رنگ‌های آرایشی متناسب با رنگ چشم

رنگ‌های آرایشی متناسب با رنگ چشم

انتخاب رنگ‌های آرایشی، بخصوص سایه‌های چشم شاید کار راحتی به نظر برسد، اما وقتی انتخاب‌های شما زیاد است و می‌خواهید متناسب با رنگ چشم‌هایتان سایه‌ای انتخاب کنید، این فرایند شاید کمی سخت باشد.
رنگ‌های آرایشی متناسب با رنگ چشم

همه‌ی اطلاعات در مورد رنگ چشمتان را بدانید و بهترین رنگی که رنگ چشم و تناژ پوستتان را تقویت می‌کند یا افزایش می‌دهد را انتخاب کنید. وقتی می‌خواهید رنگ‌های آرایشی چشم را انتخاب کنید، دو چیز برای بررسی وجود دارد: پوستتان و رنگ چشمتان.
مشخص کنید تناژ پوست گرم یا سرد دارید. این مورد دامنه جستجویتان را محدود می‌کند. اگر سایه چشمتان را کاملاً با رنگ چشمتان هماهنگ کنید، چشم‌هایتان بنظر یک رنگ می‌شود. شاید احساس کنید این کار نگاهتان را قدری کسل کننده کند، همانطور که هر چیزی وقتی کاملاً یک رنگ می‌شود اینطور به نظر می‌رسد. به دنبال تضاد باشید و بدانید همیشه تفاوت سایه‌ها، کار را کمی هیجان انگیزتر می‌سازد.
از طرفی دیگر، اگر شما با نگاه تک رنگی راحت‌ترید، هیچ چیز شما را از استفاده‌ی رنگ‌های آرایشی یکسان با رنگ چشمتان باز نمی‌دارد. هیچ قانونی برای اینکار وجود ندارد.

چشم‌های قهوه‌ای
خانم‌ها با چشمان قهوه‌ای، آدم‌های خوش شانسی هستند. آنها گسترده‌ترین انتخاب در سایه‌های موجود را دارند. بکار بردن سایه برای چشم‌های قهوه‌ای اصلاً سخت نیست. تقریباً هر رنگی برای آنها مناسب است.
سبز، شامپاینی، برنزه، طلایی، قهوه‌ای و آبی، فقط تعدادی از سایه‌هایی هستند که زیبایی چشم‌های قهوه‌ای را بیشتر می‌کنند. شما همچنین می‌توانید سایه‌های بژ، قرمز روشن، مرجانی، مسی، صورتی، ارغوانی روشن (ارغوانی صورتی) و قهوه‌ای را امتحان کنید.

چشم‌های قهوه‌ای با رنگ‌های گوجه‌ای، خاکستری، نیز فوق‌العاده بنظر می‌رسند. شدت رنگی که شما بکار می‌برید بستگی به تناژ پوستتان دارد. برای تناژ پوست روشنتر، شدت رنگی کمتری بکار ببرید. قانون مشابه‌ای برای تناژ پوستی تیره‌تر بکار می‌رود.

چشم‌های آبی
«نارنجی متمایل به قهوه‌ای» همچنین توسی، خاکستری، بنفش، ارغوانی، آبی تیره، نقره‌ای را امتحان کنید. سایه‌های قهوه‌ای و قرمز را برای بیشتر نشان دادن چشم‌های آبی بکار ببرید. رنگ‌های گرم با سردی چشم‌های آبی در تضادند و بهتر است آن را به کار نبرید. دنبال سایه‌های آبی آسمانی، آبی نیلی که با چشم‌های آبی‌تان در رقابت‌اند نباشید. بلکه دنبال سایه‌های رنگی خیلی متفاوت، متضاد با چشم باشید.

چشم‌های سبز
قهوه‌ای متمایل به سبز را امتحان کنید، این رنگ شامل ته رنگ قرمز لطیفی است که بوسیله رنگ قهوه‌ای به سردی تمایل پیدا کرده است. خانم‌های زیادی با چشم‌های سبز، پوست سفید و کک و مکی دارند. اگر شما پوستی روشن دارید، سعی کنید از سایه چشمی که خیلی تیره یا براق‌اند دوری کنید. هر چند بعضی خانم‌ها با چشم‌های سبز، پوست زیتونی نیز دارند. این خانم‌ها باید از سایه‌های آبی نقره‌ای دوری کنند.
خانم‌ها با چشم‌های سبز، با رنگ‌های قهوه‌ای، از تناژ رنگی بژ روشن، تا قهوه‌ای شکلاتی تیره، فوق‌العاده بنظر می‌رسند. همچنین ارغوانی و صورتی مکمل چشم‌های سبز هستند. بعضی افراد می‌گویند اگر شما چشمانی سبز دارید نباید سایه سبز استفاده کنید. اما سبز روشن را وقتی که به مقدار کم استفاده کنید، چشم‌هایتان را خیلی بوجد می‌آورد.

چشم‌های میشی
خانم‌ها با چشم‌های میشی معمولاً مورد حسادت قرار می‌گیرند. آنها قادرند از طیف گسترده‌ای از سایه‌ها استفاده کرده و لذت ببرند. چشم‌هایی مثل آبی یا قهوه‌ای به یک یا دو سایه خاص برای نشان دادن زیبایی‌شان وابسته‌اند، در صورتیکه چشم‌های میشی از انتخاب رنگی گسترده‌تری برخوردارند اما بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید.
اگر چشمانی میشی دارید، از استفاده بیش از حد از سایه آبی دوری کنید. این رنگ می‌تواند چشم‌های میشی را تیره‌تر کند و تاثیر متضادی نسبت به آنچه شما دوست داشتید، بدست آورید. به سمت رنگ‌های خنثی مثل قهوه‌ای، طلایی، صورتی، ارغوانی، گوجه‌ای، خاکی و موشی که انتخاب فوق‌العاده‌‌ای هستند، بروید. سایه‌های ارغوانی متضاد رنگتان، چشم‌هایتان را پرهیجان‌تر می‌سازد. همچنین سایه‌های گرم‌تر موشی، مکمل رنگ سبز در چشم‌های میشی‌ هستند. صورتی ملایم رنگ خوب دیگری برای این رنگ چشم است. صورتی برای یک نگاه رمانتیک وسوسه انگیز است. رنگ فوق العاده دیگر، رنگ آبی فیروزه‌ای است که رنگ چشمانتان را پر هیجان می‌کند.

دستورالعمل کلی برای کاربرد سایه، افزایش تضاد است.
برای افزایش بیشتر رنگ چشمتان، یک رنگ تیره که متضاد رنگ چشمتان است انتخاب کنید. دو رنگ در کنار هم (رنگ چشم طبیعیتان و سایه‌ی چشم) بجای رقابت باهم، همدیگر را تقویت می‌کنند.
اگر شما چشمانی سبز دارید، سایه‌های ارغوانی، صورتی، یاسی را انتخاب کنید. برای چشم‌های آبی، رنگ قرمز روشن، طلایی و قهوه‌ای با قرمز یا نارنجی که چشمانتان را پر هیجانتر می‌سازد انتخاب کنید! روش‌های مشابه‌ای برای چشمان قهوه‌ای، میشی بکار ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *