تمرینات ورزشی کششی برای سوزاندن چربی و لاغر شدن

تمرینات ورزشی کششی برای سوزاندن چربی و لاغر شدن

تمرینات ورزشی کششی کوتاه مدت که شما را راغب می کنند تا در کمترین زمان تغییر کنید. بطوریکه دوستانتان از شما می خواهند تا راز این تغییر را برایشان فاش کنید.در اینجا به ۶ روش نادرست که اغلب مردم برای سوزاندن چربی اضافی و لاغر شدن بکار می گیرند اشاره می کنم .

تمرینات ورزشی کششی کوتاه مدت که شما را راغب می کنند تا در کمترین زمان تغییر کنید. بطوریکه دوستانتان از شما می خواهند تا راز این تغییر را برایشان فاش کنید.در اینجا به ۶ روش نادرست که اغلب مردم برای سوزاندن چربی اضافی و لاغر شدن بکار می گیرند اشاره می کنم .

اشتباه اول- انجام ورزش هایی برای قسمت های خاص بدن
انجام ورزش هایی جهت سوزاندن چربی های موضعی مثل ورزش حلقه بایسپ (bicep curls) نتیجه قابل توجهی به شما نمی دهد. این گونه تمرینات به اندازه کافی ماهیچه های قسمت مورد نظر را برای چربی سوزی و مصرف انرژی و سوزاندن کالری تحریک نمی کنند ، پس در نتیجه ماهیچه شما فرم نخواهد گرفت.اگر شما میخواهید در حین سوزاندن چربی ، ماهیچه های خود را فرم دهید نیاز به یک برنامه طراحی شده دارید که تمام عضله های بدن را به یکباره و همزمان تحریک کند و انرژی بسوزاند . استفاده از این نوع تمرینات باعث می شود که خیلی زود به نتیجه مطلوب برسید .

اشتباه دوم – تمرین با دستگاه هوازی
ممکن است به نظر کار با دستگاههای هوازی نتیجه فوق العاده خواهند داشت اما صادقانه باید بگویم که اینطور نیست . این دستگاهها فقط برای این مفیدند که با کفش های گره زده بشینید و نفستان را در سینه حبس کنید . مشکل این است که دستگاههای هوازی حرکات طبیعی بدن را تغییر داده و حرکات ورزشی شما را محدود می کند . اینعمل باعث می شود قدرت ماهیچه ها افزایش یابد و در نتیجه چربی سوزی در عضله ها کم شود .و دیگر اینکه دستگاههای هوازی باعث آسیب شدید به مفاصل مخصوصاً مفاصل پا می شود. اگر شما مایلید که خیلی سریع به نتیجه مطلوب برسید حرکات ورزشی را با هم ترکیب کنید زیرا این کار توانایی را به شما می دهد که هنگام ورزش حرکات طبیعی تری داشته باشد و متابولیسمتان به سرعت بالا برود و در نهایت عضله های سفتی داشته باشید.

اشتباه سوم نرمش هایی که سلامت قلب را تهدید می کنند
اگر میخواهید وزن کم کنید و چربی اضافه خود را بسوزانید باید چکاب قلب انجام دهید .اگر شما عادت به پیاده روی در خارج از منزل دارید ویا از تردمیلی استفاده می کنید که نشانگر ضربان قلب ندارد ، اشتباه می کنید .حتماً می دانید که برای بدست آوردن یک نتیجه نسبی تلاس بسیار زیادی لازم است . در این مطلب قصد دارم نرمش های موثر برای سلامت قلب بدون اینکه فشاری به مفاصل شما وارد شود، ارائه دهم. که نتیجه ای شگفت انگیز در مدت زمانی کوتاه تر و بازدهی دوبرابر از تمرینات قبلی ;دارد. از این مطلب به راحتی نگذرید زیرا وقتیکه این ترفندها را بیاموزید خود را سرزنش خواهید کرد که چرا قبلاً اینها را انجام نمی دادید.

اشتباه چهارم انجام ورزش های سنتی برای داشتن شکمی عضلانی
اگر میخواهید شکمی صاف داشته باشید انجام ورزش های سنتی مثل دراز و نشست اصلا مناسب نیست و به شما کمکی نمی کند . در واقع انجام این تمرینات باعث نمی شود که شکمتان مانند شکم ورزشکاران حرفه ای ۶ تکه شود . این نرمش ها فقط باعث هدر رفتن وقت می شود و چربی های اضافی اطراف شکم را آب نمی کند .رمز داشتن شکمی زیبا فقط در این است تا چربی های سمجی که در شکمتان پنهان شده اند را بسوزانید . من به شما خواهم گفت که چطور این چربی ها را بسوزانید در حالیکه ماهیچه های شکمی را تحریک می کنید همزمان با چربی سوزی ، فرم گرفته و زیبا شوند .

اشتباه پنجم انجام بیش از حد تمرینات تکراری
انجام تمرینات تکراری به صورت متداول باعث می شود که هیچ نتیجه ای حاصل نشود.ما انسانها همیشه تمایل داریم کارهایی را انجام دهیم که برایمان آشناست و قبلاً انجام داده ایم و به آنها عادت داریم. اما وقتی صبحت از ورزش می شود برای پیشرفت در آن و داشتن اندامی ایده آل باید عادات ورزشیتان را تغییر دهید. و خیلی زود خواهید دید که بدن شما توانایی شگفت انگیزی برای تطبیق با عادت ها دارد.در مرحله بعد من به شما خواهم گفت که چگونه هر چند وقت ، تمرینات ورزشی را تغییر دهید به طوری که بدنتان فرایند تغییر را نشان دهد.

اشتباه ششم- انجام نرمش های طولانی مدت
برنامه های تمرینی بلند مدت همیشه به این معنی نیست که نتیجه بهتری خواهید گرفت . اگر تلاش شما برای ورزش بسیار بالا است و تغییر مثبت چندانی در خود نمی بینید ، نباید تمرینات قبلی را تکرار کنید و منتظر نتیجه مطلوب باشید . زمانی که اندام شما روبه متناسب شدن است به کیفیت بیش از کمیت پاسخ می دهد .می خواهم مثالی ذکر کنم که در کوتاهترین زمان به اندامی متناسب و بدنی سالم برسید . اگر این کار را انجام دهید مثل این است که یک قوطی نوشیدنی انرژی زا مصرف کرده باشید.
(انجام حرکات نرمشی یکسان و قدیمی که هیچ نتیجه ای ندارد را متوقف کنید و راه مناسب درباره اینکه در کوتاهترین زمان اندامی متناسب و بدنی مناسب داشته باشید را پیدا کنید.)

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *