۱۰ علامت یک رابطه سالم

۱۰ علامت یک رابطه سالم

روابط می توانند همراه با حیله و تزویر باشند. و اصلا بعید نیست کسی با افکار ناسالم در یک رابطه نباشد. اگر می خواهید این گفته برایتان اثبات شود فقط نگاهی بروی جلد مجلات بکنید.

تمام روابط پر از فراز و نشیب است. پس چطور باید بفهمید که در یک رابطه سالم هستید؟ با مرور این ۱۰ مورد به این نکته پی خواهید برد.

۱- شما به حریم شخصی یکدیگر احترام می گذارید.
زوج های سالم بصورت طبیعی اوقات زیادی را با هم سپری می کنند. اما آنها همچنین اهمیت انجام دادن کارها بصورت جداگانه را خوب درک می کنند. حریم شخصی مسئله بسیار مهمی در هر رابطه است. همه ما نیاز داریم تا اوقاتی را تنها باشیم, آرامش داشته باشیم و خودمان را پیدا کنیم.

۲- شما به هم اعتماد دارید
بهترین روابط بروی شالوده ای از اعتماد بنا شده است. به رابطه بدی که خودتان و یا یکی از دوستانتان درگیرش هستید کمی فکر کنید. احتمالش است, آن مسئله بر سر عدم اعتماد باشد. اعتماد داشتن به شریک زندگی تان بسیار حیاتی است, و برای احیای آن به زمان نیاز است. و اینکار فقط همزمان با رعایت سایر علامت های یک رابطه سالم که در ادامه می آید می تواند عملی بشود:

۳- شما برای رسیدن به نقطه عطف زندگی تان عجله می کنید
زوج های سالم درک کردند که بهترین چیزها در زندگی ارزش انتظار کشیدنش را دارد. به همین دلیل برای رسیدن به نقطه عطف زندگی شان عجله نمی کنند. آنها طعم ساختن لحظه لحظه زندگی شان را با هم می چشند و موارد مهم زندگی شان را با هم جشن می گیرند.

۴- شما می توانید در مورد همه چیز با هم صحبت کنید
زوج های سالم همه چیز را با هم در میان می گذارند. صحبت کردن در مورد ذهنیاتتان در برخی مواقع می تواند واقعا دشوار باشد, اما زوج هایی که در روابط سالم هستند حقیقتی را از همدیگر کتمان نمی کنند–حتی اگر آن حقیقت به زندگی شان لطمه بزند.

۵- شما همدیگر را برای بهتر شدن تشویق می کنید
روابط سالم بر مبنای انگیزه بخشی و الهام بخشی متقابل ساخته شده است. شریک زندگی تان باید به شما انگیزه بدهد تا بهترین نسخه خودتان باشید, تا با چالش های سخت زندگی تان بتوانید مواجه بشوید, و دنیایتان را عوض کنید. کسانی که در یک رابطه ناسالم بسر می برند حتی نیمی از خودشان هم نیستند.

۶- شما بابت چیزهای کوچک قدردانی می کنید
ما اغلب برای زیباترین لحظات زندگی مان سکوت می کنیم. زوج های خوشبخت این لحظات را تشخیص می دهند و وقتیکه اتفاق می افتد آنرا جشن می گیرند. آنها می دانند که آن لحظات حتی ممکن است ناچیز باشد, اما همین لحظه های کوچک را برای ارزش بخشیدن به زندگی شان با هم به اشتراک می گذارند.

۷- شما همدیگر را بخاطر چیزی که هستید پذیرفتید
افرادی که در یک رابطه سالم بسر می برند یکدیگر را می پذیرند, تمام معایب و خوبی های یکدیگر را. این حرف من این معنی را نمی دهد که باید خوبی های طرف مقابل را هم به حد وسط تشویق کنید. بلکه همین چیزی که شریک زندگی تان انتخاب کرده که باشد را باید بپذیرید. بخاطر داشته باشید, هیچ انسان کاملی وجود ندارد, اما در همه انسان ها خوبی هایی پیدا می شود.

۸- شما همدیگر را در شرایط سخت حمایت می کنید
زندگی خوشی هایش را به سمت تان مدام پرتاب نمی کند. لحظات سخت اجتناب ناپذیر است. نشانه یک رابطه سالم این است که در این شرایط سخت همدیگر را حمایت کنید. از اینکه با هم گریه کنید و درد و رنج تان را با هم تجربه کنید نترسید. حوادث بد اغلب نفس مان را می گیرد و باعث می شود احساس بدی نسبت به دنیای پیرامونمان داشته باشیم. اما اینکه هنوز روی پا هستید این واقعیت را می رساند که شما ۱۰۰% بر این شرایط سخت توانسته اید غلبه کنید.

۹- شما می توانید گذشته را رها کنید
زوج های خوشبخت می دانند که شکست و اشتباه چیزی به جز مسیری برای دستیابی به چیزهایی که می خواهند نیست. آنها اجازه نمی دهند که لرزش های گذشته شان زندگی الان شان را به آنها دیکته کند. ما می توانیم برخی اوقات موجودات مضری باشیم. اما تا زمانیکه از این لحظات برای رشد و یادگیری مان استفاده می کنیم, روابط مان می تواند مستحکم تر هم بشود.

۱۰- رابطه تان با مرور زمان مستحکم تر شده است
یکی از نشانه ای که یک رابطه در بلند مدت پایدار می ماند این است که به آرامی ساخته شود, با گذشت هر سال که یک رابطه توسعه می یابد ریشه هایش عمیق تر می شود. موارد زیادی است که می تواند به این امر کمک کند. من فکر می کنم مهم ترین چیز این است که, زوجهای خوشبخت اغلب این جملات معنی دار را بکار ببرند:

دوستت دارم.
متشکرم.
متاسفم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *