ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

ایده‎های خلاقانه برای ساماندهی فضاهای کوچک

 

 

creative storage ideas for small spaces01 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

قفسه های دیواری، ایده ای جالب برای فضاهای کوچک

آشفتگی یک جزء ثابت در فضاهای کوچک است و هرچه راه‎های بیشتری برای انبار کردن بتوانید پیدا کنید شما احساس تمیزتر و آرام تری خواهید داشت. یکسری قفسه‎ی مستطیلی یا مکعبی شکل را برای نگهداری چیزهای مختلف که ضروری هم هستند به دیوار اتاق تان نصب کنید. عدم وجود در به معنی عدم نیاز به اشغال کردن فضا برای باز و بسته کردن است و نصب کردن یک چراغ در بالای دیوار تخت، فضا را برای کتاب‎ها جام‎ها و موارد دیگر باز می‎کند.

 

 

creative storage ideas for small spaces02 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

استفاده از فضاهای عمودی در خانه های کوچک

سطوح بالا و پایین زیادی وجود دارند که برای انبار کردن وسایل مختلف در فضای کوچک هرگز به خوبی استفاده نمی‎شوند و این خیلی بد است. از این فضاهای با ارزش می‎توان به خوبی استفاده کرد، به ویژه برای خرده ریزهایی که سریع فضا را شلوغ می کنند. به عنوان مثال در پشت این در یکسری سبدهای سیمی  برای جا دادن لوازم بسته بندی هدایا قرار داده شده‎اند.

 

 

creative storage ideas for small spaces03 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

فضاهای خالی کوچک را دست کم نگیرید

برای اینکه قفسه‎ ها مفید باشند نیاز ندارند که به شکل گسترش‎های طویل یافته‎ای از فضای افقی باشند، به ویژه در خانه های کوچک. اینجا یک فضای خالی باریک با قفسه‎ بندی مناسب یک انباری ایده‎آل برای کتاب‎های آشپزی به وجود می‎آورد.

 

 

creative storage ideas for small spaces04 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

استفاده از قفسه های کوچک برای فضاهای کوچک

بسیاری از اوقات در فضاهای کوچک، جای کافی برای اثاثیه‎ بیش از حد بزرگ یا بسیاری از لوازم جانبی وجود ندارد. برای همین به دنبال اثاثیه‎ کوچکی باشید که امتیازهای غیر منتظره‎ای با خود به همراه داشته باشند، نظیر یک قفسه سه طبقه ای که در تصویر اینجا مشاهده می‎شود. این قفسه با جای بسیار کمی که اشغال می کند فضای کافی برای حوله‎ها و لوازم آرایشی فراهم می‎کند.

 

 

creative storage ideas for small spaces05 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

قفسه‎های پله ای بهترین گزینه برای خانه های کوچک است

قفسه های مختلفی مانند قفسه های افقی را می توانید در یک اتاق کوچک جا دهید ولی با این کار ظاهر اتاق از چیزی که هست کوچکتر به نظر می آید. در عوض به دنبال قفسه های پله ای و عمودی باشید. قفسه های پله ای خاصیت دیگری که دارند این است که در بالا باریکتر شوند و ظاهر و حس یک اتاق را سبک تر و روشن تر می کنند.

 

 

creative storage ideas for small spaces06 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

انباری خودتان را مخفی کنید

تمامی چیزهایی که انبار می‎شوند نیازی در دید بودن ندارند. می توانید از حقه‎های تزئینی استفاده کنید. به عنوان مثال یک پارچه که به شکل دامن اطراف این میز را با الگوهای جالبی که دارد پوشانده است کمک به مخفی کردن قفسه‎ها، سبد‎ها می‎کنند و ظاهری تمیز به فضا می‎دهند.

 

 

 

creative storage ideas for small spaces07 ایده های نو برای چیدمان خانه های کوچک

در خانه های کوچک از دیوارها غافل نشوید

انبار کردن بعضی چیز ‎ها مشکل است، حتی اگر از نظر فضا مشکلی نباشد. به عنوان مثال، کلکسیون‎های جواهرات شامل طیف وسیعی از چیزهای مختلف می‎شوند که در برابر انبار کردن در بخش‎هایی با اندازه‎ معمولی مقاومت می‎کنند. برای صرفه جویی در استفاده از کشوها و قفسه‎های با ارزش، نگاهی به دیوارها برای انبار کردن چیزهای اضافه در یک فضای کوچک داشته باشید. یک قاب خالی را با یک بافت چوبی نرم نظیر چوب پنبه مجهز کنید و از سنجاق‎ها برای آویزان کردن گردن بندها و النگوها استفاده کنید. برای دسترسی بهتر آن را در کنار میز آرایش داشته باشید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *