چگونه در مهمانی فردی اجتماعی باشیم؟

چگونه در مهمانی فردی اجتماعی باشیم؟

بسیاری از مردم محتاط تر از بقیه هستند. آنها نمی خواهند با قطع کردن حرف دیگران بی ادب جلوه کنند. ممکن است اغلب نگران این باشند که در انتخاب دوست اشتباه کنند. بنابراین در اینکه با همه اجتماعی برخورد کنند، مشکل دارند. این مقاله سعی دارد نکاتی در باب اجتماعی بودن فرد در مهمانی ارائه دهد تا شاید کمکی به افراد خجالتی کرده باشد.

۱- به مردم نزدیک شوید. دست به سینه نباشید، چون با این کار به کسی که برای گفتگو به سمت شما می آید این پیام را می فرستید که نمی خواهید با او ارتباط برقرار کنید. با رویی گشاده به مردم نگاه کنید و با یک لبخند از آنها دعوت کنید.

۲- به طرف افراد جدیدی که از راه می رسند بروید و با آنها صحبت کنید. از کسی بخواهید که شما را به آنها معرفی کند یا خودتان این کار را انجام دهید!

۳- لذت ببرید و آن را نشان دهید. لبخند بزنید و اگر دیدید شخصی وارد شد که مشخص است کسی را نمی شناسد، به طرفش بروید و او را به گروهی که در آن در حال صحبت بودید، ببرید.

۴- به دیگران هم توجه کنید. هنگامی که در حال صحبت با افراد دیگری هستید و کسی به سمت شما می آید به او نگاه کنید و لبخند بزنید و بدن تان را به سمت او بچرخانید، طوری که او هم در گروه تان قرار بگیرد.

۵- شخص تازه وارد را هم در بحث تان شرکت دهید. از بحث در مورد چیزهای مورد علاقه خودتان یا کار بپرهیزید و بحث هایی انجام دهید که همه از آن لذت ببرند: در مورد ورزش، موسیقی، جشنواره ها، رویداد های اخیر و … بحث کنید. پرسیدن در مورد رستوران مورد علاقه، فیلم یا موزه باعث ادامه گفتگو می شود و سرگرم کننده است.

۶- اگر مهمانی دارید که با بقیه نمی جوشد از دیگران بخواهید تا به شما کمک کنند و سعی کنند با او ارتباط برقرار کنند.

۷- دوستان تان را به مهمانی بیاورید ولی فقط با آنها در گوشه ای به صحبت ننشینید.

۸- همیشه نگرشی مثبت داشته باشید

نکات و هشدارها
چیزهای بیشتری در مورد کسانی که می خواهید با آنها در ارتباط باشید بدانید. ممکن است بیش از آنچه فکرش را می کنید با مردم نقاط مشترک داشته باشید.
مهمانی ای که کمی در آن غریبه هستید جای خوبی برای یادآوری یا ساختن جوک های خودمانی با دوستان نزدیک تان نیست! این کار نشانه بی ادبی به دیگران است. اگر دوستان قدیمی تان را در مهمانی ملاقات کرده اید و خاطرات قدیمی را به یاد آورده اید، یک شب دیگر با هم برای شام بیرون بروید و درباره گذشته صحبت کنید.
به دیگران خوب نگاه کنید، این کار در جلب اعتماد آنها مفید است.
لجوج نباشید و (سعی نکنید) به زور عقایدتان را به مردم تحمیل کنید. در حال حاضر نظرات خود را می دانید و به جای حرف زدن، بهتر است بر گوش دادن و ایجاد ارتباط تمرکز کنید.
برای دیگران سرگرم کننده و پرانرژی باشید. اما خودتان را بیش از حد به سختی نیندازید و بین مکالمات استراحت کنید. هنگامی که اجتماعی تر شوید سطح انرژی تان افزایش پیدا می کند و شخصیت تان رشد می کند.
هنگام مکالمه سوال هایی که جواب شان “بله” یا “نه” می شود –مثل: “آیا شما در … زندگی می کنید؟”- نپرسید. به جای آن بپرسید “چگونه زندگی تان را در … می گذرانید؟” یا این که گفتگو را با جمله: “به من در مورد … بگو” شروع کنید. با این کار فرصت ایجاد بحث های بیشتر و ادامه گفتگو را پیدا می کنید.
نقش بازی نکنید! مردم بلافاصله عدم صمیمیت شما را تشخیص می دهند.
روی یک صندلی ننشینید و منتظر شوید تا دیگران به سمت شما بیایند. خودتان به سمت آنها بروید و گفتگو را آغاز کنید.
در ارتباط با دیگران از تماس چشمی خجالت نکشید و نگاه تان را ندزدید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *