خوراکی های سرطان زا

خوراکی های سرطان زا

سرطان گرفتن چیزی نیست که بخواهید هر روز به آن فکر کنید، اما غذا را که هر روز می‌خورید! شاید ندانید اما بعضی از مواد غذایی سرطان‌زا هستند و تاکنون خیلی‌ها را به کشتن داده‌اند. این‌ مقاله فهرستی از ۵ ماده‌ی غذایی قراردارد که به احتمال بسیار قوی سرطان‌زا هستند. بخوانید و اگر می‌توانید قیدشان را بزنید:

popcorn2 خوراکی های سرطان زا

پاپ کورن مایکروویوی

چُس فیل در دنیا طرفداران زیادی دارد و بسته های حاوی چُس ‎فیل‌هایی که در ماکروویو درست می شوند، کار همه را راحت کرده اند اما اگر بدانید چُس فیل چقدر برای سلامتی‌تان ضرر دارد، دیگر طرفش هم نمی‌روید.

از بسته‌بندی شروع کنیم. بسته‌بندی این جور چُس فیل‌ها حاوی مواد شیمیایی مضر است. سموم موجود در آن را می‌توان در تابه‌های تفلونی هم پیدا کرد. بر اساس یک تحقیق جدید در دانشگاه کالیفرنیا این ماده‌ی سمی PFOA نامیده می‌شود و محققان استنشاق آن را با نازایی در زنان مرتبط می‌دانند. همچنین نتایج تحقیقات آزمایشگاهی که بر روی حیوان و انسان صورت گرفته، نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض PFOA باعث ابتلا به سرطان‌های کلیه، مثانه، کبد، پانکراس و بیضه نیز می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت cancer.org مراجعه کنید.

حالا بیایید درباره‌ی محتویات خودِ چُس فیل صحبت کنیم. هر تولیدکننده‌ای هر چقدر هم که با وجدان باشد مقادیری روغن سویا و نگهدارنده‌هایی نظیر پروپیل گالات (ماده‌ی شیمیایی که باعث ایجاد اختلالات شکم و ناراحتی‌های پوستی می‌شود) در چُس فیل می‌ریزد. البته هیچ بقالی نیست که خودش بگوید ماست من تُرش است، اما از آنجاکه هنوز قوانین درست درمانی از سوی دولت برای منع استفاده از این مواد تدوین نشده است، مرجع دیگری هم نیست که تولید این چیزها را ممنوع کند. سَرِ یک لیتر بستنی اکبر مشتی با شما شرط می‌بندم که حتی اگر این آت و آشغال‌ها را هم داخل این چُس فیل‌ها نریزند، باز انقدر دلشان برای سلامتی شما نمی‌سوزد که بنشینند پای پاتیل و ذرت طبیعی ارگانیک برای‌تان دون کنند.

nonorganic food خوراکی های سرطان زا
میوه‌ها و سبزیجات غیرارگانیک

میوه‌ها و سبزیجات غیرارگانیک آلوده به سمومی نظیر آترازین، تیودی‌کرب و ارگانوفسفات هستند تا از دست آفت‌ها در امان بمانند. همچنین این نوع میوه و سبزی‌ها را تا حرتناق به کود نیتروژن آغشته کرده‌اند. آترازین ماده‌ای است که اصلاً دراروپا به‌کارگیری آن‌را از بیخ ممنوع کرده‌اند زیرا برای توانایی‌های تولید مثلی انسان مضر است. در سال ۲۰۰۹، نتایج تحقیقات نشان داد که اگر زن حامله‌ای یک لیوان آب آلوده به آترازین بنوشد، از وزن بچه‌اش در هنگام تولد کم خواهد شد. مثلاً مردم تهران اگر بدانند این سبزی خوردن‌هایی که از ورامین به تهران می‌آورند چطور به‌عمل می‌آیند متوجه می‌شوند که چقدر کرگدن هستند که تا الان بلایی به سرشان نیامده. ما که به چشم خودمان ندیدیم ولی می‌گویند زمین‌های این سبزی‌ها را با فاضلاب آبیاری می‌کنند. خلاصه که اگر از این چیزها خوردید و تبدیل به لاکپشت‌های نینجا شدید هوای ما را هم داشته باشید. این میوه‌هایی که بیش از حد طبیعی بزرگ می‌شوند هم در همین راسته قرار می‌گیرند. خوشحال و خندان سه کیلو پرتقال گرفته‌اید که هر کدام‌شان اندازه‌ی کله‌ی کنفسیوس بالغ است.

96712633973233231615 خوراکی های سرطان زا

کله‌ی کنفسیوس بالغ

خبر ندارید که این پرتقال‌ها بلای جان‌تان خواهند شد. در ضمن، حتی اگر با لیف و صابون هم به‌جان این میوه‌ها بیفتید باز نمی‌توانید کلیه‌ی سموم آن‌ها را به‌صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ از بین ببرید.

 

 

canned tomatoes web خوراکی های سرطان زا


کنسرو گوجه فرنگی

تقریباً بیشتر غذاهای کنسروی را می‌توان جزو موادغذایی ناسالم محسوب کرد چون در ساخت قوطی کنسرو از یک ماده‌ی شیمیایی به نام بیسفنول-A یا BPA استفاده می‌کنند.

در همین زمینه تحقیقاتی توسط آکادمی ملی علوم آمریکا در سال ۲۰۱۳ انجام شد و نتایج آن به این صورت بود که BPA حتی بر روی ژن‌هایی که داخل مغز موش‌های فاضلابی کار می‌کنند نیز تأثیر مخرب می‌گذارد. حتی سازمان غذا و داروی آمریکا با آن استانداردهای آبدوغ‌خیاری‌اش چنان تحت تأثیرBPA   قرارگرفته که خواستار جایگزین کردن قوطی‌های کنسرو یا حداقل کاهش دادن تولیدات کنسروی شده است. ببینید این BPA چه‌قدر زاقارت است که صدای سازمان غذا و داروی آمریکا را نیز درآورده است.

حالا قوطی‌ها به کنار. خود گوجه به خاطر خاصیت بالای اسیدی‌اش، کار را خطرناک‌تر هم می‌کند. این خاصیت اسیدی باعث می‌شود تا BPA موجود در جداره‌ی داخلی قوطی کنسرو راحت‌تر متساعد شود و به داخل گوجه‌ها برود. اگر خودتان هم قید جان‌تان را زده‌اید حداقل این چیزها را به خورد بچه‌ها ندهید. بر طبق قوانین مسخره‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا هیچ برچسبی تعریف نشده که بر روی قوطی‌های کنسرو بزنند که بگوید این قوطی دارای BPA است. حالا خود دانید، اگر خواستید یک عمر با عزت زندگی کنید از این قوطی‌ها فاصله بگیرید و گرنه مدت‌ها اسیر و عبیر بیمارستان‌ها و دکترها می‌شوید. غذای سالم و تازه بپزید و بخورید و یک لیوان آب خنک پشت بندش کنید تا همیشه تن‌تان سالم بماند.

cancer food خوراکی های سرطان زا
محصولات گوشتی فرآوری شده یا همان سوسیس کالباس

این گوشت فراوری شده یعنی چه؟ این چه آشغالی است که این همه آدم با لذت آن‌را می‌جوند؟

محققانی که مجله‌ی BMC Medicine را می‌نویسند، این چنین گفته‌اند که میزان فراوان نمک و مواد شیمیایی‌ای که در راستای تولید کردن گوشت فرآوری شده به آن افزوده می‌شود، برای سلامتی انسان مضر است. نتایج تحقیقاتی که این عزیزان انجام داده‌اند حاکی از آن است که به‌طور میانگین از هر ۱۷ نفری که در این تحقیق شرکت کرده بود ۱ نفرشان مرد و آن‌هایی که روزی ۱۶۰گرم از این سوسیس کالباس‌ها خوردند، تا ۱۲ سال آینده، احتمال مردن‌شان ۴۴درصد بیشتر از کسانی است که روزی ۲۰ گرم یا کمتر گوشت فرآوری شده خوردند. این تحقیق با شرکت افرادی از ۱۰ کشور اروپایی، در یک بازه‌ی زمانی ۱۳ ساله انجام شد.

تمام این گوشت‌های فرآوری شده حاوی تعداد بی‌شماری مواد شیمیایی نگهدارنده از قبیل نیترات سدیم هستند که باعث می‌شود قیافه‌ای جذاب و خوردنی پیدا کنند، اما چه سود که اگر آن‌ها را بچلانی ازشان سرطان می‌چکد.

salmon farmed خوراکی های سرطان زا
ماهی سالمون پرورشی

باوجودیکه به نظر می‌رسد ما داریم مزخرف می‌گوییم و اصولاً ماهی یک غذای سالم است، اما اگر دل‌تان برای سلامت‌تان می‌سوزد سالمون پرورشی نخورید.

در داخل این استخرهای پرورش ماهی چیزهایی به این زبان بسته‌ها می‌دهند بخورند که اصلاً طبیعی نیست و به مواد شیمیایی و آفت‌کُش‌ها و سایر مواد سرطان‌زای شناخته شده‌ی دیگر آلوده است. سالمون‌ها را در فضای محدودی نگه‌ می‌دارند که باعث می‌شود ۳۰ برابر بیشتر از سالمون دریای آزاد دچار شپش دریایی بشوند (شپش دریایی انگل بد ریختی است که ماهی‌ها را می‌مکد). ببینید چطور کلاغ را رنگ می‎کنند و جای طوطی می‌فروشند: فقط برای این‌که رنگ گوشت‌ سالمون‌های پرورشی قرمز شود، یک سری مواد شیمیایی به خورد آن‌ها می‌دهند.

علاوه بر همه این‌ها، آن مقدار امگا۳یی که ما فکر می‎کنیم در بدن این ماهی‌های پرورشی وجود دارد هم به خاطر رژیم غذایی افتضاحی که دارند، خواب و خیالی بیش نیست. تحقیقات نشان می‌دهد که سالمون‌های پرورشی حاوی مواد خطرناکی نظیر PCBs، جیوه و دیوکسین‌های سرطان‌زا هستند. اگر ماهی خور تیری هستید قید این ماهی‌های پرورشی را بزنید و فقط ماهی صید شده بخورید.

 

chips خوراکی های سرطان زا

چیپس

باور کنید اگر از مضرات چیپس مطلع باشید آن‎را جلوی سگ هم نمی‌اندازید. چیپس سیب زمینی دارای مقادیر بالایی روغن ترانس بالا و کالری است که در وهله اول شما را دچار اضافه وزن می‌کند. بر اساس تحقیقاتی که در مجله‌ی پزشکی New England Journal of medicine انجام شده است، اگر هر روز فقط به اندازه‌ی یک مُشت چیپس (۳۰ گرم) بخورید، سالی یک کیلو چاق می‌شوید. روغن ترانس بالای آن کلسترول خون خیلی از مردم را بالا می‎برد. میزان سدیم موجود در این چیپس‎ها انقدر بالاست که خیلی از مردم با خوردنش دچار فشار خون بالا می‌شوند.

به‌علاوه، طعم چیپس‌ها مصنوعی است، پر از مواد نگهدارنده هستند و حتی در رنگ‌شان هم از مواد غیرطبیعی استفاده شده است. چیپس را در دماهای فوق‌العاده بالا سرخ می‌کنند تا تُرد شوند، اما این کار فقط آن‌ها را تُرد نمی‌کند بلکه تبدیل‌شان می‌کند به ماده‌ای به نام آکریلامید. ماده‌ی سرطان‌زایی که علاوه بر چیپس می‌توانید آن‌را در سیگار نیز پیدا کنید.

می‌دانیم که توضیح دادن این چیزها به بچه خیلی سخت است و آخرش انقدرگریه می‌کند که دل‌تان به رحم می‌آید و برایش می‌خرید اما اگر توانستید با گول زدن هم که شده جلویش مقاومت کنید.

coconut oil solid خوراکی های سرطان زا

روغن جامد

از این‌جا شروع می‌کنیم که روغن گیاهان را نمی‌توان به صورت طبیعی استخراج کرد و برای این‌کار باید از علم شیمی کمک گرفت. روغن جامد از چربی‌های گیاهی و غیراشباعی بدست می‌آید که در ابتدا به صورت مایع هستند. این روغن مایع در فرآیند هیدروژناسیون به صورت جامد در می آید.
هیدروژنه کردن چربی‌ها کار را برای فروشنده آسان‌تر می‌کند زیرا دیرتر فاسد می‌شود. از طرفی در حین پخت و پز هم دیرتر می‌سوزد. اما برای بدن مضرتر است.

روغن نباتی جامد به دلیل داشتن چربی‌های اشباع شده، موجب مسدود شدن عروق می شود و خطر حملات قلبی را بالاتر می برد. خوردن روغن جامد باعث بالا رفتن کلسترول خون می‌شود. همچنین، روغن‌های جامع ساختار و انعطاف پذیری غشاء سلولی ما را دستخوش تغییر می‌کنند، که این امر باعث ایجاد سلول‌های سرطانی می‌شود.

روغن مایع از روغن جامد بهتر و سالم تر است زیرا روغن مایع بهتر و آسان تر جذب بدن می شود و روغن جامد دیر هضم می باشد در واقع روغن جامد در دمای طبیعی بدن، در داخل بدن به صورت جامد باقی می ماند.

smoked fish2 خوراکی های سرطان زا

مواد غذایی شور یا دودی

مواد غذایی که با استفاده از نیترات‌ها یا واکنش‌های نیتراتی شور شده‌اند شامل غذاهای ممنوعه‌ی فهرست ما هستند. نه این‌که نیترات به خودی خود عامل سرطان‌زا باشد، اما تحت شرایط خاص، وقتی این مواد شیمیایی وارد بدن می‌شوند به کامپوزیت‌های N-nitroso تبدیل می‌شوند. این کامپوزیت‌های N-nitroso هستند که سرطان‌زا می‌باشند.

دودی کردن غذاها (مثل ماهی دودی یا گوشت دودی) باعث می‌شود تا این غذاها مقادیر زیادی قطران (همان سمی که در سیگار موجود است) جذب کنند. قطران به‌عنوان ماده‌ای سرطان‌زا شناخته می‌شود. حالا اگر کسی سوسیس دود بدهد که رسماً با سر به سمت سرطان در حال دویدن است.

شواهد نشان می‌دهد که مصرف این نوع غذاها به شدت احتمال ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ و همین‌طور سرطان شکم را بالا می‌برند. جاهایی مثل ژاپن که مردم به صورت سنتی غذاهای شور زیاد مصرف می‌کنند آمار سرطان شکم خیلی بالاست.

white flour خوراکی های سرطان زا

آرد سفید بسیار فرآوری شده

شاید به گوش خیلی از شما رسیده باشد که آرد سفید چندان چیز خوبی نیست، اما دیگر انقدر هم خبر نداشتید که برای سلامتی مضر است. فرآوری کردن غلات باعث می‌شود تا مواد مغذی طبیعی خود را از دست بدهند. اکنون دیگر مثل سابق نیست که در آسیاب‌ها اجازه بدهند رنگ سفید آرد خودش با گذشت زمان در بیاید. الان یک سفید کننده‌ی شیمیایی به این آردها می‌زنند به نام گاز کلورین که ظرف سه سوت رنگ آن‌را به سفید یخچالی تغییر می‌دهد.

اداره‌ی حفاظت زیست محیطی آمریکا گاز کلورین را جزو مواد خطرناکی می‌داند که نباید آن‌را تنفس کرد و اگر در مقادیر بالا مصرف شود کشنده است. آرد سفید در خیلی از غذاهای فرآوری شده مخفی است. آرد سفید فرآوری شده دشمن قند خون است و به سرعت میزان قند خون و انسولین را بالا می‎‌برد. در نتیجه مستقیماً می‌تواند موجب ابتلا به دیابت شود. همچنین مصرف این ماده‌ی غذایی می‌تواند انتشار سلول‌های سرطانی در بدن را تسریع کند، زیرا دانشمندان بر این باورند که آرد سفید فرآوری شده غذای محبوب سلول‌های سرطانی است.

غده‌های سرطانی برای رشد و نمو، از قند خون استفاده می‌کنند. با خودداری از مصرف غلات فرآوری شده نظیر آرد سفید، حداقل کاری که می‌توانید بکنید این است که به غده‌ی سرطانی گرسنگی بدهید.

applelime خوراکی های سرطان زا

مواد غذایی GMO (دستکاری ژنتیکی شده)

مواد غذایی دستکاری ژنتیکی شده یا GMO ها، خوراکی‌هایی هستند که مواد شیمیایی به آن‌ها تزریق شده است.

در تحقیقاتی که به همت دکتر پوژتای از مؤسسه‌ی  Rowett بر روی GMOها صورت گرفت، به موش‌های صحرایی غذاهای GMO خوراندند، بخصوص سیب زمینی‌های اصلاح شده. سیستم ایمنی بدن تمامی موش‌ها خراب شد، سلول‌های پیش سرطانی در بدن‌شان رویید، مغز و کبدشان کوچک شد، و همه این‌ها فقط در ۱۰ روز اول پروژه اتفاق افتاد. جالب است که سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف غذاهای اصلاح ژنتیکی شده را اوکی می‌داند و مصرف کنندگان آمریکایی کلاً نیم دانند که قضیه چیست.  خدا را شکر هنوز پای این GMOها به مملکت ما باز نشده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. مصطفی

    در مورد پرتقال باید بگم که برای کشاورز پرتقال اندازش متوسط باشه بهتر فروش میره. خودم باغ پرتقال دارم بدون هیچ کودی پرتقال تا ۱ کیلو برداشت کردیم. دلیلش این بود که محصول کم داد اما همینقدر که داد درشت بود.بدیش برای کشاورز این بود که برای فروشش مشکل داشت.و الا سالم تر از هر میوه ایه پرتقال درشت…

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *