کردن بلند مدت بسیار ضروری است. چطور می توانید پول پس انداز کنید در حالیکه مدام مشغول قرض کردن از دیگران هستید, ماشین جدید, خانۀ بزرگتر, یا وام؟

۴- همۀ وعده های غذایی تان را در خانه بخورید.
بجای خوردن نهار, شام و یا صبحانه در رستوران, متعهد باشید که تمام وعده های غذایی تان را در خانه بخورید, هر روز. با این روش مبلغ قابل توجهی پول پس انداز می کنید. به صورتحساب هایتان نگاهی بیاندازید و حساب کنید که چقدر پول صرف رستوران رفتن همه ماهه هزینه می کنید. از دیدن مبلغی که صرف خرید مواد غذایی می کنید, شگفت زده می شوید.

۵- قلک داشته باشید و پس انداز کنید.
شاید بنظر قدم کوچکی برای این منظور باشد, اما پس انداز مبلغی همه روزه و دیدن اینکه چگونه آرام آرام رشد می کند, می تواند به شما انگیزۀ بیشتری برای پس انداز کردن بلند مدت بدهد. برای پس انداز بیشتر برنامه ریزی کنید. همه ماهه آن مبلغ را به حساب پس انداز و یا بازنشتگی تان واریز کنید. هر ذره از آن پول در آینده کمک بزرگی برایتان خواهد شد.

۶- یکی بخر, یکی رایگان ببر را امتحان کنید!
بسیاری از مغازه ها سیستم یکی بخر و یکی رایگان ببر را بروی اجناسشان دارند و این واقعا می تواند پس انداز خوبی باشد! بسیاری از این نوع معاملات در بازارهای قدیمی و یا هفتگی اتفاق می افتد. با این روش می توانید مبلغ قابل توجهی را به حساب پس انداز بلند مدتتان اضافه کنید.

۷- بجای کارت بانکی از پول نقد استفاده کنید.
خیلی ساده است که مدام از کارت بانکی بدون در نظر گرفتن مبلغی که تابحال هزینه کردیم, خرج کنیم. همیشه همراه داشتن مبلغ مشخصی برای هزینه نمودن می تواند کمک بزرگی برای مدیریت هزینه هایتان باشد.

۸- همیشه بلند مدت فکر کنید.
بجای فکر کردن در مورد خواسته های کوتاه مدتتان, بیشتر در مورد اهداف مالی بلند مدت مانند بازنشستگی فکر کنید. اینکار انگیزۀ لازم برای پس انداز بلند مدت را به شما می دهد.

پس انداز پول برای بازنشتگی بسیار مهم است و برنامه ریزی لازم را می طلبد! از همین امروز شروع به پس انداز پول هایتان کنید و خودتان را برای موفقیت تجهیز کنید و از بازنشتگی تان نهایت لذت را ببرید! در پس انداز کردن موفق باشید!

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *