کم کردن وزن با ورزش

کم کردن وزن با ورزش

چند ماه پیش از یکی از مربیان برتر جهانی خواسته شد که یک برنامه برای کم کردن چربی بنویسد. چیز عجیب‌و‌غریب این بود که: راه‌ انجام اینکار تنها دو تمرین و ورزش بود.
درست است: زمانیکه یک برنامۀ فوق‌العادۀ مؤثر برای سوزاندن کالری از وی خواسته شد، او به ما تمرینی داد که خوانندگان تنها یک دمبل سویینگ و یک اِسکات تِراست را انجام دهند. این برخی از مردم را گیج کرد.

او پاسخ داد: «دویدن فقط یک تمرین است، اما هیچکس سؤالی دربارۀ آن برای سوزاندن چربی نمی‌کند.» (یکی دیگر از راه‌های بسیار خوب برای از دست دادن چربی: اجتناب از ۲۰ تا از بدترین نوشیدنی‌ها می‌باشد.)
او به نکتۀ خوبی اشاره کرد. و درواقع، هنگامیکه شما فلسفۀ آن مربی برتر جهانی را درک می‌کنید، شما متوجه می‌شوید که این روش چقدر خوب نتیجه می‌دهد.

636 کم کردن وزن با ورزش دمبل

635 کم کردن وزن با ورزش

کتلبل

۱۵ بار کِتِلبِل سویینگ را تکرار کنید (همچنین می‌توانید از یک دمبل برای این کار استفاده کنید.)، سپس بلافاصله با ۱۵ بار تکرارِ اِسکات تِراست، ادامه دهید. سپس، بدون استراحت، ۱۴ بار سویینگ را تکرار کرده و ۱۴ بار اِسکات تِراست، تکرار می‌شود. این الگو را تا وقتی که شما تنها یک بار از هر تمرین را تکرار می‌کنید، ادامه دهید. این یک تمرین شمارش معکوس نامیده می‌شود.
مطمئناً این فقط انجام دو تمرین می‌باشد، اگر شما روند درست و بی‌عیب را کامل کنید،با ۱۵ بار به سمت ۱ طرف، شما ۱۲۰ بار هر تمرین را تکرار خواهید کرد. کل آن ۲۴۰ بار تکرار می‌شود. اینها حرکاتی هستند که کل بدن شما را به چالش می‌کشند.
آن‌ها همچنین با سرعت و سریع انجام می‌شوند. به طور متوسط، آن تنها ۳ ثانیه برای هر بار تکرار، وقت شما را می‌گیرد. بنابراین، شما آن ۲۴۰ بار تکرار را تنها در ۲ دقیقه یا کمی بیشتر و یا کمتر، انجام خواهید داد. این حرکات ماهیچه‌های شما را به آتش کشیده و کمی به نفس‌نفس می‌اندارد.
اگر فکر می‌کنید که بسیار آسان یا بسیار سریع به نظر می‌رسد، پیشنهاد می‌کنیم شما آن را امتحان کنید. ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید آن را تمام کنید. اما مسئله‌ای نیست. شما می‌توانید با تعداد کمتری از تکرارها، مانند ۸ بار تکرار، کار خود را ادامه داده و انجام دهید، تا تناسب اندام خود را بهبود بخشید. (در واقع، این استراتژی توصیه می‌شود.) اگر شما یک چالش بهتر و بیشتر می‌خواهید، می‌توانید همیشه نفس کشیده و روال را تکرار کنید.
به یاد داشته باشید: چه شما در حال دویدن باشید، چه در حال بلند کردن اجسام، ماهیچه‌های شما برای کمک کردن به حرکت شما، به انرژی نیاز دارند و انجام این تمرین فشار بیشتری را نسبت به آن‌هایی که تاکنون انجام می‌دادید، بر روی ماهیچه‌های شما می‌آورد. همچنین سوخت‌و‌ساز بدن شما را برای ساعت‌ها بعد از تمرین شما، افزایش می‌دهد.
بیشتر اینکه، برخلاف آهسته دویدن، اینها تمرینات تپش مشترک نیستند. بنابراین، در واقع، یک تمرین کم اثر می‌باشد، که شما می‌توانید در یک شدت بالا آن را انجام داده، آن را برای افرادی که اضافه وزن دارند، ایده‌آل کنید. بهترین قسمت این است که: شما می‌توانید این روال را بدون اینکه حتی خانۀ خود را ترک کنید، انجام دهید، چون تمام آن چیزی را که شما نیاز دارید، یک دمبل یا کِتِلبِل تک می‌باشد.
یک نکتۀ مهم: این یک برنامۀ تمرینی کامل نیست، اما یک روال عالی می‌باشد که شما می‌توانید تقریباً هرجا و در هر زمان، آن را انجام دهید. یک جایگزین خوب برای ۱۵ دقیقه استفاده از تردمیل می‌باشد.

باسن خود را خم کنید و یک کِتِلبِل (یا دمبل) را با دو دست خود در طول بازوهایتان، در مقابل خود نگه دارید. حالا، کمی به سمت عقب بجنبید و کِتِلبِل را بین پاهایتان پرتاب دهید. سپس، به ماهیچه‌های سرین خود فشار آورده و مفصل‌های ران خود را شدیداً به سمت جلو پرتاب کنید و وزنه را به ارتفاع شانه‌هایتان، تاب دهید. به مقدار حرکت اجازه دهید تا وزنه را نوسان دهد، شما تلاش نمی‌کنید تا آن‌ را با دست‌های خود، به صورت فعالانه، بالا ببرید. حرکت را برعکس کنید، پس کِتِلبِل را بین پاهای خود پرتاب کرده، دوباره مطمئن شوید که در هیچ زمانی، قسمت پایینی پشت خود را گرد نمی‌کنید، این باید زمانیکه شما باسن خود را خم می‌کنید، به طور طبیعی قوسدار باقی بماند. به نوسان رو به جلو و عقب، ادامه دهید.

بایستید و پاهایتان را کمی عریض‌تر از عرض شانه‌هایتان، باز کنید. باسن و زانوهای خود را خم کرده، به سمت پایین چمباتمه بزنید و بدن خود را به پایین‌ترین حد ببرید تا زمانیکه بتوانید دست‌هایتان را بر روی زمین قرار دهید. پاهای خود را به سمت عقب لگد بزنید، در یک موقعیت پوش‌آپ و سپس بلافاصله حرکت را برگردانده، و سریعاً از حالت چمباتمه زدن، بایستید. این یک نماینده است. برای اینکه تمرین و ورزش را بیشتر به چالش بکشید، می‌توانید از حالت چمباتمه زدن به سمت بالا بپرید، به جای اینکه به سادگی و به سرعت روی پاهایتان بایستید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *