۸ خصوصیت یک مرد واقعی

۸ خصوصیت یک مرد واقعی

درس امروز درسی پایه ای و اساسی است، در مورد پایه و اساس مرد بودن است. با کلیه ی اطلاعاتی که در دست دارم، مطمئن هستم که شما بحث درمورد چنین مسائلی را بی فایده می دانید و خواهید گفت چرا وقتی مسائل مهمتری مثل کار و تجارت هست، باید چنین چیزهایی یاد بگیرید.

پاسخ این سوال بسیار ساده است:

برای ساختن یک خانه ی فوق العاده، ابتدا باید یک فونداسیون محکم بسازید تا بتوانید سایر چیزهای زیبا را روی آن قرار دهید. برای ساختن یک مرد بزرگ نیز، نیاز به یک پایه و اساسی استوار و مستحکم است تا بعد بتوانید چیزهای کوچک دیگر را روی آن اضافه کنید.

طی چند سال گذشته به من ثابت شده که اکثر مردها فاقد این فونداسیون و بنیاد هستند تا بتوان به آنها قانون ها و اصول دیگر را آموزش داد. تعاریف بسیاری برای یک مرد وجود دارد و افراد مختلف نظریه های متفاوتی دارند. اما من در اینجا آنچه واقعاً لازم است بدانید را برایتان آورده ام.

ویژگی اول: یک مرد واقعی محکم و قوی است

یک مرد واقعی بخاطر هر چیزی گریه نمی کند، زاری نمی کند، شکایت از چیزی نمی کند، تمارض نمیکند، و لازم نیست هر بار که عطسه کرد به پزشک مراجعه کند. یک مرد واقعی تصمیم می گیرد و با عواقب و نتایج این تصمیمات روزگار می گذراند. یک مرد واقعی مسئولیت اعمال و حرف های خود را بر عهده می گیرد. یک مرد واقعی، محکم و استوار است. و با سختی های زندگی مقابله می کند. یک مرد واقعی خشن و سرسخت است و از خود احساسات نشان نمی دهد. یک مرد واقعی ستون فقرات خانواده است و نمی تواند از خود ضعف نشان دهد. اگر از عنکبوت می ترسید، مسلماً یک مرد واقعی نیستید.

ویژگی دوم: یک مرد واقعی متمرکز است

یک مرد واقعی تفاوت بین مهم بودن چیزی و مهم نبودن آن را می فهمد. یک مرد واقعی وقت خود را صرف کارهای بیهوده ای که هیچ عایدی برای او ندارند، نمی کند. مطمئناً کارهای زیادی برای تفریح و سرگرمی وجود دارد، اما او باید برای انجام این کارها هم دلیل داشته باشد. یک مرد واقعی خود را روی قدرت، پول و خانواده اش متمرکز میکند. هیچگاه خود را روی سکس متمرکز نمی کند. سکس در نتیجه ی داشتن قدرت، پول و خانواده، خود به خود به سراغش می آید.

ویژگی سوم: یک مرد واقعی، اهمیت خانواده را درک می کند

یک مرد واقعی خانواده اش را قدرتمند نگاه می دارد و به تاریخچه ی خانوادگی خود اهمیت زیادی می دهد. یک مرد واقعی می داند که فرزندانش هدیه ای از جانب خداوند هستند و باید با آنها به خوبی رفتار کند، هرچند هر از گاهی باید برای آنها قوانین و مقرراتی تعیین کند.

ویژگی چهارم: یک مرد واقعی غیبت نمی کند

یک مرد واقعی دهانش را می بندد و اطلاعاتش را درمورد دیگران پیش خود نگاه میدارد. یک مرد واقعی در بحث های هیچ و پوچ شرکت نمی کند و درمورد چیزهایی که از آن اطلاع ندارد و مطمئن نیست حرف نمی زند.

ویژگی پنجم: یک مرد واقعی همیشه سر حرفش هست

هر وقت قولی بدهد، آن را عمل می کند. و اگر بداند که از عهده ی انجام قولی بر نمی آید، هیچوقت حرفش را نمی زند. یک مرد واقعی مردن را به شکستن عهدش ترجیح می دهد. او می داند که حرفش نیز باید به قدرت عملش باشد.

ویژگی ششم: یک مرد واقعی تلاش می کند تا الگو باشد

یک مرد واقعی همیشه به خود و دیگران احترام می گذارد، مگر اینکه مورد بی احترامی قرار گیرد. او الگو و نمونه ای برای پیروان خود و به خصوص فرزندانش است. من هیچوقت کارهایم را به خانه نمی آورم، به همین دلیل فرزندانم من را فقط به عنوان یک پدر میشناسند. شما نیز باید همین کار را بکنید. یک مرد واقعی هیچگاه اجازه نمی دهد که فرزندانش پی به ضعف های او ببرند.

ویژگی هفتم: یک مرد واقعی پول مورد نیازش را خود به دست می آورد

یک مرد واقعی در انتظار صدقات و نیکوکاری های دیگران نمی نشیند. و پول پدرش نیز برای او کفایت نمی کند. او خود در جستجوی روزی خود بر می آید و اگر از پدرانش به او ارثیه ای برسد، به جای هدر دادن آن، ده برابرش می کند.

ویژگی هشتم: یک مرد واقعی زن نما نیست

یک مرد واقعی در گوشهایش گوشواره نمی اندازد و موهایش را بلند نمی کند. روی سینه و شکمش را نمی تراشد. او می داند که به استثنای آرایشگرش، سایر ملزومات و نیازهای بهداشتی او باید توسط یک زن انجام گیرد. یک مرد واقعی باید حداقل سه دست کت و شلوار در کمد داشته باشد و حداقل سه بار در هفته باید کت و شلوار بپوشد. یک مرد واقعی می داند که چطور باید شیک باشد.

درس تمام شد

خوب امروز چه یاد گرفتید؟ یاد گرفتید که قبل از اینکه بخواهید خود را یک مرد بنامید، تکالیف زیادی دارید که باید انجام دهید.

نکته ی دیگری که باید به خصوصیات یک مرد واقعی اضافه کنم این است که: یک مرد واقعی همه چیز را ساده می گیرد. اگر لغات و اصطلاحات قلمبه سلمبه بلد باشد، به ندرت از آنها استفاده می کند و سعی می کند درمقابل افرادی فقط از آنها استفاده کند که تصور می کنند از او بالاتر و برتر هستند.

درس همین جا به اتمام رسید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

18 نظر

 1. محمد.ع

  عاطفه خانم دلیل خیلی از خود شما هستید، مردهای واقعی دیگه اون مقبولیت رو ندارند به دلیل اینکه دختران عصر ما اکثرا ظاهر بین شدند و به سراغ پسران جذابتر میرن نه صادق و آینده نگر و خوش قول و دوستدار واقعی . . .
  همه چیز شده ظاهر ظاهر ظاهر . . .
  یه نگاه به ملاکهای جامعه دختران بندازید . . . بله همین

  پاسخ
 2. محمد

  ممنون از مطلب زیبایی که گذاشته بودین.متاسفانه بیشتر دختران جامعه ما مرد واقعی طبق شرایط شما را نمیخواهند. فقط پولدار باشه جذاب باشه هر دم به دقیقه قربون صدقه ام بره و از این ملاکهایی که کمتر با مردان واقعی سازگاری دارند.
  باز هم ممنون از مطلب زیباتون

  پاسخ
 3. خلیق

  سوال اساسی‌تر اینه که چرا یک زن واقعی هم در دنیا پیدا نمی‌شه؟؟؟؟؟؟؟
  مگه شما زن‌ها واقعی هستید که از ما مردها انتظار دارید واقعی باشیم!!!!!!!!!!

  شاعر میگه:
  گر اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
  تو خودت واقعی باش، بعد از دیگران انتظار داشته باش!؟!؟!؟!؟!

  زن واقعی، حتما مردهای واقعی رو پیدا می‌کنه.
  فقط زن‌های ظاهربین از دیدن مردهای واقعی عاجزند.

  اتفاقا هر ۸ مورد، در مورد یک زن واقعی هم صادقه.
  مورد ۴ رو هیچ زنی نمی‌تونی رعایت کنه و انجام نده پس بنا بر این هیچ زنی …!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 4. عاطفه

  آقامحمد درسته که اکثر دخترااینطوری شدن، ولی کلیت نداره. برای کسی که دمبال دوس پسر میگرده و … آره ولی برای دختری که اهل دوستی نیس،خیلی هم جذابه. .. چرافک میکنی مردای واقعی دیگه مقبولیت ندارن؟ به نظر من اتفاقن اگه همچین مردی باشه بی شک خیلی از دخترا جذبش خواهند شد.

  پاسخ
 5. عاطفه

  این ظاهری هم که میگی متاسفانه یه مریضی شده تو جامعه ما، گاهی دختراهم مشکلی ندارن ولی خونواده ها مخالفت میکنن به دلیل اینکه پسر پول نداره یا قیافه ی خوبی نداره یا… .

  پاسخ
  1. محمد.ع

   شاید حق با شما باشه عاطفه خانم. شاید من براساس جامعه آماری محدود خودم این حرفو زدم. براساس برخورد با خانمهایی که توی دوران نوجوانی و چندسال ابتدایی جوانی اطرافم دیدم و رنج تعامل با اونها رو به اجبار به جون خریدم.
   امیدوارم هم مردها و هم زنها اول به خودشناسی عمیقی از خودشون و بعد برداشت صحیحی از مفهوم ازدواج و خانواده برسند.
   از تمام دوستان هم خواهش میکنم که بی جهت جبهه گیری نامنعطف و خشک نکنند.
   اگر چشمها معنا بین بشن هر دو جنس پیروزیم، در کنار هم!
   قبل از هر چیز ما انسانیم. جامعه به زن و مرد نیاز داره. به هردوشون بچه ها. زن و مرد دو وجود متکاملند نه متقابل! پس واقعیت نیاز متقابل رو انکار نکنید!
   ((ای برادر تو همه اندیشه ای*مابقی را استخوان و ریشه ای.))

   پاسخ
 6. سروش

  سلام
  سوالی که مطرح اینه که منبع کیه، چیه؟ اصلا مبنا چی بوده؟ این مطالب که گفتین تقریبا در مورد اکثرش بجای مرد اولش بذارین زن، مرد و انسان جواب میده.اصول آدم بودنه. به نظر بیشتر چیزایی بوده که یه نفر دوس داشته طرف مقابلش باشه. تراشیدن موی شکم و سینه و غیره به شرط چیزای ذیگه مورد نداره، از لحاظ خدا پیغمبریشم موردی نداره. مرد قوی بودن ارتباطی به احساسات نشون ندادن نداره. باگ زیاد داره . اما ممنون زحمت کشیدین. شما بدون در نظر گرفتنه جامعه روبروت و تغییرات آدما و احوال این جامعه میگی این باید این شکلی باشه.

  پاسخ
 7. mohammad amin...18sale

  kash bazi az atefe khanoom ha jorate mazerat khastan dasgtan be khatere harfi ke zadan va atishi ke be rah andakhtan… shoja nisti ke ozr khahi koni ….motaasefam vasat

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *