واقعیت های شگفت انگیز

واقعیت های شگفت انگیز

همه‌ی ما شنیده‌ایم، که هرگز نباید به چیزهایی که در اینترنت خوانده‌ایم اعتماد کنیم. فضای اینترنت مملو از اطلاعات مبهوت‌کننده و البته شک برانگیز است، اما بسیاری از آنها هم واقعا حقیقت دارند. در ادامه با ۱۸ واقعیتی که در اینترنت منتشر شدند والبته در درستی آنها شکی نیست آشنا خواهید شد.

۱- اثر بینی هر گربه همانند اثر انگشت هر انسان منحصر به فرد است!

۲- با پرتاب سکه‌ی ۱ پنی انگلیس، در ۸۰ درصد مواقع یک طرف سکه ظاهر خواهد شد!

۳- بازی ویدئویی «Mortal kombat II» که در سال ۱۹۹۴ ارائه شد، با فروش خیره‌کننده‌ی ‌۵۰ میلیون دلاری توانست رکورد «بیشترین فروش در هفته‌ی اول» را ثبت کند! جالب است بدانید که هیچکدام از فیلم‌های برتر هالیوود مثل «پالپ فیکشن» و «فارست گامپ» در آن سال نتوانستند به این رقم نزدیک شوند!

۴- دانشمندان هیچ مدرکی دال بر چگونگی آمیزش دایناسورها ندارند! دیرین‌شناسان تاکنون فسیلی(فسیل‌هایی!) را که حاکی از نشانه‌ای اینچنینی باشد پیدا نکرده‌اند!

۵- آیا می‌دانستید که دارنده‌ی ‌رکورد «بیشترین نصب برای یک نرم‌افزار» در سال ۱۹۹۵، ویندوز ۹۵ نیست؟! «Masters of doom» در این زمینه رکورددار است!

۶- بعد از مرگ جورج واشنگتن – نخستین رئیس جمهور آمریکا – در سال ۱۷۹۹، خانواده‌ی او به مدت ۳ روز جسدش را در یخ قرار دادند. سپس به کمک یک پزشک و با تزریق خون گوسفند به رگ‌ها و پمپ کردن هوا به ریه‌هایش شانس خود و (البته جورج!) را امتحان کردند!

۷- در سال ۱۹۸۰ کنسول بازی «Atari 2600» با سرویسی جدید به نام «Gameline» عرضه شد. این سرویس امکان دانلود بازی‌ها را از طریق خط تلفن فراهم می‌کرد. اگر چه این قابلیت زیاد مورد استقبال واقع نشد اما راه را برای پیشرفت در سیستم‌های online هموار کرد.

۸- در سال ۱۹۲۰ یک ماجراجوی آمریکایی به نام «ویلیام سیبروک» به منظور انجام تحقیقی در رابطه با مزه‌ی گوشت انسان، تصمیم گرفت تا برای مدتی با قبایل آدم‌خوار غرب آفریقا زندگی کند! البته او به جواب‌های افراد قبیله اکتفا نکرد و با پختن و چشیدن آن، نتایج تحقیقات خود را در قالب کتاب «jungle ways» در سال ۱۹۳۱ به عموم ارائه کرد!

۹- در سال ۲۰۱۰ میلادی، کل مردم دنیا در مجموع ۴٫۸ میلیون ساعت از وقت خود را به بازی «Google Pacman Doodle» اختصاص دادند. گفته می‌شود که این اتلاف وقت ضرری ۱۲۰ میلیون دلاری به اقتصاد جهانی وارد کرد!

۱۰- شرکت پپسی در سال ۱۹۹۳ برای فروش بیشتر محصولات خود در فیلیپین جایزه‌ای را برای خریدار خوش شانس در نظر گرفت. پپسی اعلام کرد به کسی که درپوش شماره ۳۴۹ (که پشت درپوش بطری حک شده بود) را تحویل دهد، ۴۰,۰۰۰ دلار جایزه خواهد داد. در این میان فقط یک مشکل وجود داشت: پپسی اشتباها ۸۰۰,۰۰۰ بطری با شماره‌ی ۳۴۹ را وارد بازار کرد!

۱۱- وقتی سیب زمینی در سال‌های ۱۵۰۰ میلادی به اروپا آورده شد، بسیاری از اروپایی‌ها تصور می‌کردند سیب زمینی حاوی ماده‌ای سمی است. علت این بود که عده‌ای از آنها از ظروف مرکب از سرب و قلع استفاده می‌کردند. سیب زمینی با جذب سرب موجود در ظروف واقعا به ماده‌ای سمی تبدیل می‌شد و تلفات می‌داد!

۱۲- سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا در دهه ۱۹۶۰ به منظور جاسوسی در سفارت شوروی و کاخ کرملین از یک گربه به عنوان ابزار شنود استفاده کرد. در طی این عملیات جاسوسی که با نام «گربه‌ی شنودی» شناخته می‌شود، ابزارهایی نظیر میکروفن، آنتن و باطری با استفاده از عمل جراحی در بدن گربه جاسازی شدند!

۱۳- الگوی رویش موهای روی بدن جنین انسان از قسمت سبیل شروع شده و به تدریج در تمام نقاط گسترش می یابد! این موها در رحم توسط جنین خورده شده و بلافاصله بعد از تولد دفع می‌شود!

۱۴- در سال ۱۸۶۸ دیرین شناسی به اسم «ادوارد درینکر کوپه» اسکلت یک دایناسور را به طور کامل سرهم بندی کرد. رقیب کینه جوی او «Othniel Charles Marsh» آشکارا در انظار عمومی او را به باد انتقاد گرفت و بدین ترتیب این دو یکی از طولانی‌ترین دشمنی‌ها در دوره علم مدرن را رقم زدند که به «جنگ استخوان‌ها» معروف شد!

۱۵- گیاهان هم مانند ما انسان‌ها ساعت بدن دارند، بدین معنی که در صورت دستکاری ساعت زیستی آنها، دچار مشکلات جوانه زنی و واکنش‌های فتوسنتزی می‌شوند!

۱۶- طبق پژوهش‌های محققان دانشگاه لندن، آهنگ «we are the champion» از گروه «Queen» مناسب ترین آهنگ برای به خاطر سپردن و از بر شدن است!

۱۷- امواج رادیویی توسط جرمی سماوی در فاصله‌ی ۱۲ میلیون سال نوری از ما و در کهکشان M82 منتشر می‌شود . هنوز ماهیت این شئ و علت انتشار این امواج مشخص نشده است.

۱۸- حق امتیاز «بازی با گربه با استفاده از اشاره‌گر لیزری» واقعا ثبت شده است!

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *