ترفندهایی برای خوش عکس بودن

ترفندهایی برای خوش عکس بودن

برای خوش عکس بودن نیازی نیست تکنیک های خاصی بلد باشید، کافی است ۳ نکته مهم زیر را بدانید.

همه ما دوست داریم که در عکس‌هایمان، حتی عکس‌های پاسپورت و گواهینامه رانندگی‌مان هم تا حد امکان خوب و زیبا به نظر برسیم. شاید بعضی از ما شانس فتوژنیک بودن را داشته و به طور کلی، همیشه خوش عکس باشیم؛ اما همه این طور نیستند، پس به این نکته‌ها توجه کنید:
برای خوش عکس بودن به نور توجه داشته باشید

نور دوربین و اتاق عکاسی باعث می‌شود بعضی ویژگی‌های چهره پررنگ‌تر به نظر بیایند. مثلا معمولا حلقه‌های تیره زیرچشم، در عکس مشخص‌ترند. بنابراین اگر زیرچشم‌تان تیره است، از کرم روشن‌کننده زیر چشم استفاده کنید. سعی کنید هنگام عکس انداختن از کرم پودرهای روشن‌کننده استفاده نکنید و در عوض، می‌توانید از کرم‌های بدون رنگ کمک بگیرید تا قسمت‌های برجسته صورت، یعنی پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه برق نزنند. اگر قصد دارید از کرم پودر دارای رنگ استفاده کنید، ترجیحا باید تیره‌تر از رنگ صورت‌تان باشد.

برای خوش عکس بودن حواستان به زاویه دوربین باشد

حتما خودتان تاکنون متوجه شده‌اید که کدام جهت، برای چهره‌تان مناسب‌تر است. شاید لازم باشد اندکی صورت‌تان را به سمت چپ یا راست بگردانید، اما اگر تاکنون، حالت مناسب صورت‌تان را درنیافته‌اید، از عکاس‌تان درخواست کنید چهره شما را در زوایای مختلف بگیرد تا متوجه شوید کدام یک بهتر است.

برای خووش عکس بودن یک تست خانگی انجام دهید

از دوستی بخواهید با موبایلش به کمک شما بیاید و از شما با لباس‌های تیره و روشن و با رنگ‌های پس‌زمینه متفاوت عکس بیندازد تا متوجه شوید چه وضعی، مناسب‌ترین است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *