۸ ماده غذای بسیار مفید برای بدن سازی

۸ ماده غذای بسیار مفید برای بدن سازی

اگر بدن سازی کار می کنید؟ این غذاها را فراموش نکنید:

۱- آجیل
آجیل برای بدن سازی بسیار ضروری است.یک اونس بادام حاوی۱۷۰ کالری است. آجیل حاوی پروتئین، چربی و فیبر است و آن کالری اضافی که می خواهید را به شما می دهد بدون اینکه کمرتان را پهن کند. اگر قرار است کالری مصرفی تان را افزایش دهید آجیل بهترین گزینه است چرا که قابل حمل هم هست و به راحتی می توانید آن را در طول روز اینور و آنور ببرید.

۲- تخم مرغ های غنی شده با ویتامین ۳
سالها تخم مرغ را جزو غذاهای پر کلسترول می دانستند که برای قلب مناسب نیست اما تحقیقات جدید نشان می دهد که تخم مرغ یکی از سالم ترین غذاها است. تخم مرغ خیلی ماهیچه ساز هم هست. کلسترولی که در زرده آن هست ترشح هورمون استروئید و ساختن ماهیچه را افزایش می دهد.

۳- گوشت بدون چربی
دهه هاست که گوشت در بالای لیست غذاهای ماهیچه ساز قرار دارد ای مساله دلیل خوبی دارد; گوشت سرشار از پروتئن ها ،آمینو اسیدها و ویتامین بی و کراتین است. گوشت همچنین حاوی مقداری چربی اشباع است که باعث بالا نگه داشتن سطح تستوسترون خون بصورت طبیعی می شود. تحقیقات جدید در دانشگاه ملبورن نشان می دهد افرادی که بیشتر گوشت قرمز می خورند، استرس کمتری دارند.

۴- نخود
نخود باید یکی از بزرگترین منابع کربوهیدرات باشد. نخود را جایگزین میزانی از برنج و گندم مصرفی خود کنید چرا که باعث می شود در عین تنومند شدن خوش هیکل باقی بمانید. یک فنجان نخود حاوی ۴۵ گرم کربوهیدرات و۱۲گرم فیبر است.

۵- ماهی
ماهی هم پروتئین دارد و هم امگا۳ فراوان که هم باعث سلامت قلب می شود و هم از جراحت ماهیچه ها هنگام تمرین جلوگیری می کند.

۶- عدس
عدس سلاح سری شما برای ماهیچه سازی است. یک فنجان عدس پخته شده حاوی ۴۰ گرم کربوهیدرات و ۱۸ گرم پروتئین است. ارزان است و ظرف ۱۵ دقیقه پخته می شود.

۷- مرغ سوخاری
مرغ سوخاری غذای ماهیچه ساز اورژانسی شما است. خیلی راحت و سریع می توانید آنرا از اغذیه فروشی ها تهیه و از این منبع غنی پروتئین استفاده کنید.

۸- محصولات لبنی حاوی کفیر
محصولات لبنی حاوی کفیر ماهیچه سازهای جادویی هستند. ۱ فنجان کفیر (شیر یا دوغ کفیر) ۱۵۰ کالری دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *