۸ مزیت شگفت انگیز رابطۀ جنسی سالم

۸ مزیت شگفت انگیز رابطۀ جنسی سالم

بیایید در موردش صحبت کنیم
فعالیت داشتن در رابطۀ جنسی زناشویی ضرورتی برای داشتن زندگی سالم است. شاید نظرتان بیشتر بروی, کلاس کاهش وزن, یا ورزش های دیگر باشد, اما رابطۀ جنسی فقط برای تولید مثل و یا لذت بردن نیست. ۶۰۰ ماهیچه در بدن انسان وجود دارد, رابطۀ جنسی بیشتر عضلات شما را درگیر می کند مانند بازوها, باسن, پاها, و ماهیچه های اساسی دیگر که باعث می شود کل بدنتان تمرین کند. در ادامه ۸ مزیت باور نکردنی رابطۀ جنسی بیان شده است.

۱- مسکن رفتار
بدیهی است که داشتن عمل جنسی لذت بخش است, اما می دانستید فقط جنبۀ فیزیکی ندارد و تاثیر عاطفی فراوانی دارد؟ مطالعات نشان داده است که افرادی که رابطۀ جنسی منظم دارند, خلق و خوی بهتری دارند و علائم افسردگی در آنها کمتر دیده می شود. اما چرا؟ باور داشته باشید یا نه, این تا حدودی بدلیل خروج مایع منی می باشد. خروج مایع منی باعث ایجاد تکان هایی در بدن می شود چون مملوء از ترکیبات مربوط به خلق و خو است. ترکیبی از اکسی توسین، اندورفین، سروتونین و پرولاکتین, بدنۀ آلت تناسلی تمامی این ترکیبات را جذب کرده و شما را از فردی پر تنش تبدیل به انسانی آرام می کند.

۲- مسکن استرس
نه تنها داشتن رابطۀ جنسی احساستان را بهتر می کند, فشار خونتان را کاهش می دهد و مانند مسکنی برای استرس عمل می کند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که رابطۀ جنسی مکرر دارند, دارای فشار خون پایین تری نسبت به کسانی که از نظر جنسی فعال نیستند, می باشند. اکسیژن موجود در خون ذهنتان را از استرس های منفی دور می کند و با انتشار هورمونهای احساس بخش خوب مراکز لذت در مغز را فعال می کند. هیچ چیز بهتر از نداشتن استرس و داشتن رضایت نیست, مگر نه؟

۳- مسکن درد
صرفنظر از اینکه چقدر برای سلامتی مان تلاش می کنیم, بعد از یک روز طولانی کاری همیشه سردرد, کمر درد, پشت درد برای ما وجود دارد. و آخرین فکری که به ذهنمان شاید خطور کند داشتن رابطۀ جنسی می باشد. اما این دقیقا همان کاری است که باید به عنوان یک مسکن درد طبیعی انجام بدهید؟ مطالعات ثابت کرده که داشتن رابطۀ جنسی می تواند هر نوع درد آزار دهنده ای را کاهش دهد. هجمه ای از oxytocin درست قبل از اینکه به اوج لذت برسید آزاد می شود و اندورفین فراوانی بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی در مغز آزاد می شود. که مانند مرفین عمل می کند, برای زنان حضور شی در داخل مهبل بصورت غریزی تحمل درد را افزایش می دهد. زنان قادر نخواهد بود بدون این مکانیسم تولد نوزادشان را تحمل کنند.

۴- عادات ماهانۀ بهتر
این قسمت مربوط به سلامتی خانم ها می شود. آقایان, اخم نکنید – عادت ماهیانۀ زنانه. چطور اینکار با درد شکم کمتر و چرخۀ منظم تری انجام شود؟ ارگاسم مکرر, باعث درد شکم کمتر و احساس پوچی کمتری می شود. زنانی که اشتهای جنسی بیشتری دارند ارگاسم بیشتر و دوره های ماهانۀ کمتری را تجربه می کنند. چرا؟ ارگاسم های مکرر باعث عملکرد بهتر رحم یک زن برای از بین بردن ترکیبات گرفتگی عضلات می شود. بنابراین, افزایش تعداد انقباضات و لرزش های رحمی باعث می شود خون و ترکیبات مرده سریع تر و بهتر خارج شود.

۵- سیستم ایمنی قویتر
دیگر هیچ بهانه ای برای بیمار شدن و بیرون رفتن در این فصل برایتان وجود ندارد – برای محافظت از بدن خود از ابتلا به سرماخوردگی و یا بیماری، سیستم ایمنی بدنتان را با افزایش تعداد رابطۀ جنسی تقویت کنید. بله, درست خواندید – داشتن رابطۀ جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند در مقایسه با کسانی که رابطۀ جنسی منظمی ندارند، سه برابر ایمونوگلوبولین بیشتری در سیستم ایمنی خود دارند. ایمونوگلوبولین آنتی بادی بسیار قوی و قابل توجهی برای کمک به مبارزه با بیماری و حفاظت از بدن در برابر ابتلا به آنفولانزا است.

۶- هوشیاری بیشتر
اگر دارید به خواندن این مقاله ادامه می دهید و به نصیحتم گوش می کنید, واقعا انسان زیرکی هستید. این فقط واقعیتی است که گفتم. غیر قابل انکار است که رابطۀ جنسی دارای مزایای جسمی و روحی فراوانی است, اما از لحاظ روانی چطور؟ گفته که شد عمل جنسی گردش خون بدن و ذهن را به شدت افزایش می دهد. گلوگز خون بعد از ارگاسم فوق العاده بالا می رود,که بدنتان آنرا به انرژی تبدیل می کند, و شما برای اینکه سطح توجه و بهره وریتان افزایش بیابد شدیدا به آن نیاز دارید.

۷- پوست جوانتر
افزایش قابل توجه اکسیژن و گردش خون, باعث روشنایی موقت چهره تان می شود. ارگاسم باعث انتشار اندورفین ها و هورمون های رشد به بدن تان می شود که به التیام آسیب های ناشی از خورشید، سیگار کشیدن، و ساخت کورتیزول کمک می کند. بهرحال, اما بهترین مزیت رابطۀ جنسی در بلند مدت می باشد. مطالعات نشان می دهد که افرادی که رابطۀ جنسی منظم و بلند مدت دارند نسبت به کسانی که این رابطه را ندارند بین ۷ الی ۱۲ سال جوانتر بنظر می رسند!

۸- جاذبۀ جنسی
رابطۀ جنسی یکی از بهترین حالت های تمرین ورزشی است, چونکه در آن بدن از لحاظ جسمی, روحی و روانی تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر روشنتر بخواهم بگویم: رابطۀ جنسی مانند تمرین هوازی است! که می تواند بین ۸۵ تا ۲۵۰ کالری را بسوزاند, البته بستگی به مدت و سطح فعالیت دارد, شما رابطۀ جنسی را به اندازۀ یک تمرین هوازی متوسط بروی تردمیل در نظر بگیرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. امیر

    مرسی از بابت این توضیحات کامل و خوبتون
    جالبترین قسمت برای من این بود که رابطه جنسی مکرر باعث کاهش ابتلا به سرماخوردگی میشود
    واقعا راسته؟!

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *