۵ ویژگی که افراد با نفوذ دارند

۵ ویژگی که افراد با نفوذ دارند

بسیاری از افراد قدرتمند و پرنفوذ در دنیا، در ارتباط برقرار کردن با دیگران هنر زیادی دارند. آنها همیشه این سوال را از خود می پرسند: «اکنون مساله مهم در اینجا چیست؟»
چنین افرادی دارای کیفیت ها و ویژگی هایی هستند که باعث نفوذ و تاثیرگذاریشان روی دیگران می شود.
تعدادی از این ویژگی ها پیش روی شماست:

۱ – سخنوری
نفوذ افراد معمولا از زبان و کلامشان آغاز می شود؛ به این معنا که این نوع افراد ارتباط کلامی درست و قدرتمندی با سایرین برقرار می کنند و همین امر باعث می شود اولین قدم را محکم بردارند.

۲ – بازارگرمی
این یکی از ویژگی های بسیار تاثیرگذار افراد بانفوذ است. این جور افراد به مسائل عادی و پیش پا افتاده از نظر من و شما چنان آب و تابی می دهند که طرف مقابل باور می کند یکی از مهمترین اتفاقات زمین روی داده است.
بازارگرمی از دیدگاه ما ایرانی ها کلا ناپسند است و چهره خوبی ندارد اما خوب است بدانید این کیفیت و ویژگی یکی از مهمترین ویژگی های افراد بانفوذ است.

۳ – اهل شلوغ کردن و انرژی دادن
بانفوذها بمب انرژی هستند. هر جا می روند یک بغچه انرژی هم همراه خود می برند و میان دیگران تقسیم می کنند. اینطور افراد را همه دوست دارند و ازشان تاثیر می گیرند.

۴ – اعتماد سازی
بانفوذها پیش از اینکه به کسی نزدیک شوند، اعتماد او را جلب می کنند. آنها خوب می دانند که نباید هیچ کاری را چه در زندگی شخصی و چه کاری بی محابا انجام داد. پس اول اعتماد دیگران را جلب می کنند، بعد کارشان را انجام می دهند.

۵ – به روز بودن
برای این افراد به روز بودن و خبر داشتن از همه چیز، حواس جمعی و با مد روز پیش رفتن خیلی مهم است. آنها می خواهند همیشه در صدر باشند و همین باعث می شود که خود را به روز و آپدیت نگاه دارند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. chercheel

  اینها که فرمودید (البته در ایران) بیشتر، خصوصیات آدمهای کلاش و دغلباز هستش. من آدمهای زیادی رو میشناسم که دقیقا این خصوصیات رو دارن و به هیچ جا هم نرسیدن چون درستی و صداقت تو حرف و عملشون نیست. با فیلم بازی کردن و آب و تاب دادن به مسائل، کارشون رو یکی دو دفعه پیش میبرن ولی از دفعه سوم به بعد دیگه کسی بهشون اعتماد نمیکنه. یعنی هیچی .. شدن چوپان دروغگو. جالب اینجاست که خودشون رو “زرنگ” هم میدونن. اعتماد سازی اگر بر مبنای صداقت در گفتار و عمل باشه اولا احتیاج به بازار گرمی نداره چون کیفیت کار یا خدمات یا محصول، خودش به اندازه کافی اعتماد به همراه میاره دوما احتیاج به شلوغ کردن و چاپلوسی هم نداره و زودتر از اونکه فکرش رو بکنید نتیجه مثبت رو از کارتون میگیرید.

  یکی از فامیلهای ما هست که دقیقا همین خصوصیات رو داره. خودم هم بهش کمک کردم از شهرستان بیاد تهران. الان که چند ساله تهران زندگی میکنه چنان تو این دروغگویی و حقه بازیها خودشو غرق کرده که فکر میکنه زرنگترین آدمیه که تو تهران داره زندگی میکنه. جالب اینجاست که بعد از ۱۰ سال هنوز هشتش گرو نهشه و دیگه هیشکی هم واسش تره هم خورد نمیکنه :-)

  پاسخ
  1. امیر

   من شخصا از این جور افراد دوری میکنم معمولا خیلی هم مودب هستند بیش ازاندازه ! بحث چهارم یعنی اعتماد سازی در این افراد تنها یکبارانجام میشود و این پروسه رو یکبار برای قربانیان انجام میدهند .میتوانید این خصوصیات رو در هشدارهای پلیس برای شناسایی افراد کلاهبردار هم ببینید ولی اگر منظورتان در مورد مدیران سیاستمداران و افرادیست که مجبورند مدت زیادی با افراد ارتباط داشته باشند مهمترین خصوصیت باز همان قسمت چهارم یعنی اعتماد سازی خواهد بود البته اینبار بصورت مستمر و دائمی والا همان قضیه تکرار میشود در کشور خودمان کم نداریم سیاستمداران و مدیرانی که بصورت مقطعی پروسه های بالا را انجام میدهند و با داشتن رانتهای قوی از این پست به آن پست منتقل میشوند و افتضاحات قبلی بوجود آمده را باصطلاح ماستمالی میکنند .

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *