اهمیت ابراز احساسات در زندگی زناشویی

اهمیت ابراز احساسات در زندگی زناشویی

بسیاری از ما زنان می خواهیم فقط به کلمات محبت آمیز همسرانمان گوش کنیم بدون پاسخی در خور که نشان دهنده احساس متقابل ما باشد. در اوایل ارتباط معمولا با او صحبت می کنیم و اجازه می دهیم تا از طریق کلمات و اعمالمان در مورد احساسمان آگاه شود، اما با گذر زمان این مسئله به فراموشی سپرده می شود. آنها می دانند که ما آنها را دوست داریم، و همینطور هم هست، اما ما باید این را به او یادآوری کنیم نه اینکه مثل یک راز آن رابرای خودمان نگهداریم، این برای پایداری رابطه و احساس سعادت و شادمانی در زندگی حیاتیست، این کاریست که همه زوج ها باید و حتما انجام دهند!

درضمن، زنان احساس خوبی درباره خودشان پیدا می کنند اگر بدانند که شرکای آنها هنوز هم مثل قبل دیوانه وار آنها را دوست دارند. پس چرا ما این کار را فراموش کرده ایم، مردان در ابرها سیر می کنند اگر فقط چندکلام عاشقانه در گوش آنها زمزمه کنید، تا حالا این کار را انجام داده اید؟ و به یاد داشته باشید راه هایی به مراتب خلاق تر و جذاب تر از ” دوستت دارم” ساده برای بیان احساسات به همسرتان وجود دارد، پس چرا با برخی نکات اساسی که می تواند رابطه شما را متحول کند شروع نمی کنید؟

ارتباطات کلید خوشبختی است، زیرا ما به عنوان انسان باید به طور مداوم از طریق کلمات احساسمان نسبت به دیگری را یادآوری کنیم

اجازه بدهید بداند که به او اهمیت می دهید
غالبا گفته می شود که اعمال رساتر ازکلمات هستند، اما در حقیقت کلمات شیرین به کسی آسیب نمی رساند. ترکیبی از هر دو اینها می تواند احساس بسیار خوبی در فرد مقابلتان ایجاد کند. توصیه های زیر به شما نکات کوچکی را نشان می دهد که می توانید از آن برای بیان احساستان به همسرتان استفاده کنید:

از او تشکر کنید
بله، شما باید برای تمام کارهایی که برای شما انجام داده و راهی که با آن به شما احساس امنیت و عشق می بخشد از او قدردانی کنید. اجازه بدهید او این را بداند، او موهبتی در زندگی شماست وشما به خاطر با هم بودنتان خوشحال هستید. همینطور بگذارید بداند که چقدر برای کارهای کوچکی که برای شما انجام می دهد سپاسگذار هستید، حتی اگر کارهای پیش پا افتاده روزانه هستند. مثل رساندن شما به محل کارتان، یا همراهی برای خرید یا وقتی که شام شما را می پزد چون می داند که شما خسته تر از آنید که پس از برگشتن از کار غذا بپزید، یا وقتی که تمام شب بیدار می شود تا بچه را بخواباند تا شما راحت استراحت کنید. این چیزهای کوچک اکثرا نادیده گرفته می شوند، چرا که ما در میان انبوده کارهایی که باید انجام دهیم گم شده ایم. کارهایی که او برای شما می کند را ببیینید و قدردانی کنید. از او به خاطر حضورش در زندگی خود تشکر کنید.

به شکل متفاوتی عمل کنید
شاید شما این کارها را می کنید و از آنها قدردانی می کنید اما حالا وقتش رسیده که کارها را به گونه ای متفاوت انجام دهید. فکر می کنید چطور بایداین کار را انجام دهید؟ خوب بسیار ساده است، تمام چیزی که نیاز دارید تصورکردن است. بر اساس قانون جاذبه باید به آنها توجه کرده و تمرکزتان را از دست ندهید. برخی از کارهایی که می توانید برای او انجام دهید:

– می توانید کارهای ساده ای انجام دهید مثلا برای یک شام رمانتیک با نور شمع بیرون بروید یا محیط مشابهی در خانه ایجاد کنید،در حیات خلوت یا تراس، با روشن کردن شمع و عود در همه جای خانه و یا می توانید غذای دلخواهش را بپزید.

– می توانید برخی از کارهایش را در یک روز برایش انجام دهید، مثل کمک به تمیزکردن ماشین یا دوچرخه یا کمک به مرتب کردن اتاق کار در خانه.

– می توانید او را به محل کار برسانید یا گاهی اوقات موقع برگشتن دنبالش بروید.

– وقتی تیم محبوبش بازی دارد می توانید برایش بلیط بگیرید تا به همراه دوستان و یا خودتان برای دیدن بازی برود.

– می توانید با هم به عکاسی بروید و هم از مکان های زیبا دیدن کنید و هم از یکدیگر عکس بگیرید.

– شما می توانید برای روز تعطیل ترتیب یک پیک نیک را بدهید، دو نفری و یا با دوستان و خانواده.

– یکی از راه های هوشمندانه بیان احساستان به همسرتان اینست که بسته های کوچک شامل چیزهایی بامزه و یا چیزهایی که نیاز دارد به او هدیه بدهید. سعی کنید بسته ها را در مکان هایی که او معمولا روزانه به آنها سر می زند قرار دهید.

– یاداشت های عاشقانه و یا شیطنت آمیز برای او بگذارید، مثلا روی قفسه اش یا جلوی شیشه ماشین. می توانید از رژ لب برای نوشتن یاداشت روی آینه و یا شیشه ها استفاده کنید.

– هدایای ساخت دست خودتان به او هدیه بدهید،مثل یک تی شرت با طراحی خودتان یا تقویمی با عکس کسانی که برای او مهم هستند مثل خانواده، دوستان و پدر و مادر و…. البته خودتان را فراموش نکنید:)

– sms زدن به یکدیگر را دوباره شروع کنید، پیامک های عاشقانه برای همسرتان بفرستید،آنها احساسات شما را در چند کلمه برای او خلاصه می کنند. این باعث می شود همیشه مثل روزهای اول آشنایی احساس زیبایی داشته باشد.

– چیزی که آرزو دارد بخرد را برایش بخرید، این یک سورپرایز فوق العاده است. البته اگر درحد بودجه شما هست وگرنه سعی کنید پولتان را کمی جمع کنید. هیچوقت برای این کار دیر نیست.

– اگر همسرتان در حال حاضر کنارتان نیست یا برای کار به جای دوری رفته، می توانید کاری کنید که انگار حضور دارد. جدیدترین عکس هایی که از خودتان گرفته اید را با نامه و یا ایمیل برایش بفرستید. او بسیار خوشحال خواهدشد. مردها یادآوری های تصویری را دوست دارند، بنابراین هر دو شمابا این کار می توانید به هم بگویید که چقدر دلتان برای هم تنگ شده است.

– مقداری از اسپری خود را روی کاغذ و یا دستمال اسپری کنید و به او بدهید تا همیشه همراهش داشته باشد و شما را به خاطر بیاورد. او این کار را دوست خواهد داشت. عطرها همیشه خاطرات را به دنبال خود دارند. پس حتما این کار را امتحان کنید!

گفته ها و کارهای به ظاهر کوچکی از این دست، می تواند پیوند زوج ها را مستحکم تر کند. ارتباطات کلید خوشبختی است، زیرا ما به عنوان انسان باید به طور مداوم از طریق کلمات احساسمان نسبت به دیگری را یادآوری کنیم. آنچه به ذهنتان می رسد را بگویید، ممکن است از نظر شما رمانتیک نباشد، اما او آنها را ستودنی خواهد یافت فقط به دلیل آن که از طرف کسیست که ارزش زیادی برای او دارد. شما می توانید اجازه دهید تصوراتتان به گردش درآیند و سپس ایده های نو خودتان را برای ابراز احساسات به نامزد یا همسر تان اجرا کنید، بدون توجه به اینکه چه مدت شما به عنوان زن و شوهر با هم بوده اید، همانطور که گفتم: هیچوقت برای اینکه احساساتتان را بروز دهید دیر نیست.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *