این پسران هرگز ازدواج نمی کنند!!

این پسران هرگز ازدواج نمی کنند!!

تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند و محبوب همه هستند اما بعضی دیگر … انگار کسی دوست ندارد حتی نزدیکشان بشود؟ خب، دسته اول مهره مار ندارند بلکه خصوصیاتی دارند که باعث محبوبیتشان می شود، یا بهتر بگوییم فاقد خصوصیاتی هستند که آدم ها را از آنها براند.
اما چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

۱ – پسرهای تی تیش مامانی
پسرهای تی تیش همانطور که از اسمشان پیداست پسرهای نازی هستند که محتاج مراقبت و توجه دیگرانند، آنها قدرت زیادی از خود ندارند، اهل ریسک کردن در زندگی نیستند، در هیچ زمینه ای استقلال ندارند و در واقع در ازدواج به دنبال یک «مامان» هستند که آنها را تر و خشک کند و مراقبشان باشد.
این جور مردان بیش از حد به خودشان می رسند و نه جذاب هستند و نه قابل اعتماد. به احتمال زیاد بینی شان را عمل زیبایی کرده اند، نگران جوش های صورتشان هستند، به اضافه وزنشان دقت زیادی دارند و مرتب از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند.
آنها معمولا از خاکی شدن لباسشان می ترسند و برای هر تصمیمی هم با مامان مشورت می کنند. این نوع پسرها به شدت توجه طلب هستند و گاهی حسودی هم می کنند. آنها واقعا توانایی گرداندن زندگی مشترک را ندارند و آویزان دیگران هستند. به شدت به طرف مقابلشان وابسته می شوند و او را خفه می کنند.
اما همه اینها با تصویری که ما از « مرد زندگی » داریم ( مردی قدرتمند و مستقل ) منافات دارد. اگر جزو این گروه هستید بدانید که موهای عجیب و غریب شما هیچ جذابیتی برای طرف مقابلتان ندارد!

۲ – پسرهای سیب زمینی نشان
فکر می کنید چرا پسرهای سیب زمینی نشان هیچ وقت نمی توانند ازدواج کنند؟ چون جلسه اول آشنایی آنها هرگز به جلسه دوم نمی کشد. رفتار آنها با کسی که قرار است همسر آینده شان شود تفاوت قابل توجهی با رفتارشان با آقایان ندارد. به خاطر همین بیشترین جمله ای که از خانم ها می شنوند این است: « فکر می کنم ما به درد هم نمی خوریم! »
پسرهای سیب زمینی نشان – لطفا مرا ببخشید که از این اصطلاح برای توصیف این نوع پسرها استفاده می کنم، اما فکر نمی کنم اصطلاح دیگری وجود داشته باشد که بتواند به این خوبی آنها را وصف کند – هیچ توجهی به طرف مقابلشان ندارند. آنها ممکن است ذاتا آدم های بی توجهی باشند، یا اینکه دچار یکی از این عوارض باشند: اعتیاد به کار، اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر، اعتیاد به ماشین، اعتیاد به خانواده اصلی، یا هر نوع اعتیاد دیگری که تمام توجهشان را به خود جلب می کند. نقطه مشترکشان این است که طرف مقابلشان اصلا دیده نمی شود؛ و من به شما می گویم که هیچ دختری روی کره زمین نیست که نخواهد دیده شود.

۳ – پسرهای دخالت گر
هیچ کس به این اندازه اعصاب خانم ها را به هم نمی ریزد. این نوع پسرها سر از همه کاری در می آورند. آنها در همه چیز دخالت می کنند؛ از آشپزی گرفته تا انواع شیوه های لکه بری. البته اشکالی ندارد که آدم اطلاعاتش زیاد باشد اما مشکل آنها این است که در زمینه های کاملا زنانه ای که اصلا ربطی به آنها ندارد سررشته دارند و این اطلاعات را مدام توی چشم خانم ها می کنند.
تصور کنید مردی بخواهد به همسرش بگوید سرامیک ها چطور براق می شوند یا فسنجان چقدر وقت لازم دارد تا کاملا جا بیفتد. پسرهای دخالت گر به مدل لباس و آرایش دیگران کار دارند ودقت زیادی روی ظرایف زنانه و جزییاتی از این دست دارند.
البته بدتر از این هم هست: آنها پشت سر این و آن حرف می زنند و خودشان را در روابط و مناسبات زنانه دخالت می دهند. حتی فکر کردن به آن هم … راستش را بخواهید دنیای زنان و مردان واقعا با هم تفاوت دارد و از هم جداست، و هیچ کس انتظار ندارد یک مرد تا این حد وارد جزییات زنانه شود؛ شاید اینطوری بتوانید بیشتر وارد دنیای آنها شوید و آنها را درک کنید، اما می توانید مطمئن باشید که به همان اندازه مورد نفرت آنها قرار خواهید گرفت.

۴ – پسرهای خودشیفته
اولویت بندی زندگی آنها به این شکل است: اول خودم، دوم خودم، سوم هم خودم! آنها تمام مدت از خودشان و موفقیت هایشان در دنیای کسب و کار و روابط اجتماعی داد سخن می دهند. طرف مقابل آنها به هیچ وجه فرصت ابراز وجود ندارد و هرگز نوبت حرف زدن او نمی شود چون خودشیفته ها بعد از اینکه دو ساعت تمام از خودشان تعریف کردند، تلاش هایشان در زندگی را برشمردند و خوبی های خودشان را گفتند می گویند: «خب، دیگر بس است؛ زیاد از خودم حرف زدم. بگذار در مورد کارم برایت بگویم!»
خودشیفتگی یک اختلال شخصیتی به حساب می آید که البته در دنیای امروز رو به گسترش است. سر کردن با یک آدم خودشیفته واقعا خسته کننده است و انرژی زیادی از آدم می گیرد، علاوه بر اینکه هیچ انرژی به آدم نمی دهد و او مدام مجبور است تعریف های فرد خودشیفته را تایید کند و حرف ها و نظرات خودش را قورت بدهد.
البته خودشیفته ها بیشتر اوقات واقعا آدم های موفقی هستند و جزو دسته «خالی بندها» قرار نمی گیرند اما به هر حال باید بدانند که هر شخصی برای خودش موفقیت های ریز و درشتی دارد و دوست دارد شنیده و دیده شود. چاره اش این است که به جای فکر کردن به خودتان، کمی هم به طرف مقابلتان فکر کنید.

۵ – پسرهای مفلوک
خر آنها از همان کُرِگی بی دم بوده: من پول زیادی ندارم. کار درست و حسابی ندارم. تحصیلات درست و حسابی ندارم. خانواده درست و حسابی ندارم. قدرت بدنی زیادی هم ندارم. اینجور مردها هیچ کدام از این مشکلات و فلاکت ها را تقصیر خودشان نمی دانند، بلکه این سرنوشت و بخت بد آنها بوده که آنها را به این روز انداخته است.
آنها پدر و مادر خوبی نداشتند پس درست تربیت نشده اند، به خاطر شرایط سخت زندگی نتوانسته اند ادامه تحصیل بدهند، به خاطر اینکه مثل بقیه «پارتی کلفت» نداشته اند نتوانسته اند کار خوبی پیدا کنند، و «رفقای ناباب» هم آنها را از راه به در کرده اند!
جلسه آشنایی آنها بیشتر شبیه مراسم عزاداری است و طرف مقابلشان باید دستمال به دست بنشیند و برایشان گریه کند اما به هر حال باز هم بخت با آنها یار نیست و در ازدواج هم شانس نمی آورند چون آنها دو شرط اصلی شروع زندگی مشترک را ندارند: اول مسوولیت پذیری و دوم حداقل امکانات و توانمندی برای چرخاندن چرخ زندگی.

۶ – پسرهای بی بند و بار
تعهد، اولین شرط لازم برای ازدواج است و مهمترین شرط برای یک دختر ایرانی. پسرهای بی قید و بی تعهد شاید بتوانند در ابتدا خودشان را توی دل کسی جا کنند (مسلما آنها هرگز نمی روند به کسی بگویند « سلام من آدم غیرمتعهدی هستم، با من ازدواج می کنی؟! ») اما بعد از مدتی نشانه هایشان بروز می کند و طرف مقابلشان را از آنها فراری می دهد.
نشانه های این جور پسرها هم برای کسی پوشیده نیست: آنها رفتار متعهدانه ندارند و پای حرف ها و قول هایشان نمی ایستند، به شروع زندگی مشترک اهمیت زیادی نمی دهند، مدام چشمشان می چرخد، روابطشان با غیرهمجنس حتی جلوی همسر آینده شان حد و مرزی ندارند، مدام کارهایشان را توجیه می کنند و برای خودشان دلیل می تراشند، و رفتارهای مشکوک زیادی دارند که هر دختر باهوشی به راحتی می تواند آنها را ردیابی کند. قطعا آنها تکیه گاه خوبی برای یک ازدواج سالم نیستند. چه کسی حاضر است چنین کاری کند؟!

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

58 نظر

 1. reza

  بیمعنا ترین چیزی بود که خواندم
  نمیدونم شما از کی پول میگیرید که مشکلات مردم رو با این پست ها ماست مالی کنید و بدبختی مملکت رو با این پستها ماست مالی کنید و گردنه خود پسربدبخت بندازید
  تمام این تیپ پسر ها مشکلاتشون معلومه از کجاست و اون تیپ پسری که شما میخواهی از جوونا بسازی یه مشت حمالن واسه سرویس دادن به بعضیها که…
  حالا اون بماند دخترای ما که ۹۰ به بالا دختر نستند واز دختری فقط مهریه گرفتنو دارند
  ارزش اون مرهایی که شما میخواهید رو هم ندارند
  پس این به اون در
  دیگه هم از این اراجیف پست نکن

  پاسخ
 2. حسام

  منم نمیخوام ازدواج کنم.ولی جزو هیچ کدوم از این ها که گفتی هم نیستم.البته شاید ۴۰ سالگی.نه تیتیش مامانی ام.چون خیلی وقته که جدا از خونوادم.نه سیب زمینی نشانم.چون با هر کی دوس بودم براش از همه چی مایه گزاشتم.نه دخالتگرم.چون حریم خصوصی همه رو رعایت میکنم.خود شیفته نیستم.ولی از حق نگذریم تیپ و قیافم خوبه .شرمنده دیگه عکس نمیتونم بزارم!!!!!مفلوکم نیستم چون تو ۲۹ سالگی داروسازم.کار میکنم درآمدم خوبه.بی بندو بار هم به هیچ عنوان نیستم….فقط از قدیم گفتن آدم برا یه لیوان شیر نمیره گاو بخره!!!!!!!!
  ممنون میشم نظر منو تایید کنین.

  پاسخ
  1. رضا

   سلام……..
   واقعا جمله آخر شما بیانگر شخصیت شما بود…… خانمی که بخواهد با شما ۱ روز هم زندگی کند احمق ترین انسان روی زمین است……. امیدوارم همیشه مجرد بمونی و کسی رو بد بخت نکنی…… یک سر به گاو هایی که داری بزن دل تنگت نشن خدایی نکرده………..

   پاسخ
  2. ممد

   حتما درک درستی از زوجیت ومفهوم ازدواج نداری پیشنهاد میکنم دوتا کتاب بخونی تا حداقل بفهمی زن چیه و مرد چیه

   پاسخ
 3. ali

  کسی تا به حال براتون نوشته حرفه مفت زیاد می زنید؟! تو تمام دنیا روانشناسا به حرفای مفت زدن معروفن و چرت و پرت گفتن ! زیاد تو این مسائل برید میشه حرف مفت !با این تقسیم بندی شما دیگه هیچ پسری نمی تونه ازدواج کنه!

  پاسخ
   1. کاربر

    آفرین حسام. این پست ویژگی مردهایی رو گفت که ازدواج کردن با آنها دردسر ساز می شود منظور همه مردان نیست. نمی دونم چرا آقایان زود جبهه می گیرند. شاید این مثل اینجا صدق کنه که حقیقت تلخه.

    پاسخ
   1. ممد

    هه هه اینا نتیجه گیری های فیلمای ایرانی و هندیه .دسته بندی ادمها احمقانه ترین کاره (سیب زمین و گلابی ..) هیچکس کاملا توی یه دسته بندی خاص قرار نمیگیره چون ویژگی های ذاتی انسان خیلی پیچیده تره .

    پاسخ
 4. SE7EN

  من این نوشته ها رو چهار سال پیش خونده بودم
  به نظرم به غیر از گزینه ۱ و ۵ و ۶ بقیه چرت هستن
  و بیشتر این گزینه ها برای افراد روانیه تا سالم

  پاسخ
 5. رضا

  بنظرم اگه قرار باشه دختری با این نوشته ها بخواد همسر آیندشو انتخاب کنه باید تا آخر عمر موهاش مثل دندوناش سفید بشه و ترشیده بمونه!

  پاسخ
 6. amir

  کسی که این مطالب رو نوشته ۲ علت میتونه داشته باشه اول اینکه یا آدم خیلی خیلی با وجدانی است که می خواهد در این روزگار واپسین که اوضاع و ارقام آمار ازدواج قره قاطی یک راه حل ارائه بده (تحریک کنه) دوم اینکه نویسند محترم بدجوری ولی نمی دونم از کجا داره میسوزه

  پاسخ
 7. پسر خوب

  و پسرهای عاقل هم هرگز ازدواج نمیکنند! فراموش کرده بودید بگین گفتم که مطلب، کامل به مخاطبان انتقال داده بشه…

  پاسخ
 8. masoud

  بعضی وقتا زیادی چرت می نویسن اگه اینطوری باشه دخترا میمونن خونه میترشن باید به یه بخت برگشته ای انداختشون دیگه والاااااااا!

  پاسخ
 9. hldk

  واقعا دوست دارم منبع این مهمل رو بدونم اتفاق پسرای خراب میرند دنبال دختر خوبا و سالم ها و برعکس برای دختر هاش هم همینطور بعدشم کارو و نون در اوردن و وضع مسخره مملکت هم اصلا تاثیر نداره فکر کنم شکمتون سیره بابا براتون همه چیزو ردیف کرده دستتون هم تو خرج خونه نیست مهمل به هم می بافید کارهای دیگری هم برای پرکردن وقت هست …

  پاسخ
 10. پیروز

  من به شخصه تو چندتا گروه بودم :))
  مگه میشه!

  مثلا من مسئولیت قبول نمیکنم میشم مفلوک؟ ، چون نیازی ندارم مسئولیت پذیر باشم
  نظرم اینه
  کار ماله ماشینای فرنگه :))))

  پاسخ
 11. ali

  سلام نویسنده خانم باشه همینه

  اگه همین پسرا نباشن که شما بی شوهر میمونید!!!!!!!!!!!!!!

  در ضمن ایرادات خانم ها فکر کنم بیشتره !

  پاسخ
 12. رضا

  مطمئن هستم که این متن رو یه دختره ترشیده نوشته!
  گربه دستش به گوشت ( در اینجا کالباس) نمی رسه می گه اه اه!
  تو این دوره بی شوهری، پسر کور و کچل هم از سرشماها زیادی هست…

  پاسخ
 13. پارسا

  حیف به اون پول نیست که خرج شما دخترهای ترشیده بکنم پولم رو برمی دارم میرم اون سر دنیا حال و صفا مگه خر مغزمو گاز گرفته بیام زن بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 14. نیما

  زده نویسنده افسانه، همین دیگه افسانه بافی کرده.
  جرات داری خانم افسانه پرداز این رو انتشار بده، نداری دیگه.

  پاسخ
 15. mahdi

  بزرگان گفته اند وبسی درست گفته اند که:

  خودت رو درست کن دنیا درست میشه.
  کار به جنسیت ندارم دوستان، تا وقتی توقع بر عقل انسان حکومت کنه حکایت پسر بد و دختر خراب ادامه داره مثل حکایت شب دراز است و قلندر بیدار…..
  همیشه خوبی و بدی در تموم خلقت در کنار هم بوده
  مهم اینه بشه بدی های وجود خودمون رو به خوبی تبدیل کنیم

  پاسخ
 16. کامران

  متاسفانه مطلب فوق پایه و اساس علمی نداره و بنظر من برگرفته شده از یک ذهن بیمار می باشد و تمام مطالب نتیجه و نشان از یک رابطه و یا ازدواج ناموفق بوده است.

  پاسخ
 17. ناشناس

  در مقاله اصلا ذکر نشده که همگی مردها دارای این خصلت ها هستند، عنوان مطلب اینه “این مردها ازدواج نمی کنند” نه “همه مردها دارای خصلت های زیر هستند” با وجود استقبال بی سابقه آقایان گرامی از این مقاله و نیز نوع برخورد آنها با آیتم های ذکر شده ذهن انسان ناخودآگاه به این سمت کشیده می شه که نکنه همه مردها دارای این ویژگی ها هستند و نمی دونستیم. خوب چرا جبهه می گیرید می گن طلا که پاکه چه منتش به خاکه. کاری به مبنای علمی موضوع نداریم اما خودمونیم مردی که غیبت اکرم خانوم و لیلا خانومو و …. را می کنه یا توی کاری که اصلا توی حیطه مردونگی و کاریش نیست نظریه پردازی میکنه واقعا نباید ازدواج کنه چون بعد از چند وقت دیگه کاسه صبر خانوم لبریز می شه و کار به جاهای باریک می کشه

  پاسخ
 18. ی نفر

  لطفا این گزینه رو هم به لیست اضافه کنید
  “پسران غر غرو”
  وای چقدر غر می زنید به جای این کارا بهتره رو رفتارتون تجدید نظر کنید

  پاسخ
 19. P1981

  vaghean baraye nevisandey ke hanooz nemidoone dar donyaye modern hichgoone tafavoti beine zan va mard vojood nadare va tamam in mavared daghighan shamele hale khanoomha ham mishe motasefam!!!!!

  lozooman ham ezdevaj amele khoshbakhti nist
  har chand zehne shoma ham afsane khanoom(nevisande)) dar jameeie gahi mard setiz va ya gahi zan setiz roshd karde mafahim ensani khososan dar ezdevaj zan va mard besiar gostarde tar az in mohmalate zaherie.

  پاسخ
 20. امیر

  بی سواد بودن نویسنده از روز هر روشن تره. ونوقت میگن چرا امار مطالعه در ایران اینقدر پایینه. نویسنده یا دختره که تغییر جنسیت نیاز داره یا پسریه که تازه به بلوغ رسیده میخواد بگه من خیلی حالیمه!
  یه جوری حرف زده انگار دختر های ایران چی اند! این آقا پسرهایی که دسته بندیشون کردی حاصل تربیت همین زن های ایرانی اند! در و تخته به هم میخورند. برای حل مشکلاتت به پدر و مادرت یه سری بزن

  پاسخ
 21. امین

  این دخترخانوم یکی رو میخواد که صبح تا شب بادش رو بزنه.
  اون دقیقا میخواد همه چیزهایی رو که تو مقالش آورده رو خودش داشته باشه، ولی طرف مقابلش نداشته باشه.
  عجب آدمایی پیدا میشن .خودخواه ….

  پاسخ
 22. پری

  آقایون عزیز لطفا اینقدر حرص نخورید!
  اگه یه خانمی هم همچین خصوصیاتی داشته باشه شما هم اونو به عنوان همسرتون قبول نمیکنید درسته؟!
  من فکر میکنم این پست هم مختص آقایون هست هم خانوم ها.
  و منظور نویسنده بیشتر کسانی بوده که ۱۰۰% وجودشون رو مثلا خودشیفتگی یا……فرا گرفته و گرنه یه مقداری از هرکدوم رو یبشتر آدمها ممکنه داشته باشند.
  با تشکر

  پاسخ
 23. مسعود

  من راستش تا حدودی حرفهای نویسنده (که خانوم هستن) رو قبول دارم!! راستش نه به این دلیل که خودم جزو مواردی که گفته شده! نیستم.
  اتفاقاً من خودم در آستانهء بیست و پنج سالگیم، دقیقاً همونموقعی که به عنوان یه آدم بازنده و مفلوک، الکی میچرخیدم با عشق زندگیم آشنا شدم!! و تونستم یه دختر که هم از نظر عقلی، هم از نظر مالی، هم از نظر هوش و زیبایی و هرچیزی که فکرش رو بکنید از من بالاتر باشه رو پیدا کنم!
  و حدس بزنید چی شد!؟ تونستم به حد مرگ! اونو عاشق خودم کنم.
  اما مسئله اینجاست عزیزان که اصولاً ازدواج، با عشق و عاشقی فرق داره
  واسه ازدواج کردن، خیلی چیزها لازم میشه که حتی واسه یه لحظه مجرد بودن، توی زندگی آدم، حتی اسمشون رو هم نمیشنوی!! شاید وقتی مجرد هستی، باید چند تا دوست رو از خودت راضی نگه داری و کنارشون باشی و بهشون توجه کنی! اما وقتی ازدواج میکنی، دو تا! خانوادهء جدید پیدا میکنی! (اولی خانواده ای که تشکیل میدی و دومی خانوادهء همسرت) که متاسفانه ارتباطهای جدیدی شکل میگیره که باید بتونی از پس همه اگرنه، از پس خیلیاش بر بیای، باید بتونی پشتیبانی درستِ خانوادهء خودت رو (نه تنها از نظر مالی بلکه از نظر مشورت و آموزش زندگی، چون هیچکس! تائو و انیشتین و یا پیغمبر به دنیا نمیآد که همه چی رو بلد باشه) همراهت داشته باشی و اگه نتونی! کلاهت همون اول زندگی پس معرکه ست. راستش من قبول دارم که با اینکه بیست و هشت سالمه و فرزند آخر خانواده هستم و هیچ پشتیبانِ احساسی یا مالی یا فکری ندارم، حتی پول یا شغل یا تحصیلاتی که گفتید رو هم ندارم، یه بازندهء حسابی هستم! اما این با اون مسئله که آدمی مث من نمیتونست عاشق نشه و نمیتونست دل یه دختر عاقل و بالغ رو بدست نیاره، هیچ ربطی نداشت.
  من نمیتونم ازدواج کنم! چون هزارجور مسئلهء خواسته و ناخواسته دارم توی زندگیم که بعضیشون رو اگه بتونم حل کنم! خیلیشون رو نمیتونم!
  به همین خاطر هست که با حرفهای نویسنده مخالفم چون نظرش فقط و فقط در موردِ ازدواج و پس از ازدواج قابل اتکا هست! ولی شرایط عشق یه چیز دیگه ست.

  امیدوارم آدمهایی که لیاقت ازدواج کردن رو دارن ازدواج کنند، و آدمایی که لیاقتِ مادر و پدر شدن رو دارن بتونن بچه دار بشن!! اونوقت دنیای ما دنیای بهتری خواهد شد!

  پاسخ
  1. مانیا

   چه عجب یه پسر منطقی پیدا شد..خودتون رو بازنده ندونید و امیدوارم در آینده با عشقتون موفق باشید.
   آقایونی هم که کامنت گذاشتن و از کلمه زشت ترشیده استفاده میکنن،شما حالا چرا به خودتون گرفتید موارد بالارو؟هر دختر و پسری میتونه ایراداتی داشته باشه ،ازدواج کردن هم آسونه ولی پیدا کردن یه انسان سالم از نظر روحی کار سختیه که شما ها هم صحه گذاشتین به این واقعیت!

   پاسخ
 24. مافیا

  به نظر من هر مردی مورد تنفر خانوما باشه باید به خودش افتخار کنه چون دم به تله نداده
  صبخ تا شب کار کنی اخرش بدی به خانوم بره با واسه دوس پسرش خرجش کنه.زرشککک
  قشنگ معلومه نویسنده خیلی زخم خوردس.تقصیر خودتونه خانوم.از بس بی وفایین

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *