نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون آشپزخانه است. نکته مهم در اینجا انتخاب یک پرده مناسب برای آشپزخانه تان است. برای این کار با ما همراه شوید.

پنجره های آشپزخانه دریچه هایی هستند که در طول روز در حین فعالیت های مداوم ما در این فضا نور کافی را به درون آشپزخانه می آورند. اگر پنجره آشپزخانه شما طرحی شکیل دارد نیازی به استفاده از پرده نیست، اما اگر فضای آشپزخانه از بیرون دیده می شود یا نور وارد شده شما را آزار می دهد می توانید از پرده استفاده کنید. بنابراین قبل از خرید پرده آشپزخانه این مطلب را بخوانید. در این مطلب نکات مفیدی در انتخاب پرده آشپزخانه به شما ارائه خواهیم داد.

 

چگونه یک پرده مناسب برای آشپزخانه مان انتخاب کنیم؟

 

curtain for kitchen 01 نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

برای آشپزخانه های کوچک، پرده روشن انتخاب کنید

اگر آشپزخانه شما کوچک است و نور کافی برای ورود به آشپزخانه در روز وجود ندارد، شما می توانید از پرده های نازک با رنگ های روشن استفاده کنید. در این آشپزخانه به دلیل کوچک بودن پنجره رنگ سفید را برای پرده آشپزخانه در نظر گرفته اند.

 

 

curtain for kitchen 02 نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

در انتخاب پرده آشپزخانه به دیوارها دقت کنید

اگر پوشش دیوارها طرح دارد انتخاب پرده ساده مناسب تر خواهد بود و بالعکس اگر دیوارها ساده و بدون طرح است پرده طرح دار انتخاب مناسب تری است.

 

 

curtain for kitchen 03 نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

پرده های بالارونده یکی از بهترین انتخاب ها برای پرده آشپزخانه است

می توانید در آشپزخانه خود از پرده های بالا رونده استفاده کنید. زیرا فضای کمی را اشغال می کند و به هنگام آشپزی خطر شعله ورشدن را به حد کمی می رساند. در تصویر بالا پرده بالا رونده را با طرح و رنگی متناسب با دیگر قسمت های آشپزخانه انتخاب کرده ایم.

 

 

kitchen blinds 1 نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

یکی از بدترین انتخاب ها برای پرده آشپزخانه، پرده های کرکره ای است

سعی کنید از پرده های کرکره ای یا شیاردار استفاده نکنید، زیرا تجمع چربی در این نوع پرده ها زیاد بوده و شستن این نوع پرده ها بسیار مشکل است.

 

 

curtain for kitchen 05 نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

در انتخاب رنگ پرده های آشپزخانه دقت کنید

نقش رنگ پرده در دکوراسیون داخلی آشپزخانه را فراموش نکنید. رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی به صورت ملایم اشتها آور است. استفاده از رنگ هایی که با غذا هماهنگ هستند به آشپزخانه فضایی دلنشین می دهد و باعث می شود غذاها سالم و طبیعی به نظر برسند. از انتخاب رنگ های کمرنگ برای آشپزخانه بپرهیزید زیرا باعث ایجاد بیماری و ناخوشی می شوند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *