چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

میز ناهارخوری یکی از ملزومات موجود در خانه های امروزی است. چیدمان میز ناهارخوری برای پذیرایی از میهمانان اهمیت بسیار زیادی دارد. با نکات ساده زیر یک میز ناهارخوری حرفه ای بچینید.

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که حضور میز ناهارخوری را در خانه‌تان ضروری می‌دانید و فارغ از متراژ خانه‌تان آن را در گوشه‌ای جای داده‌اید، بهتر است به بهترین نحو از آن استفاده کنید. هیچ‌‌ وقت میز ناهارخوری را به یک عنصر جا گیر و بی‌ استفاده تبدیل نکنید. اول از همه تصمیم بگیرید که می‌خواهید میز را در مرکز ثقل اتاق قرار دهید یا اینکه آن را در گوشه‌ای بگذارید. بهتر است این بخش را در نزدیکی آشپزخانه در نظر بگیرید. می‌توانید بشقاب‌ها و تمام وسایل پذیرایی‌تان را هم در یک بوفه یا کمد، در همان بخش قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد. دیوارهای آن بخش را هم بنا بر سلیقه‌تان و با توجه به اینکه محیط غذاخوری است، تزئین کنید؛ مثلا می‌توانید بشقاب‌های قدیمی‌تان را که از آنها خاطرات خوشی دارید، روی دیوار نصب کنید.

اگر می خواهید یک میزناهارخوری حرفه ای بچینید کافی است نکات زیر را بدانید

 

 

dining table 01 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

یک میزناهارخوری متناسب با اتاق تان خریداری کنید

اگر هنوز میز ناهارخوری نخریده‌اید یا می‌خواهید میزتان را عوض کنید، یادتان باشد برای اتاق‌ها و خانه‌های کوچک اصلا سمت میز و صندلی‌هایی با رنگ تیره نروید. در ضمن از خریدن صندلی‌های دسته‌دار برای میز غذاخوری به‌شدت بپرهیزید. اگر میز را در قسمتی از اتاق نشیمن می‌گذارید، بهتر است صندلی‌هایی را انتخاب کنید که با مبلمان‌تان هماهنگ باشند و هنگام کمبود فضای نشیمن بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

 

dining table 02 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

نور محیط را با توجه به قرار گرفتن میزناهارخوری تان تنظیم کنید

بهتر است نور اصلی از بالا، وسط میز ناهارخوری تان بتابد. اما اگر خانه‌تان کوچک است یا میز ناهارخوری‌ تهیه کرده‌اید که در حال حاضر برای محیط خانه‌تان بزرگ است، آن را به یک سمت از دیوار بکشید تا در حالت عادی، صندلی‌ها و فضای دورتادور میز، برای‌ تان دست‌ و پا گیر نباشد.

 

 

dining table 03 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

میز ناهارخوری تان را متناسب با فصل تزیین کنید

برای تزئین میز ناهارخوری اول از همه یک رومیزی نخی تهیه کنید یا یک تکه رانر ( پارچه های باریکی که وسط میزناهارخوری قرار داده می شود ) با طرح گل‌‌های متناسب با فصل پیدا کنید و آن را وسط میز قرار دهید. اگر خوش‌سلیقه هستید و خودتان می‌خواهید این رانر را بدوزید، توصیه می‌کنیم عرض آن را بیشتر از ۵۰ سانتی‌متر نگیرید. برای دستمال سفره هم می‌توانید از پارچه‌های کتان در اندازه‌های ۴۰ در ۵۰ سانتی‌متر استفاده کنید یا به دستمال سفره‌های کاغذی در طرح‌های مختلف رضایت دهید. تزئین دستمال سفره‌های ساده با یک شاخه کوچک برگ رزماری زیباست. اما اگر از دستمال‌های طرحدار و شلوغ استفاده می‌کنید بهتر است آن را ساده کنار یا داخل بشقاب قرار دهید.

 

 

dining table 04 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

ظروف را در جاهای اصلی شان روی میز ناهارخوری قرار دهید

وسط میز را برای قرار دادن ظروف غذاهای اصلی خالی بگذارید. اما اگر اصرار دارید روی میز را تزئین کنید، می‌توانید از یک گلدان گل با شاخه‌های کوتاه استفاده کنید.

 

 

dining table 05 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

یادتان باشد برای چیدمان ظروف، از لبه میزناهارخوری شروع به چیدن وسایل کنید

بشقاب‌ها را روبه‌روی هر صندلی قرار دهید. اگر قرار است از ‌مهمانان‌تان با سوپ پذیرایی کنید، بشقاب‌های گود را داخل بشقاب‌های تخت و دقیقا در وسط آن بگذارید. اگر لازم است از کارد استفاده کنید، آن را سمت راست بشقاب قرار دهید. قاشق را هم سمت راست کارد بگذارید. چنگال را در سمت چپ بشقاب و ظرف دسر را بالای چنگال قرار دهید.

 

 

 dining table 06 چیدمان ساده ولی حرفه ای میز ناهارخوری

اگر می‌خواهید از دو سایز لیوان روی میز ناهارخوری تان استفاده کنید

آنها را به ترتیب بلندی از سمت چپ به راست، در سمت راست و بالای کارد و قاشق بگذارید. باید در نظر داشت که نوع وعده غذایی و رسمی یا خودمانی بودن یک ‌مهمانی می‌تواند روی چیدمان میزتان تاثیر بگذارد. شما باید بتوانید با یک چیدمان خوب، اول از همه خلاقیت‌تان را به نمایش بگذارید و بعد یک محیط زیبا و البته راحت را برای غذا خوردن ‌مهمانان‌تان فراهم کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *